tak, zdaje sobie z tego sprawe, ale jak pisałem zdaje sobie sprawe z braku czasu.
Powiem tak, jakieś 3 lata temu zaktualizowałem Linuxa. Miałem do niego zapiętą "wędkę" XHC. Od czasu aktualizacji nie działa bo nie miałem ją jak skonfigurować.
Mam prawie całą drugą maszynę w częściach, brakuje tylko śrub kulowych i sterownika. Rama fachowo pospawana, pomalowana proszkowo się "sezonuje" w garażu już ponad trzeci rok

Przyjaciel już się ze mnie nabija, że to chyba najlepiej odprężona rama na świecie.
Tą frezarkę co mam, trzeba by odświeżyć. Jedno łożysko skośne prosi się o wymianę. Wózki trzeba by znowu nasmarować a jeden powolutku prosi o wymianę.
No i znowu brak czasu. A ten wstęp tylko dlatego, że doszedłem do wniosku, że nie mam na nic czasu

oraz taniej wyjdzie patrząc na czas jaki musiałbym poświęcić na składanie tej co mam w częściach.
Znalazłem kilku producentów maszyn w chinach. Popisałem i chyba znalazłem solidnego i co najważniejsze takiego, który rozumie o czym się z nim gada i po korespondencji wnioskuję, że jest to szczera rozmowa (a to w przypadku chińczyków nie jest często spotykane).
Ustaliłem co potrzebuję, włącznie z centralnym smarowaniem wszystkich wózków, wanną by móc robić na mokro w razie potrzeby.
Chciałem by od razu wrzucili coś offline. Jednak mogli mi zaproponować Richauto DSP A11. Tak jak pisałem, parametry to prostej pracy ma raczej dobre. Ale alfanumeryczny, mały wyświetlacz nie pasuje mi. Odpuściłem z nimi ten temat. Maszyna przyjedzie z ichniejszym sterowaniem NC Studio. Już nie mieszam im, bo jeszcze mi się panienka zirytuje a trzeba przyznać, że jest sympatyczna
Poczytałem o tym DDCSV. Teoretycznie spełnia moje wszystkie obecne potrzeby i o dziwo jak na chińczyka, ma dobry support na forum. Mają też chyba aktywny support na FB. Zresztą te 200$ to nie jakiś spory pieniądz przy całym koszcie maszyny.
W tym tygodniu dogadam jeszcze jeden szczegół, wpłacam im kasę i czekam na pociąg z prawie 500kg paletą. Fracht pociągiem bo trochę szybciej a i maszyna uniknie morskiego świeżego powietrza
I właśnie m.in. stwierdziłem, że jak "robię" maszynę od zera to tylko hybrydy. Dlatego jak już zapewne się domyśliłeś silników jeszcze nawet nie pomacałem.
https://www.cloudraylaser.com/products/ ... ver-h2-758
Z tymi sterownikami mam jeszcze jedną zagwozdkę bo nigdzie nie znalazłem manuala po angielsku do tego. Nie do końca wiem jak wykorzystać PIN'y
PEND oraz
ALM
