Wiercenie- dobor parametrow

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Sebak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:18

Re: Wiercenie- dobor parametrow

#11

Post napisał: Sebak » 01 kwie 2019, 17:57

@Wzor - no i teraz trochę palne tekst stulecia ale co tam: to tak można?
Chodzi o to że w poprzedniej firmie nie miałem żadnego wpływu na zakupy narzędzi - żadnego. Firma była duża i większość z frezer ów nie miała nic do gadania więc dzialalismy na " sprawdzonych" narzędziach - taka kombinatoryka ale takie warunki trzeba było dostosowac
Natomiast teraz mam dość duży wpływ na to natomiast małe doświadczenie z przedstawicielami handlowymi tj nie robimy tutaj zakupów na raz za ponad 200tys zł (jak w poprzedniej pracy) tylko z reguły kilka narzędzi potrzebnych do kolejnej produkcji więc zakupy pewnie mogą wahać się na pograniczu 5-7tys zł natomiast ci przedstawiciele maja różne podejście i teraz moje pytanie jak to wygląda u Ciebie w firmie? Macie jakieś narzędzia do zakupienia zapraszaćie handlowca a dopiero jak przetestuję bierzecie? Takie testy narzędzi są robione przez nich bez większych problemów? Bo wydaje mi się że jak robisz duże zakupy poważny klient to skaczą w okol Ciebie a takie "płotki" mniejsze to chyba trochę zlewaja
Mieliśmy ostatnio taka akcje gość przyjechał potrzebne było kilka narzędzi myślę że zamówienie kilka tys zł chyba z 2 tyg wysyłał ofertę a potem okazało się że trzeba 3 tyg czekać na te narzedzia😏 brawo on. Oczywiście inna firma zarobiła ta kasę

Dodane 4 minuty 43 sekundy:
No dobra trochę przesadziłem z tymi zakupami jak tak liczę to pewnie waha się to od 2-5tys zł bardzo różnie =małe sprostowanie




Wiktor57
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 17 kwie 2018, 11:42
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Wiercenie- dobor parametrow

#12

Post napisał: Wiktor57 » 02 kwie 2019, 07:06

Wprawdzie od ponad roku nie jestem bezpośrednio zaangażowany w zakupy więc może coś się zmieniło ale wcześniej nigdy nie miałem problemów z testami narzędzi. WNT ma przedstawicieli regionalnych, rozliczanych ze sprzedaży w regionie. Muszą się wykazywać przyrostem obrotów. W momencie wejścia takiego człowieka do firmy staje się on Twoim opiekunem ale i każdy zakup w WNT, również przez ich sklep internetowy, idzie na jego konto. Powinien więc być zainteresowany by klient był zadowolony z zakupu i kupował jak najwięcej. Dobry przedstawiciel (nie tylko z WNT) może też dużo podpowiedzieć, pomóc załatwić ewentualną reklamację itp. Natomiast jeżeli się nie sprawdza to przecież zawsze może być inny. A co do wielkości zakupów narzędziowych to są jeszcze płytki, wiertła itp. Myślę, że łącznie jest to więcej niż 2 tys miesięcznie. A poza tym wcale nie Musisz mu tego mówić. Zawsze w przyszłości może być więcej. Wprawdzie uważam, że należy mieć kilku różnych dostawców ale też trzeba pamiętać, że im większy zakupy u konkretnego dostawcy tym większe rabaty i większa chęć współpracy z jego strony. Dlatego jeden z dostawców powinien być wiodącym. Natomiast bardzo mocno należy się zastanowić wybierając narzędzia wiertarskie lub frezy ponieważ w 99% jest się skazanym na płytki tego samego producenta. Trzeba to tak zrobić, by przy jak najmniejszych kosztach i stanach magazynowych mieć jak największe możliwości obróbkowe.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2019, 07:14 przez Wiktor57, łącznie zmieniany 1 raz.


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Wiercenie- dobor parametrow

#13

Post napisał: Majster70 » 02 kwie 2019, 07:13

"Sprawdzone narzędzia" to nie jest taka zła opcja. Musisz sobie "wypracować" dostawców narzędzi. Nie możesz się dogadać z dużym, spróbuj z mniejszym. Generalnie, teraz wszystkie firmy działają mniej więcej wg modelu wielu przedstawicieli i gdzieś w EU magazyn centralny. Przy zamówieniach do południa paczka następnego dnia zazwyczaj. Dłużej w wyjątkowych sytuacjach. Przy szukaniu dostawcy warto brać pod uwagę dostępność towaru tak samo jak jakość i cenę. Ogólnie, moim zdaniem, nie ma jednego najlepszego producenta narzędzi, do wszystkiego. Każdy ma jakieś mocniejsze i słabsze strony, wprowadza jakąś rewelacyjną nowość lub ma zaniedbania w jakimś obszarze. Względnie jego rozwiązania lepiej pasują do waszych obrabiarek i tego co na nich robicie. Liczy się też człowiek, ten konkretny przedstawiciel na wasz rejon, jego osobista wiedza i zaangażowanie.
Chyba nie ma jednej uniwersalnej recepty.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”