Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

Sterowanie Wiertarki w Mach3

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych
Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

#11

Post napisał: Petroholic » 14 paź 2019, 19:53

Jak wcześniej pisałem. Na Machu czy innym PCtowym sterowniku nie... Na SZGH tak, robiliśmy :)

Co do zaproponowania usługi to przynajmniej na razie temat czysto teoretyczny chyba bo terminy to my mamy ale po wakacjach :(

W międzyczasie obaj dłubiemy swoje maszyny więc za jakiś czas maszynki pokazowe na sterowaniu SZGH będą dostępne do oglądania :)

Ale o tym w odpowiednich działach jak będzie co pokazać :)




lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1448
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

#12

Post napisał: lepi » 15 paź 2019, 09:36

Petroholic pisze:
14 paź 2019, 19:53
Jak wcześniej pisałem. Na Machu czy innym PCtowym sterowniku nie... Na SZGH tak, robiliśmy :)

Co do zaproponowania usługi to przynajmniej na razie temat czysto teoretyczny chyba bo terminy to my mamy ale po wakacjach :(

W międzyczasie obaj dłubiemy swoje maszyny więc za jakiś czas maszynki pokazowe na sterowaniu SZGH będą dostępne do oglądania :)

Ale o tym w odpowiednich działach jak będzie co pokazać :)
Masz jakiś filmik jak działa ten przechwyt? Możesz podać model SZGH który to obsłuży?
A najlepiej podać namiary gdzie stoi ta maszyna to pojadę, nawet na koniec Polski :)
A jakiś SZGH obsłuży jednoczesną pracę dwóch głowic?

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

#13

Post napisał: Petroholic » 15 paź 2019, 20:15

lepi pisze:Masz jakiś filmik jak działa ten przechwyt?
Niestety w tej kwestii się nie pochwalę :( Wszelka dokumentacja jest własnością klienta, a na terenie zakładu gdzie maszyna była robiona obowiązuje kategoryczny zakaz robienia zdjęć... Telefony niestety zostały w szafce na ochronie przy wejściu. Wniesienie laptopa do korekt drabinek to był cud żeby ochrona puściła... Nawet kamerę nad matrycą zakleili naklejaną plombą żeby przypadkiem ktoś nie wpadł na pomysł użycia... Po prostu zgroza... Choć znając profil działalności firmy wcale się nie dziwię...
lepi pisze:Możesz podać model SZGH który to obsłuży?
Możliwości jest kilka. Podaj dokładną specyfikę maszyny to będzie łatwiej... Może być na PW albo tu jak wolisz...
lepi pisze:A najlepiej podać namiary gdzie stoi ta maszyna to pojadę, nawet na koniec Polski
Tego niestety nie mogę zrobić... Klauzule, umowy i takie tam... To samo co w punkcie pierwszym...
lepi pisze:A jakiś SZGH obsłuży jednoczesną pracę dwóch głowic?
A czemu nie? Kwestia dogrania odpowiednich parametrów oraz ilości osi... Jak napiszesz do chińczyka i powiesz, że potrzebujesz kontroler na 4 osie (odpowiednio X1, Z1, X2, Z2) plus dwa wrzeciona analogowe to taki ci spotworzą... Wsparcie techniczne i personalizację kontrolerów mają na wysokim poziomie... Do tego tylko ogarnąć dobrze CAMa bo przy dwóch obróbkach na raz o kolizję łatwo niestety :( Gdzieś nawet był w ofercie (tylko nie mogę znaleźć po modernizacji strony) kontroler do sterowania dwóch maszyn na raz... Ileśtam osi, 4 wyjścia 0-10V itd... Do tego dwa okna programowe tak, że można było puścić dwa osobne kody na raz :)

PS Lepi często bywam w Poznaniu to jak będę to się odezwę bo widzę, że byłoby o czym przy kawie pogadać :D
A następną maszyną, która też dostanie SZGH zagram trochę na gulu Kamarowi i grzmotowielbicielom :D Właśnie zdjąłem dźwigiem z lawety :D Tym razem nie maszyna klienta tylko moja prywatna więc będą fotki, opisy i inne bajery w odpowiednim temacie :D I będzie można przyjechać, pomacać (oby nie mnie) i pokrytykować :D


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16223
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

#14

Post napisał: kamar » 15 paź 2019, 21:04

Petroholic pisze:
15 paź 2019, 20:15

A następną maszyną, która też dostanie SZGH zagram trochę na gulu Kamarowi i grzmotowielbicielom :D Właśnie zdjąłem dźwigiem z lawety :D Tym razem nie maszyna klienta tylko moja prywatna więc będą fotki, opisy i inne bajery w odpowiednim temacie :D I będzie można przyjechać, pomacać (oby nie mnie) i pokrytykować :D
Któryś raz już to słyszę :) i zaczynam się obawiać (bo swoje lata mam ) że mogę nie doczekać :)
Prawie jak IMPULS , zawsze na przyszłą zimę :)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

#15

Post napisał: IMPULS3 » 15 paź 2019, 21:13

kamar pisze:Prawie jak IMPULS , zawsze na przyszłą zimę


Może to wina rejonu że jakoś tak pomału wszystko idzie. :) Trzeba będzie się przenieść za drugą stronę Wisły to może będzie szybciej, ale to w następną zimę. :)


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16223
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

#16

Post napisał: kamar » 15 paź 2019, 21:23

Petroholic pisze:
15 paź 2019, 20:15
zagram trochę na gulu Kamarowi i grzmotowielbicielom :
Kamara to już nie rusza :) co mógł przerobić to przerobił i teraz to tylko spija śmietankę :)
A tak przy okazji - da się na tym cudzie sterowań zrobić niezależne bujanie osią w zmiennych parametrach ?

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

#17

Post napisał: Petroholic » 15 paź 2019, 21:53

kamar pisze:A tak przy okazji - da się na tym cudzie sterowań zrobić niezależne bujanie osią w zmiennych parametrach ?
Rozwiń myśl bo nie bardzo już dzisiaj myślę... Od 5tej na nogach :D
kamar pisze:Kamara to już nie rusza :)
Ale ja w pozytywnym znaczeniu :) Po prostu trafiłem maszynkę marzenie i to Made In Poland :) Chociaż trafiłem to złe określenie bo to kol. atlc ją upatrzył, ugadał itd... Ja tylko podjąłem temat i jestem nią mocno zachwycony :) 5500kg frezarki w idealnym stanie mechanicznym z rokradzionym sterowaniem :) Rocznik '95 z magazynem i kupą hydrauliki kwalifikuje się już jako grzmot? :)

PS Sprzedam serwa Fanuc duże, tanio :D Drivery niestety ktoś zajumał :D


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

#18

Post napisał: numerek » 19 paź 2019, 19:49

Petroholic pisze:
14 paź 2019, 19:53
Jak wcześniej pisałem. Na Machu czy innym PCtowym sterowniku nie... Na SZGH tak, robiliśmy :)

a powiedz no mi :
1 do tego potrzebny jest CAM ?
2 jeśli tak to czy PP dodają chińczyki w pakiecie ?

swego czasu oglądałem to to i jakoś nie mogłem skumać skąd to to ma kody ... jak trza pisać z palca to słabo

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

#19

Post napisał: Petroholic » 19 paź 2019, 20:01

Do samej obsługi przeciwwrzeciona nie potrzebujesz CAMa ale wtedy piszesz z palca... Z resztą tak samo w przypadku obsługi wrzeciona głównego :) Ale już w przypadku pracy dwugłowicowej na raz na dwóch wrzecionach CAM wskazany choćby po to żeby zadbał by przypadkiem te głowice się nie spotkały :)

Chińczyki nie dają CAMa w pakiecie ale sterownik jest kompatybilny z Fanuc'iem więc każdy CAM go obsłuży. W przypadku bardziej skomplikowanych maszyn trzeba odpowiednio skonfigurować CAMa, żeby znał odległości między głowicami itd... Tak żeby wykrył ewentualne interferencje :) Fusion to ogarnia :)

A jeśli chodzi o zaadoptowanie systemu do maszyny to jak opiszesz wszystko dokładnie chińczykowi co i jak ma być zrobione do dostaniesz wszystkie potrzebne komponenty, wstępnie skonfigurowany sterownik, komplet kabli do wszystkiego (opisane) z pozarabianymi wtyczkami i nawet jak dobrze opiszesz temat to ci PLC napiszą pod twoją konfigurację :D


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Modernizacja Moridelli Author -Mach3 obsługa wiertarki wielowrzecionowej

#20

Post napisał: numerek » 19 paź 2019, 21:04

to pewnie się zdecyduję bo kroi się modernizacja pewnej maszyny (nie morbidelli ) bo do szału mnie doprowadza ten cad/cam co jest na maszynie ( nie można k....a adaptować jednego oprogramowania do wszystkich maszyn ! )

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”