Rynek operatorów

Jak kształtuje się rynek operatorów

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
SzczepanG
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2018, 14:21

Rynek operatorów

#1

Post napisał: SzczepanG » 23 lis 2018, 16:52

Cześć, pracuje od 6 miesięcy po godzinach na maszynach cnc. Pracuje z gościem który był wiele lat technologiem i założył firmę, jestem tylko ja i on więc całą naukę obróbki poświęca mi. Do dyspozycji mamy tokarce CNC oraz frezarkę CNC. Uczy mnie całego procesu produkcji od ustawienia maszyny, materiałoznawstwa, parametrów obróbki oraz programowania narazie w g - code na Sinumerik 808d, ale jest też dostępy CAM który narazie odpuszczam do opanowania programowania na tokarce. Mam w sobie taką cechę że na prawdę w miarę szybko się uczę. Dodam że mam dopiero 21 - lat. Proszę powiedźcie mi jak kształtuje się ten rynek w Polsce ? Jakie z biegiem czasu będą wyglądały zarobki i czy w 2018 roku warto jeszcze się kształcić w tym kierunku. Czy można rozsądnie zarobić ? Nie mówię tu o zarobkach z rzędu 3 tyś netto. Wiem że mam mega duże możliwości rozwoju w sytuacji której się znajduje. :) tylko moje pytanie brzmi czy za kilka kilkanaście lat tacy operatorzy/technolodzy będą jeszcze mieli zbyt na rynku pracy ? Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam




orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Rynek operatorów

#2

Post napisał: orion32 » 24 lis 2018, 12:50

Idź do wróżki.Może za dwie dychy powie Ci ,jakie technologie będą używane w przyszłości.
Tak poważnie.Masz możliwość nauczyć się,to się ucz.Przyda się,albo nie.W razie potrzeby nauczysz się czegoś co będzie potrzebne.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


ASPAHARIAN
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 21 mar 2018, 07:56

Re: Rynek operatorów

#3

Post napisał: ASPAHARIAN » 15 kwie 2019, 13:52

Świetna robota więc warto się uczyć fachu, zwłaszcza od kogoś z wieloletnim doświadczeniem. Myśl chłopie raczej żeby być w tym najlepszy, to z ofert będziesz mógł wybierać stawki, które ci odpowiadają. Jeżeli CNC ewoluuje w jakiś sposób to z podstawami najszybciej przyjdzie się dostosować :)


Markotis
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2019, 14:12

Re: Rynek operatorów

#4

Post napisał: Markotis » 09 maja 2019, 14:16

Trudno powiedzieć co będzie kiedyś, ale na Twoim miejscu uczyłbym się dalej - wiedza jaką pozyskasz z pewno ścią się przyda i nikt Ci tego nie zabierze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”