Luz nawrotny w praktyce.

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Luz nawrotny w praktyce.

#11

Post napisał: lepi » 04 sty 2019, 20:01

Herezja odnosila sie do Twojego wpisu, ze luz nawrotny wynosi 0,05. Ale juz sie wyjasnilo, ze pisales o czyms innym.
Czesto tocze w tolerancji +0,-0,02 lub frezuje w +0,01,-0.01. A jak trzeba to i w wiekszej choc tu juz nie jest latwo.
Pierwszy raz trafila mi sie maszyna z luzem 0,05 dlatego pytam co to moze znaczyc w praktyce.




Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2351
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Luz nawrotny w praktyce.

#12

Post napisał: Avalyah » 04 sty 2019, 20:13

lepi pisze:Pierwszy raz trafila mi sie maszyna z luzem 0,05

To chyba tylko pozazdrościć :D


Autor tematu
lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Luz nawrotny w praktyce.

#13

Post napisał: lepi » 04 sty 2019, 21:03

E tam, stary Brother co ma prawie 30 lat. Do tego koncza sie lozyska wrzeciona. Lozyska wymienie ale zastanawiam sie, czy warto ruszac sruby.


Iverson
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 02 paź 2018, 23:40

Re: Luz nawrotny w praktyce.

#14

Post napisał: Iverson » 04 sty 2019, 21:19

bartuss1 pisze:
04 sty 2019, 19:22
lepi pisze:Czy to nie są herezje?

sam jesteś herezja, doświadczenia w obrobce widze nie masz zadnego, 0,01 uzyskamy tylko w wysoce precyzyjnych maszynach i w warunkach zblizonych do laboratoryjnych, reszta to pic na wodę.
Udowodnij mi że sie mylę, ale przy obróbce a nie jeździe na sucho, jeszcze moze z 2 zlotowką na sztorc, jak to kiedys pewni goscie z Gizycka hehe



Może nie w laboratoryjnych ale na pewno na świeżej maszynie która nie widziała dzwona te 0.015 jest do zrobienia.

Dodane 3 minuty 17 sekundy:
lepi pisze:
04 sty 2019, 21:03
E tam, stary Brother co ma prawie 30 lat. Do tego koncza sie lozyska wrzeciona. Lozyska wymienie ale zastanawiam sie, czy warto ruszac sruby.
To zależy w jakiej tolerancji masz robotę...

Luz na śrubie możesz zmierzyć czujnikiem zegarowym w odpowiedniej osi. Dokładność na pewno nie będzie większa jak zmierzony luz...


Autor tematu
lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Luz nawrotny w praktyce.

#15

Post napisał: lepi » 04 sty 2019, 21:39

Jakbym nie pomierzyl to bym nie pisal jaki jest :)
Dokladnosc najczesciej jest potrzebna na jednym lub kilku wymiarach a nie calym ksztalcie.
Ciekawi mnie jak inni sobie z tym radzą.


Autor tematu
lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Luz nawrotny w praktyce.

#16

Post napisał: lepi » 08 sty 2019, 11:16

Wiadomość prosto z "laboratorium": przeniosłem program z innej maszyny, wcisnąłem start i wyszło coś takiego.
Użyłbym mikrometru ale przy wymaganej dokładności +-0.05 byłoby to herezją ;) (a nieprzekonanych i tak się nie przekona).

Powoli frezuję coś na Brotherku, niby wychodzi ale na wejściach i nawrotach, zresztą różnie, wychodzą jakieś dziwne ślady po narzędziu, pewnie to właśnie przez te luzy. No i niestety wszystkie krawędzie trzeba gratować bo zostają "frędzle". Też tak macie? Przy obróbce HSC nie było problemów. Ale tu mam tylko kilka tysięcy obrotów.
Załączniki
WP_20190108_10_04_26_Pro.jpg


haloon
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 14 paź 2011, 00:38
Lokalizacja: Polska

Re: Luz nawrotny w praktyce.

#17

Post napisał: haloon » 08 sty 2019, 11:40

Powyższy pomiar niczego nie dowodzi. Kolega "Avalyah" dobrze mówi z tym spłaszczaniem okręgu, w zależności od miejsca pomiaru detalu ze zdjęcia, pomiar średnicy tego obiektu nie będzie taki sam, oczywiście w ramach dokładności obrabiarki i narzędzia pomiarowego. Autor artykułu nie napisał o jaki konkretnie typ napędu tocznego chodzi, a w domyśle najczęściej przez odbiorców tego forum użytkowany ma niestety taki luz nawrotny, i to przy markowych napędach, o no name nie wspominając. Najczęściej używane przez nas są napędy z pojedyńczymi nakrętkami i ze śrubami określanymi jako grade C7, a dla tych w pierwszym z brzegu katalogu w rubryce axial play, podany luz nawrotny waha się w granicach nawet 0,04 do nawet 0,2 mm dla większych średnic. Luz nawrotny określamy dla zespołu napędowego śruba-nakrętka, a nie dla samej śruby. Nie mylić z dokładnością wykonania gwintu, dla którego podaje się często właśnie przytoczone 0,05 mm na 300 mm odcinka; to jest inny parametr.
lepi pisze:Jakbym nie pomierzyl to bym nie pisal jaki jest

Kolega oczywiście wykonał pomiar pod obciążeniem, tak jak w rzeczywistych warunkach?


Autor tematu
lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Luz nawrotny w praktyce.

#18

Post napisał: lepi » 08 sty 2019, 11:59

Powyższy pomiar dotyczył innej maszyny i twierdzenia, że setkę można otrzymać w prawie laboratoryjnych warunkach. A tu wyszła setka po włączeniu maszyny, zbazowaniu i bez potrzeby wprowadzania żadnych korekt. Wałeczek ma dwa stopnie i oba wyszły wystarczająco dobrze, choć dojazd był z różnych kierunków czyli luz nawrotny miał znaczenie.

Co do okręgu na frezarce to z teorii nie będzie spłaszczone lecz raczej "przeciągniete" w kierunku zależnym od kierunku obróbki.


haloon
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 14 paź 2011, 00:38
Lokalizacja: Polska

Re: Luz nawrotny w praktyce.

#19

Post napisał: haloon » 08 sty 2019, 12:07

Spłaszczenie również. Konstrukcyjnie w domyśle używane w naszych maszynach osie X, Y mają różną sztywność. Nie są przecież jednakowe. Inne masy, przekroje, długości, itp.

Swoją drogą przypomina mi się historia; przyszedł do mnie bratanek że chce maszynkę kupić do zabawy w modelarstwo, już miał wybraną, że jest bardzo dokładna, bo na allegro było że obróbka z dokładnością 0,02mm, i na otwory pod łożyska się nada.. No to było tłumaczenia, że jak pomierzy odgięcia osi narzędzia w obu osiach, zrobi korektę okręgu zdefiniowanego w gkodzie i przepisze go jako przewymiarowany OWAL, to po iluś próbach i korektach może mu się uda uzyskać otwór z taką dokładnością jak uparcie deklaruje polski producent. Nie mówiąc już o samym odgięciu niedużego narzędzia i zachowaniu równomiernego w czasie usuwania wiórów. I inne tego typu dla niego odkrywcze informacje. Tak tak. Zostało na tym, że z moją pomocą zrobiliśmy coś podobnego, nawet mniej niechlujnie wykonanego i niemal za polowe ceny.


Autor tematu
lepi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2012, 20:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Luz nawrotny w praktyce.

#20

Post napisał: lepi » 08 sty 2019, 12:33

Wszystko się zgadza. Wszystko zależy od kształtu. Inaczej obrobi się głęboki otwór a inaczej niski stempel.
W tym wątku chodziło mi tylko o to, czy warto coś zrobić czy da się z tym żyć. Na razie mam więcej problemów z obróbką alu przy niskich obrotach niż przez te luzy. Temat powinien w sumie bardziej odnosić się do modernizacji frezarki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”