3D generator oraz 3D program


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 3D generator oraz 3D program

#11

Post napisał: Avalyah » 15 maja 2019, 22:20

kubus838 pisze:1. A w jakim jest języku?
2. Jakie pliki można w nim otworzyć/importować?

robert

Wybacz ale nie wiem, czy pytasz na poważnie, czy coś palnąłem i chcesz mnie tutaj naprostować?




kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: 3D generator oraz 3D program

#12

Post napisał: kubus838 » 15 maja 2019, 22:57

Avalyah pisze:
15 maja 2019, 22:20
kubus838 pisze:1. A w jakim jest języku?
2. Jakie pliki można w nim otworzyć/importować?

robert

Wybacz ale nie wiem, czy pytasz na poważnie, czy coś palnąłem i chcesz mnie tutaj naprostować?
Pytam jak najbardziej poważnie - nie mam zamiaru Cie tu prostować.
Ale skoro jest darmowy to bardzo chętnie bym go pobrał. Oczywiście pod warunkiem, że jest w języku polskim.

robert


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: 3D generator oraz 3D program

#13

Post napisał: piromarek » 15 maja 2019, 23:12

Cześć.
Dodatkowo, jeśli mówimy o automatycznym projektowaniu, Fusion360 w wersji płatnej, posiada moduł GENERATIVE.
Jest to właśnie moduł "projektanta" detali.
Po określeniu materiałów, kolizji, węzłów, połączeń, założeń wytrzymałościowych i innych, puszczamy w ruch algorytmy projektujące, które dają nam w wyniku cały zbiór propozycji projektowych.
Z tego wyniku wybieramy dla siebie model , który odpowiada naszej strategii obróbki, poprawiamy czy korygujemy pod siebie i już.
Oczywiście, nie jest to całkiem to, o co pyta Kolega, a raczej odpowiedź na dyskusję, co do możliwości automatycznego projektowania.

pozdrawiam

Dodane 5 minuty 3 sekundy:
Fusion nie jest po polsku,ale już o tym gdzieś pisałem na forum chyba.
Te kilkanaście słów się można nauczyć. Bardziej jednak ważne jest co robią w programie niż co znaczą po polsku.
A tutaj mamy taki sam problem nawet z programami z interfejsem po naszemu.


abcdef
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 367
Rejestracja: 11 mar 2018, 10:39

Re: 3D generator oraz 3D program

#14

Post napisał: abcdef » 15 maja 2019, 23:22

jak ty coś policzysz w mesie to mi kaktus wyrośnie. Nie znam nikogo na mojej uczelni kto faktycznie potrafi liczyć w mesie RZECZYWISTE konstrukcje. Profesorkowie liczą jakieś duperele typu prosta belka. A jaka jest rzeczywistość? Połączenia spawane, podatność węzła w ramie, połączenia śrubowe(tarcie), wyboczenie, lokalna utrata stateczności(belki cienkościenne), zakotwiczenie konstrukcji, fundament, właściwe obciążenie(wiatr, śnieg), naprężenia termiczne, optymalizacja topologiczna, zmęczenie itd. Do tego odpowiednia siatka, uproszczenia konstrukcji itd. Takie rzeczy to może w Polsce za 30lat optymistycznie.


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 3D generator oraz 3D program

#15

Post napisał: Avalyah » 16 maja 2019, 01:50

Nawet na zajęciach jak liczyliśmy jakieś MESy to główną nauką od doktora było to, że MES nic nie daje bez badań eksperymentalnych. Coś tam sobie belki ustawialiśmy, wrzucaliśmy do jakiegoś porządnego programu do MES i porównywaliśmy właśnie z rzeczywistymi wynikami, całkiem ciekawe.


Autor tematu
kalibovers
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:07

Re: 3D generator oraz 3D program

#16

Post napisał: kalibovers » 16 maja 2019, 19:37

Super! Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź :) Obił mi się jeszcze o uszy program "3D max" Istnieje taki i jak sobie radzi ?

Póki co biorę się za Fusion'a ponieważ wydaje mi się najrozsądniejszy i polecano mi go na paru stronach.


TopSolutionPL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 06 mar 2018, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 3D generator oraz 3D program

#17

Post napisał: TopSolutionPL » 17 maja 2019, 12:35

kubus838 pisze:
15 maja 2019, 17:51
Co do TopSolid 7 to bardzo proszę o podanie ceny lub strony gdzie cenę można poznać, co również pozwoli na zaznajomienie się z tym programem. Na razie tylko został zamieszczony tzw "bełkot" handlowy. Nie pytam o recenzje z pracy bo i tak znajdzie się ktoś kto założył konto miesiąc temu i już używa tego programu parę lat z powodzeniem.
TopSolid 7 jest oprogramowaniem modułowym i żeby podać cenę, musimy poznać potrzeby danego zakładu w kwesti CAD/CAM. Jeśli chciałby Pan zobaczyć TopSolida, możemy do Pana firmy przyjechać i go pokazać, czy też zrobić zdalną prezentację i na podstawie uzyskanych danych zrobić wycenę. Demo może Pan pobrać z oficjalnej strony producenta topsolid.com. Sporo materiałów z całego świata znaleźć można na youtubie, te które my tworzymy są na naszym kanale. W Polsce do tej pory bardzo mocno angażowliśmy się w branżę meblarską gdzie obsługujemy ponad 400 firm w zakresie CAD/CAM/PDM i pod ten przemysł dedykowany jest TopSolid Wood. Jeśli chodzi o TopSolid 7 jest on w Polsce jeszcze słabo rozpoznawalny (mamy nadzieję, że niedługo się to zmieni :)), natomiast na świecie jest to narzędzie rozpoznawalne i wykorzystywane szczególnie we Francji, Niemczech, Hiszpanii czy Japonii. Nie praktykujemy zakładania "lewych" kont i recenzowania swoich produktów, dlatego wszystkie wiadomości zawsze wysyłamy z oficjalnego konta. Jeśli moglibyśmy umiejscowić TopSolida między innymi programami to jest zbliżony do SolidWorksa, NX, Pro engineer czy Solid Edge.
bartuss1 pisze:
15 maja 2019, 18:34
artcam, mastercam, solidworks , czy camworks. Nie znam topsolida, nie wiem nawet czy ma sensownego cama pod fanuca.
TopSolid jest oprogramowaniem CAD/CAM, które posiada dedykowane postprocesory pod wiele sterowań m.in. Fanuca. Jeśli chciałby Pan zobaczyć działanie TopSolida, to tak jak wyżej możemy przyjechać, zrobić zdalną prezentację - oczywiście jest to niezobowiązujące


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: 3D generator oraz 3D program

#18

Post napisał: kubus838 » 17 maja 2019, 14:02

Kol. TopSolutionPl.
Nie interesują mnie w tej chwili żadne pokazy czy prezentacje. W sytuacji kiedy nie możecie podać ceny nawet wersji podstawowej to jest to zwykła strata czasu.
Również nie mogę podać konkretnych operacji które są wykonywane na maszynach cnc. Ponieważ w firmie są wykonywane wszystkie operacje z dziedziny stolarstwa. Nikt nie kupi programu który umożliwia mu wycinanie czy frezowanie elementów. Każdy kto chce kupić tego typu narzędzie wymaga wszechstronności. Nie może być tak, że kupie program w wersji do projektowania formatek a do projektowania np frontów będę musiał dokupić kolejny moduł.

Moim zdaniem tego typu zakup powinien być realizowany w ten sposób

1. Informacja cenowa oraz warunki gwarancji zgodne z ustawą - jeżeli ta odpowiada klientowi to,
2. Klient otrzymuje wersje testową i ma szanse z nią się zapoznać - jeżeli klient potwierdzi przydatność to,
3. Udaje się na prezentacje do siedziby sprzedawcy, który na dostarczonych projektach testowych pokazuje i objaśnia zasadę działania programu. Oczywiście zostaje ten projekt testowy wykonany na maszynie sprzedającego w celu sprawdzenia zgodności z rysunkiem technicznym - jeżeli wszystko wyjdzie ok to,
5. Zakup zostaje zrealizowany a klient pod nadzorem sprzedającego dokonuje instalacji oprogramowania na własnym sprzęcie z nośników dostarczonych przez sprzedającego. Oczywiście nośniki i licencje z których zostanie zainstalowane oprogramowanie na komputerze klienta, sprzedający przekazuje klientowi w cenie zakupu w myśl sporządzonego protokołu odbioru i gwarancji.


robert


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: 3D generator oraz 3D program

#19

Post napisał: piromarek » 17 maja 2019, 14:49

Dodatkowo,
sprzedający dostarcza klientowi postprocesor na jego maszynę i wdraża go u niego na programie testującym swoim i wyrobie testowym klienta, tak aby mieć pewność, że wszystko będzie pracowało.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: 3D generator oraz 3D program

#20

Post napisał: kubus838 » 17 maja 2019, 14:51

piromarek pisze:
17 maja 2019, 14:49
Dodatkowo,
sprzedający dostarcza klientowi postprocesor na jego maszynę i wdraża go u niego na programie testującym swoim i wyrobie testowym klienta, tak aby mieć pewność, że wszystko będzie pracowało.
Dokładnie pisząc to tak powinno być.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”