Tokarka Bernardo 600 G

Poszukuję instrukcji / DTR

Jeśli szukasz schematu urządzenia - napisz

Autor tematu
rest
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Tokarka Bernardo 600 G

#1

Post napisał: rest » 11 wrz 2019, 22:26

Dzień dobry.
Tak jak napisałem w temacie - poszukuję instrukcji do tokarki Bernardo 600 G. Oczywiście jest polski dystrybutor; firma Hafen, ale powiedzieli mi, żebym spadał bo nie kupiłem u nich tokarki. Najśmieszniejsze jest w tym to, że chciałem u nich ją kupić, ale po wpłaceniu 11700 zł na pro formę, po jakimś czasie zadzwoniłem z pytaniem - gdzie ta tokarka (miała być dostarczona w ciągu 6-7 dni) na co usłyszałem, że będzie .... ale za 4-5 tygodni :). Kupiłem więc tokarkę gdzie indziej, ale bez instrukcji. No i reakcja sprzedawcy Hafen jak wyżej. Spróbowałem bezpośrednio w bernardo.at - ale tu raczej też kiepsko. Robią mi przesłuchanie - najpierw gdzie kupiłem, później nakazali zrobić zdjęcia tabliczki znamionowej ..... Chyba coś w tym DTR jest strasznie ważnego i poufnego, że nie chcą - choćby w ramach przeprosin za zrobienie mnie w konia - go udostępnić.
Prośba - jeżeli ktoś posiada instrukcję - to proszę o kontakt.
Serdecznie pozdrawiam
rest




Autor tematu
rest
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Tokarka Bernardo 600 G

#2

Post napisał: rest » 12 wrz 2019, 11:58

Dzień dobry.
Dziękuję za podpowiedź, że tokarka " tej samej rasy" nazywa się SIDERMECA TW2550FG i instrukcja jest pod tym adresem:
https://www.metiers-et-passions.com/war ... 300200.pdf

Natomiast tak jak przypuszczałem bernardo.at "uprzejmie doniosło" firmie Hafen, że ich poprosiłem o instrukcję,
na co miły Pan Michał Kowalski z firmy Hafen, przesłał mi do wiadomości swoją odpowiedź do Austrii, że: ..." Zleciłem analizę tej sytuacji naszej kancelarii prawnej. Gdyby wszedł w posiadanie DTR marki BERNARDO - wyciągniemy konsekwencje prawne. Ponadto poprosiłem również o zainicjowanie dokumentów do PIH (Państwową Inspekcję Handlową) i PIP (Państwową Inspekcję Pracy).".....
Cały tekst w oryginale:

The customer, having the PROFI 600 G offer, bought another - competitive one on the market. He asked us to send him DTR and CE - he really asked about it!?
Serious behavior is an understatement!
I commissioned our law firm analyzing the situation. If it came into possession of the BERNARDO brand DTR - we will draw legal consequences. In addition, I also asked for documents to be initiated by PIH (State Trade Inspection) and PIP (State Labor Inspection).
I am stunned that this Lord is blaming that Paweł Kowalik did not break the HAFEN - BERNARDO contract, and in my opinion also the law !!

Chcecie zaznać niecodziennych wrażeń - kupuj i zwróć się o pomoc w firmie Hafen.

Serdecznie pozdrawiam
rest


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Tokarka Bernardo 600 G

#3

Post napisał: rdarek » 12 wrz 2019, 12:43

rest pisze:
12 wrz 2019, 11:58
Chcecie zaznać niecodziennych wrażeń - kupuj i zwróć się o pomoc w firmie Hafen.
Kupiłeś nową czy używaną?
Daj znać jak to się skończy bo to wygląda na jakiś dowcip

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 11567
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Tokarka Bernardo 600 G

#4

Post napisał: RomanJ4 » 12 wrz 2019, 14:10

A wszystko pewnie przez głupią manię do sprzedaży DTR-ek za kasę...
pozdrawiam,
Roman


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Tokarka Bernardo 600 G

#5

Post napisał: Avalyah » 12 wrz 2019, 14:44

rest pisze:Chcecie zaznać niecodziennych wrażeń - kupuj i zwróć się o pomoc w firmie Hafen.

Ten mail jakiś taki nieskładny, oni grożą Tobie, czy Hafen grozi Bernardo, żeby czasem nie przekazywali Ci DTR? Bo wygląda na to drugie, ale czemu wtedy przesyłaliby to Tobie? Pan Michał powinien nauczyć się języka angielskiego, bo z tego bełkotu ciężko wywnioskować o co mu chodzi. This Lord - Ten Pan? :mrgreen:

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Tokarka Bernardo 600 G

#6

Post napisał: Petroholic » 12 wrz 2019, 16:09

@Pan Michał Kowalski z firmy Hafen

I will animal to you. Please don't make a village :D


Autor tematu
rest
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 06 mar 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Tokarka Bernardo 600 G

#7

Post napisał: rest » 12 wrz 2019, 16:54

Dzień dobry.
To może w skrócie i jaśniej. Gdy w Hafen okazało się, że pomimo pobrania ode mnie całości kwoty za tokarkę, tokarki jednak w Europie nie ma i mam czekać 4-5 tygodni, a nie 6-7 dni jak było mówione przy zamówieniu - kupiłem w końcu nową tokarkę w Spaw Kraków. Taniej, bo około 9,5 tysiąca brutto, ale bez instrukcji i opakowania - bo z wystawy. A że to jest chiński klon (tu pod nazwą Magnum SP2127-II), podobny do Bernardo 600 G, poprosiłem w Hafen o udostępnienie lub sprzedaż instrukcji. Spotkałem się z odmową. Więc podziękowałem handlowcowi i zwróciłem się z pytaniem o dostępność tejże instrukcji do bernardo.at. Ale tam także mnożyli problemy - ostatecznie więc i im podziękowałem, gdyż uzyskałem dostęp do francuskiej instrukcji i interesujący mnie schematy skrzyni przekładniowej. I tu wkracza DYREKTOR GENERALNY firmy Hafen Pan Michał Kowalski. Dostał z Austrii informację o moich poszukiwaniach i przesłał mi DW to co odpowiedział do Austrii. Zapewne pomyślał, pisząc te bzdury, że w Bernardo Austria wyjdzie na herosa walczącego w ich interesach, a przy okazji straszyć - lub rozbawić mnie - przesyłając w/w tekst w języku obcym bez żadnego wyjaśnienia. Teraz z kolei zaczął mnie obrażać (kolejne e-maile) gdy stwierdziłem, że opowiem o tej absurdalnej sytuacji. Doprawdy kabaret.
A rysunek przekładni potrzebowałem, bo nie lubię niebieskiego i rozebrałem tokarkę na części w celu zmiany jej koloru. Poza tym chciałem sprawdzić, czy złożyłem wszystko jak trzeba, bo bywam roztargniony :).
Serdecznie pozdrawiam
rest


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Tokarka Bernardo 600 G

#8

Post napisał: dance1 » 12 wrz 2019, 18:50

jak widać blisko od idioty do dyrektora :lol: Spytaj się w jakim dialekcie on to pisał, łapy mi do piwnicy opadły.
Zachowaj sobie maile z groźbami.
I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 11567
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Tokarka Bernardo 600 G

#9

Post napisał: RomanJ4 » 13 wrz 2019, 20:32

To chińska Cjm280
https://anhuiboxiao.en.made-in-china.co ... roval.html

a występuje w świecie pod takimi szyldami.. :P
Obrazek

np Warco GH600 Gear Head Lathe
https://www.warco.co.uk/metal-lathes-me ... lathe.html
w katalogu z akcesoriami
https://www.primadilna.cz/fotky49990/Wa ... 2018_1.pdf
pozdrawiam,
Roman


logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 449
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Tokarka Bernardo 600 G

#10

Post napisał: logopeda » 13 wrz 2019, 21:49

Kol.rest
To nie jest żaden "DYREKTOR GENERALNY" w HAFEN tylko jakaś handlowa popierdółka ...przecież to jest napisane..:)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Schematu”