Kontroler offline - 3 x Leadshine Easy Servo Driver H2 758

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
bartwaw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 111
Rejestracja: 22 maja 2010, 23:13
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Kontroler offline - 3 x Leadshine Easy Servo Driver H2 758

#11

Post napisał: bartwaw » 06 lip 2019, 07:44

Oprawco, niepodłączając do sieci - fakt, jest to offline ;)

Frezarkę, mam postawioną na linuxcnc z ZELRP. Tylko linux z braku czasu mnie przeraża. Wszystko jest do opanowania ale trzeba mieć czas. LCNC daje naprawdę spore możliwości i szczerze to ciągle się łamię nad nim by postawić drugą maszynę na nim. W sumie dobra płyta do tego SSD i nawet szybko się to ładuje. Mogłoby szybciej ale można przeżyć :)

No co ty - filmy oglądać :) Nie mam na to czasu.
Odpalam frezarkę i opuszczam warsztat by zająć się pracą. Często mam programy, które tną po kilka godzin.

Pomyślę jeszcze trochę nad sterowaniem.

Mam trochę czasu zanim frezarka przyjedzie do mnie.
A ogólnie dylemat mam nad wyborem, bo kusi mnie taka opcja:
Obrazek
Dojazd magazynem bym trochę inaczej zrobił, ale karuzela mi się podoba. Tak na 6-8 uchwytów ISO20 by mi stykło.


Pozdrawiam
Bartek
-----------------------------------

1% podatku dla mojej córci. Informacje jak jej pomóc oraz jej prywatny blog :)
http://www.igunia.pl


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Kontroler offline - 3 x Leadshine Easy Servo Driver H2 758

#12

Post napisał: oprawcafotografii » 06 lip 2019, 20:59

Z takim chińskim sterowaniem widzę jeden problem, który to przekreśla - jest to system zamknięty.
Jak coś Ci nie pasuje jesteś w czarnej d. ;)

Piko czy inne popularne na forum sterowania są przepracowane na siódmą stronę - w razie problemów
na pewno ktoś pomoże... A jakiś PC z monitorem pewnie w piwnicy znajdziesz :)

Ps. Te silniki już masz? Testowałeś? Kołacze mi się pomysł, żeby zmienić krokowce na takie hybrydy,,,


q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


Autor tematu
bartwaw
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 111
Rejestracja: 22 maja 2010, 23:13
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Kontroler offline - 3 x Leadshine Easy Servo Driver H2 758

#13

Post napisał: bartwaw » 07 lip 2019, 06:24

tak, zdaje sobie z tego sprawe, ale jak pisałem zdaje sobie sprawe z braku czasu.
Powiem tak, jakieś 3 lata temu zaktualizowałem Linuxa. Miałem do niego zapiętą "wędkę" XHC. Od czasu aktualizacji nie działa bo nie miałem ją jak skonfigurować.
Mam prawie całą drugą maszynę w częściach, brakuje tylko śrub kulowych i sterownika. Rama fachowo pospawana, pomalowana proszkowo się "sezonuje" w garażu już ponad trzeci rok :)
Przyjaciel już się ze mnie nabija, że to chyba najlepiej odprężona rama na świecie.
Tą frezarkę co mam, trzeba by odświeżyć. Jedno łożysko skośne prosi się o wymianę. Wózki trzeba by znowu nasmarować a jeden powolutku prosi o wymianę.
No i znowu brak czasu. A ten wstęp tylko dlatego, że doszedłem do wniosku, że nie mam na nic czasu :) oraz taniej wyjdzie patrząc na czas jaki musiałbym poświęcić na składanie tej co mam w częściach.

Znalazłem kilku producentów maszyn w chinach. Popisałem i chyba znalazłem solidnego i co najważniejsze takiego, który rozumie o czym się z nim gada i po korespondencji wnioskuję, że jest to szczera rozmowa (a to w przypadku chińczyków nie jest często spotykane).
Ustaliłem co potrzebuję, włącznie z centralnym smarowaniem wszystkich wózków, wanną by móc robić na mokro w razie potrzeby.

Chciałem by od razu wrzucili coś offline. Jednak mogli mi zaproponować Richauto DSP A11. Tak jak pisałem, parametry to prostej pracy ma raczej dobre. Ale alfanumeryczny, mały wyświetlacz nie pasuje mi. Odpuściłem z nimi ten temat. Maszyna przyjedzie z ichniejszym sterowaniem NC Studio. Już nie mieszam im, bo jeszcze mi się panienka zirytuje a trzeba przyznać, że jest sympatyczna ;)

Poczytałem o tym DDCSV. Teoretycznie spełnia moje wszystkie obecne potrzeby i o dziwo jak na chińczyka, ma dobry support na forum. Mają też chyba aktywny support na FB. Zresztą te 200$ to nie jakiś spory pieniądz przy całym koszcie maszyny.
W tym tygodniu dogadam jeszcze jeden szczegół, wpłacam im kasę i czekam na pociąg z prawie 500kg paletą. Fracht pociągiem bo trochę szybciej a i maszyna uniknie morskiego świeżego powietrza :)

I właśnie m.in. stwierdziłem, że jak "robię" maszynę od zera to tylko hybrydy. Dlatego jak już zapewne się domyśliłeś silników jeszcze nawet nie pomacałem.

https://www.cloudraylaser.com/products/ ... ver-h2-758
Obrazek

Z tymi sterownikami mam jeszcze jedną zagwozdkę bo nigdzie nie znalazłem manuala po angielsku do tego. Nie do końca wiem jak wykorzystać PIN'y
PEND oraz ALM
Obrazek
Pozdrawiam
Bartek
-----------------------------------

1% podatku dla mojej córci. Informacje jak jej pomóc oraz jej prywatny blog :)
http://www.igunia.pl

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”