Sposoby na starość

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 16
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Sposoby na starość

#141

Post napisał: amator7 » 16 gru 2018, 21:52

No to wracając do tematu, na starość nie ma co wyjeżdżać z kraju w którym obecnie żyjemy bo się ociepli i będzie prawie jak na florydzie.
Ze wskazaniem na prawie.
jasiu... pisze:dlatego kwestionuję Michałkiewicza, jako fachowca od klimatu

Nie twierdzę że jest to specjalista klimatolog, ale ci którzy wypowiadają się w tej kwestii i uchodzą za ekspertów wcale nie sa bardziej wiarygodni.
Bo niby dlaczego? Jeśli ktoś im płaci to i wymaga, aa na dzień dzisiejszy dla tych którzy płacą liczy się przede wszystkim zwrot poniesionych nakładów. Ktoś wierzy w charytatywne instytucje?
Jeśli jakiś ekspert zaczyna głosić niepoprawne teorie to przestaje być ekspertem i tyle jego.
Czy są jeszcze tacy, którzy nie widzą analogii pomiędzy unią a CCCP?
Jedni wierzą księdzu inni "autorytetom" naukowym, pewności nigdy mieć nie można.
I nie piszcie że większość ma zawsze rację, bo dla przykładu miliony much jedzą gówno, czy mamy brać z nich przykład? ;-)


Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Sposoby na starość

#142

Post napisał: emsc » 17 gru 2018, 00:14

Codziennie jesz gówno i się po nim oblizujesz. Więc pewnie i jest jakaś zasada z tymi muchami.

Oprócz tych którzy wierzą w to czy tamto, jest jeszcze pewna grupa (faktycznie nieliczna i Ty się do niej nie zaliczasz, bez obawy), która zamiast wierzyć - myśli. Tylko dzięki tej wąskiej grupie jest jakikolwiek postęp. Bez niej bylibyśmy dziś nadal co najwyżej małpami na 2 nogach. I daleko byłbyś nawet od tego żeby wiedzieć, że powinieneś wierzyć, jak typowy współcześniak.
Oczywiście jesteś zdania, że Ty też myślisz. Więc wyjaśniam, że nie o takie myślenie chodzi jakie u Ciebie ma miejsce. Każda istota na Ziemi która ma system nerwowy i centralny ośrodek nerwowy więc myśli na swój sposób. Wspomniana mucha też i w paru aspektach przewyższa Ciebie i mnie.


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 16
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Sposoby na starość

#143

Post napisał: amator7 » 17 gru 2018, 14:36

emsc pisze:Codziennie jesz gówno i się po nim oblizujesz. Więc pewnie i jest jakaś zasada z tymi muchami.

Nie oceniaj innych opierając się na własnym przykładzie, ja wiem co jem i to od dawna.
Nie mieszkam od dawna w mieście i nie zaopatruję się w marketach ani u tych którzy prowadzą przemysłowe gospodarstwa.
A przynajmniej staram się.
emsc pisze:Tylko dzięki tej wąskiej grupie jest jakikolwiek postęp.

I co niby nazywasz postępem?
To że co jakiś czas dostajesz do ręki jakąś nową zabawkę?
Można i nawet warto z tego korzystać, ale nie można tego uważać za rozwój gatunku, bo tak nie jest.
Wiedz myśląca istoto, że nie postęp techniczny jest tu istotny a rozwój duchowy.
Jeśli nie będzie tego drugiego to ci, którym wydaje się że myślą samodzielnie, wciąż będą na wzajem mordować się w coraz to nowych wojnach otrzymując coraz bardziej zaawansowane przedmioty zadające śmierć i zniszczenie.
Taki postęp mnie osobiście nie interesuje a nawet martwi, bo głupcy zamiast się rozwijać i szanować wzajemnie, gotowi są do ataku na innego człowieka pod byle pretekstem.
Niektórzy inteligentni nawet uważają, że wojny są kołem zamachowym postępu.
Też do nich należysz?
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.

Awatar użytkownika

Autor tematu
pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4697
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Sposoby na starość

#144

Post napisał: pitsa » 17 gru 2018, 15:39

Nie bądź niegrzeczny. To nie miała być dyskusja o poglądach tylko o sposobach na starość.
Konkretnie co na starość może dać przejmowanie się tymi negatywusami?
Osobiście mogłem sobie w młodości pozwolić na protestowanie, ryzykować pałowanie,krzyczeć głośno.... teraz na starość mam czas na zadbanie o siebie, a nie o cały świat. :-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Sposoby na starość

#145

Post napisał: emsc » 17 gru 2018, 16:07

To że w ogóle żyjesz, to jest skutek postępu. 100 lat temu miałbyś 70% szans na dożycie dorosłości, 200 lat temu 50% a dziś masz 97%, nie mam tu na myśli wojen oczywiście a jedynie inne powody zgonów.
To że nie umierasz od pierwszej lepszej gorączki albo zakażenia, to jest postęp. To że nie musisz 2 dni błąkać się z kijem po lesie żeby znaleźć coś do jedzenia, to jest postęp. To, ze wiedza ludzkości nie ginie z pokolenia na pokolenie, tylko się kumuluje, to jest postęp.

Ludzie się mordowali i toczyli wojny od zawsze. O cokolwiek. Właśnie postęp cywilizacyjny i oddalanie się od religii która jest jednym z głównych sprawców wojen i masowych mordów, powoduje że skutków agresji jest mniej. To cywilizowane rejony świata w których uznaje się i respektuje a w razie potrzeby wymusza nadrzędność prawa nad instynktami, są bardziej wolne od wojen niż te uduchowione w swoim zacofaniu.
Paradoksalnie tylko cywilizacja która doprowadziła planetę do takiego stanu w jakim się dziś znajduje, może uratować i planetę i samą ludzkość przy okazji. A nie żadna duchowość.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Sposoby na starość

#146

Post napisał: IMPULS3 » 17 gru 2018, 17:34

emsc pisze:oddalanie się od religii która jest jednym z głównych sprawców wojen i masowych mordów,


A gdzie jest zwiazek choćby 2 wojny z religią? Bo większosć religii mówi o miłości a nie wojowaniu i zabijaniu...
emsc pisze:Paradoksalnie tylko cywilizacja która doprowadziła planetę do takiego stanu w jakim się dziś znajduje, może uratować i planetę i samą ludzkość przy okazji. A nie żadna duchowość.

Paradoksalnie to akurat brak duchowości odpowiada za to że dorabiamy się kosztem kolejnych pokoleń bo aby nam ma być dobrze. Nie widzimy ile zużywamy i nie obchodzi to nas jako ludzkość zupełnie. Wykorzystujemy inne kraje i nacje w imię własnej wygody i bogactw.
Akurat naukowcy ale ci przez duże N pracują dla dobra ludzkosci a nie tylko swojego, więc aby być dobrym lekarzem, fizykiem, nauczycielem czy kimkolwiek innym i poświęcić swoje życie na wykonywanie rzetelnie swojej pracy dla dobra innych to niestety dla Ciebie ale duchowość ma tu nadrzędne znaczenie.
I ciągle mylisz religię z duchowością, a to nie jest to samo. Twoją religią może być samochód, ale to nie duchowość.
Nick zmieniłeś ale poglądy pozostały. :P


amator7
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 16
Posty: 915
Rejestracja: 16 wrz 2016, 17:37
Lokalizacja: centrum obróbcze

Re: Sposoby na starość

#147

Post napisał: amator7 » 17 gru 2018, 18:08

emsc pisze:tylko cywilizacja która doprowadziła planetę do takiego stanu w jakim się dziś znajduje, może uratować i planetę i samą ludzkość przy okazji. A nie żadna duchowość.

Moim zdaniem żyjesz w błędnym przekonaniu.
Zbyt idealizujesz przedstawicieli tej cywilizacji, popatrz tylko co robią i do czego dążą najbardziej rozwinięte technicznie kraje(ich "elita" władzy). Ciągły wyścig zbrojeń i podboje. A cała ta ich kurtuazja wobec siebie to tylko, hipokryzja serwowana masom aby zachować jakieś pozory cywilizacji wyższej.
Może oglądasz tylko TV i stąd taki entuzjazm w ocenie tego całego postępu, a może wykazujesz taką postawę tylko na potrzeby tej dyskusji, któż to wie...
emsc pisze:Ludzie się mordowali i toczyli wojny od zawsze. O cokolwiek.

Dalej to robią, nie widzisz tego?
Tylko teraz na jeszcze większą skalę.
Kiedyś ofiary liczono w setkach tysiącach, natomiast teraz w milionach.
Kolejny konflikt na skalę światową, przypuszczam będzie kresem tej cywilizacji która w mojej ocenie się nie rozwija a jedynie dokonuje nowych odkryć i wynalazków, a to nie jest równoznaczne z rozwojem.
Zauważ że rozwój polega między innymi na tym, że uczymy się na błędach i ich nie powielamy.
A obecna cywilizacja niestety brnie w to samo co przed wiekami, wyzysk ucisk i co jakiś czas przetrzebienie pogłowia.
Zmienia się tylko forma i oprawa przedstawienia.
Ja nie widzę tu rozwoju.
emsc pisze:postęp cywilizacyjny i oddalanie się od religii która jest jednym z głównych sprawców wojen i masowych mordów, powoduje że skutków agresji jest mniej

To nie religie są sprawcami wojen, a jedynie ludzie którzy potrafią manipulować przy ich pomocy swymi wyznawcami.


Żadna religia sama w sobie nie jest złem, staje się nim tylko wówczas gdy jest wypaczana i używana do uzyskania własnych zamierzeń przez ludzi, którzy tworzą obecną cywilizację.
Współczesną formą religii jest również ateizm i on także jest wykorzystywany aby manipulować ludźmi.
Szkoda tylko że nie wszyscy to zauważają.
pitsa pisze:Osobiście mogłem sobie w młodości pozwolić na protestowanie, ryzykować pałowanie,krzyczeć głośno.... teraz na starość mam czas na zadbanie o siebie, a nie o cały świat

Osobiście mogę Ci powiedzieć że nie warto ryzykować i narażać się na pałowanie, bo to nic nie zmieni.
No może dłonie które dzierżyć będą tzw. władzę.
Nie wiem co uznajesz za starość, bo każdy może to inaczej widzieć.
Moja rada, nie poddawaj się starości, w tej sytuacji akurat warto zawalczyć o dobrą kondycję i samopoczucie.
Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale widziałem siedemdziesięciolatków którzy biegają w maratonie, więc nie wiek w tym przypadku jest tu chyba najistotniejszym kryterium a stan ducha.
Młody starzec to w dzisiejszych czasach niestety żaden wyjątek.
Wybacz że wplatam do dyskusji różne wątki, ale za szczenięcych lat nie czyniłem tego.
Może to jeden z moich sposobów na starość... ;-)
IMPULS3 pisze:Paradoksalnie to akurat brak duchowości odpowiada za to że dorabiamy się kosztem kolejnych pokoleń bo aby nam ma być dobrze.

O, widzę że nie jestem osamotniony w swych poglądach.
Przynajmniej w tej kwestii.
Nie negocjuje na rozsądnych warunkach z ludźmi, którzy zamierzają mnie pozbawić prawa do rozsądku.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Sposoby na starość

#148

Post napisał: emsc » 17 gru 2018, 21:46

Religie to najstarsze i główne mechanizmy manipulacji jakie wynalazła ludzkość. Skuteczne, bo niezwykle naturalne dla człowieka - istoty rozumnej i odczuwającej uświadomiony lęk przed śmiercią.
Jako takie służyły, zależnie od chwilowego kontekstu i potrzeby miedzy innymi do kierowania tłumem a po konwersji na monoteizm także do wskazywania wroga oraz jednoczenia się przeciwko wrogowi w celu obrony lub ataku.
100% ściemy i manipulacji. Cała reszta to ckliwa otoczka dla podatnych na manipulację naiwniaków.
Zastanów się kim byś był i w co byś wierzył, gdybyś wychował się od małego w Nepalu, Iraku albo na Sumatrze w centrum lasu deszczowego. Jaka by była wtedy Twoja świadomość i jak to się ma do "prawdy" którą wyznajesz obecnie :) Kiedy sobie uświadomisz że miałbyś zupełnie inny zasób "duchowej świadomości" i byłby on dla Ciebie tak samo "prawdziwy" i ważny jak ten którym dysponujesz obecnie i że to mogłoby być w niektórych przypadkach zupełnie niekompatybilne ze sobą, może coś Ci zadzwoni, że coś tu być chyba nie gra ;)

Wracając do zagrożeń, to ciemnota i religia która jest jej źródłem są zagrożeniem a nie oświecenie. Oświecenie zawsze przynosiło więcej korzyści niż szkód, nawet w swoich prymitywnych formach. Religia zawsze przynosiła ciemnotę masom a z tego nigdy nic dobrego nie wynikało. I dziś, tutaj, jest tak samo.

Jeśli chodzi o IIWŚ, to jej ekonomiczne podłoża szły w parze z ideami: ideą aryjskiej rasy panów i wschodnich podludzi oraz z ideą żydowskiego spisku i winy. IIWŚ byłą bardzo mocno obudowana ideologicznie. Bez tego faszyzm nie porwałby tylu zwolenników. Komunizm z resztą tak samo.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Sposoby na starość

#149

Post napisał: IMPULS3 » 17 gru 2018, 23:12

emsc pisze:gdybyś wychował się od małego w Nepalu,

Zapewne buddystą bo ten odłam religijny jest chyba najbliżej prawdy. Tyle ze to nic nie zmienia. Jeśli chodzi o przekaz to wszytkie religie są dość zgodne, bo mówią o centrum które jest odpowiedzialne za to wszystko co istnieje w takim stanie jaki znamy. To że ktoś sobie coś w tych przekazach pozmieniał dlatego że chciał albo dlatego że było spisane długo po danym twórcy religii to niczego nie zmienia. Sens przekazu nadal jest ten sam, różni się tylko szczegółami.(czasem może aż szczegółami).
Powiem tylko tyle że w myśl wszelkich przekazów to fizyka ma odkryć Boga, a dokładniej to gdy poznamy najmniejsze czastki to na samym końcu ma się znajdować energia która jest niepodzielna a która posiada świadomosć choć nie taką którą znamy...
A w ramach walki z nudą to proponuje taki film który pokazuje że za duzo jest przypadków w tym że istniejemy. Coś tym wszystkim rządzi. Rewelacyjne filmy, naprawdę poszerzające spojrzenie na świat i warte obejrzenia.




A jeżeli mechanika kwantowa jest tak dziwnie nieprzewidywalna to dlaczego świat który znamy jest przynajmniej pozornie uporządkowany?
emsc pisze:ideą aryjskiej rasy panów i wschodnich podludzi oraz z ideą żydowskiego spisku i winy.

Czyli czymś co jest sprzeczne z tym co głoszą religie. Ideologia to nie religia, a już na pewno nie duchowość.
Wszystkie takie typy jak hitler, stalin, mao itp. to nie przywódcy religijni. To że KK nawracał mieczem na wiarę to też jest pogwałcenie tego co miał przekazane w naukach czyli taki rodzaj samowoli.
amator7 pisze:O, widzę że nie jestem osamotniony w swych poglądach.

Popieram to co uważam za słuszne a neguję to czego nie uważam za słuszne.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 39
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Sposoby na starość

#150

Post napisał: kamar » 18 gru 2018, 06:01

IMPULS3 pisze:
17 gru 2018, 23:12
A w ramach walki z nudą
Jeżeli sposobem na nudną starość ma być czytanie coraz dłuższych elaboratów, to ja wybieram eutanazję :) I niech mi to Coś, co tym zarządza, raczy wybaczyć :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”