Wzmacniacze audio.

Wzmacniacze audio, wzmacniacze mocy, elektroakustyka.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 27
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Wzmacniacze audio.

#151

Post napisał: jasiu... » 11 lis 2018, 18:46

Jeszcze w uzupełnieniu, bo niewiele osób wie, że jedne z najlepszych studyjnych monitorów potrafią zrobić nasi sąsiedzi. A tak, firma ze Słowacji. Tyle, że to dość specyficzny sprzęt, waga jednej kolumienki to 225 kg, a jej wymiary - 455 x 740 x 1630 mm, dlatego stawia się je na podłodze. Gdyby ktoś był ciekawy więcej szczegółów: http://www.acon.sk/aconweb/data/produkt ... ultima.htm

Brzmią niesamowicie, ceny nie znam.




logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 24
Posty: 450
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Wzmacniacze audio.

#152

Post napisał: logopeda » 11 lis 2018, 22:47

jasiu... mała korekta - ważne dla całości są również same przetworniki "głośniki" a takie są domeną duńczyków i poniekąd norwegów oraz francuzów. W przypadku firmy "acon" to głośniki są duńskie i francuskie.. słowacy w tym przypadku robią resztę...

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#153

Post napisał: kwarc » 13 lis 2018, 17:30

jasiu... pisze:
09 lis 2018, 13:41
kwarc pisze:
08 lis 2018, 20:28

generalnie termin , monitor bliskiego pola jest klasycznym bełkotem technicznym , to poprostu mniejszy ,tanszy zestaw głośnikowy i tyle w temacie .
Nie, po prostu kiedyś miałem co-nieco wspólnego z muzyką (takie tam w młodości przygody) i stąd wiem, jak wygląda studio.

I wiem, co to są monitory bliskiego pola. To zawsze aktywne, najczęściej dwudrożne głośniki, kosztujące majątek! Dowód - a proszę, u thomanna taki Genelec (jeden!) kosztuje 2 tys euro. https://www.thomann.de/de/genelec_1032_ ... sEQAvD_BwE To wysoka półka, choć wyższe są też.

No właśnie, to za co się płaci?

Bo tam są głośniki i wzmacniacz. Tyle, że całość tak dopasowana, żeby w sumie mogła zadowolić dobrego akustyka, który w studiu np. nagrywa nowy utwór jakiejś grupy. To wszystko, co do tej pory o oddziaływaniu wzajemnym głośnika na wzmacniacz i wzmacniacza na głośnik napisano, w monitorach starano się jak najlepiej wyeliminować. Chodzi o odpowiedni zakres dynamiki, ale i żeby ta dynamika była właściwie odczuwalna i wtedy, kiedy odsłuchujesz perkusję i wtedy, kiedy odsłuchujesz smyczki. Najprościej mówiąc, monitor, to jest po prostu taki dobrze nastrojony (jak gitara) głośnik.

Słyszałem, jak to gra. Gdybym miał warunki, to na pewno postawiłbym takie w domu. Nie, nie narzekam, mam dobre głośniki w tzw. kinie domowym, zestrojone do pokoju, w którym się znajdują (test z mikrofonem i jakoś same się potrafią dokorygować), ale monitorów moim zdaniem nie ma szans zastąpić żadnymi słuchawkami. Chyba, że w autobusie.

a niech tam, jeszcze jeden link z ceną: https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... nitor.html
jasiu drogi kolego ....uwierz mi na słowo iż napisalem czym są te monitory bliskiego pola ,
dodam są popularne ponieważ są małe , w małej klitce można je ustawić ...
Prawdziwy odsłuch podczas realizacji muzy w którą realizator chce zainwestować i swoją aktywność ,talent ale i sprzęt wygląda inaczej .
Wybacz mi że nie zrobie tu wykładu na temat odsłuchu muzyki w studio ,nie zrobie i tyle .:).
Natomiast nie traktuj moich wypowiedzi jako niedocenianie twojej osoby .

Dodane 5 minuty 13 sekundy:
Jasiu ,fajnie że piszesz ,zbierasz doświadczenia itp , zbieraj te doświadczenia ,wsłuchaj sie czasem w wypowiedzi jak w muzyke ......
Np .to że w wielu tych monitorach "bliskiego odsłuchu" siedzą w srodku wzmacniacze razem z aktywnymi podziałami pasma to pewien standard ......
nie dostrzegasz tego że Ja pisze o czymś znacznie ważniejszym ,bardziej podstawowym itp.
No ale fajnie że jesteś ....

Dodane 2 minuty 9 sekundy:
Jasiu ,poszukaj w necie ale nie tylko Polskim zasad odsłuchu dzwięku podczas realizowania nagrań ....
jak sie postarasz znajdziesz....

Dodane 1 minuta 57 sekundy:
PS jeśli już znajdziesz ,dojdziesz ,sprawdzisz ,pewnie zapomnisz o tej rozmowie i nigdy nie napiszesz "dziekuje ci ".ale takie to już jest popieprzone życie :).....

Dodane 17 minuty 44 sekundy:
----------------------------
Ta ,te Fostexy planarne ,to dziwo wspołczesnego świata audio ......troche zdrożały ,teraz 600zl a........
z innych firm podobnej klasy za 4000 zl.....Niezły zonk zrobiła ta stara Japońska firma...Z Japoni a taniej ???

Dodane 16 minuty 30 sekundy:
==================
taka grubsza kreska podziału ,na ...
jedni chcą sie dowartościować ,w to też wliczam chęć dominacji ,władzy ,typu ja tu decyduje co jest słodkie a co słone .............
Inni , chce coś napisać fajnego i pisze ale ten gość mnie gnoi i zaczynam bać sie ......
Są też osoby co te całą socjologie forumową mają w du*** i piszą co uważają za słuszne . :)


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 27
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Wzmacniacze audio.

#154

Post napisał: jasiu... » 13 lis 2018, 18:14

kwarc pisze:
13 lis 2018, 17:51

jasiu drogi kolego ....uwierz mi na słowo iż napisalem czym są te monitory bliskiego pola ,
dodam są popularne ponieważ są małe , w małej klitce można je ustawić ...
Tak i po kalibracji, czyli dopasowaniu do klitki masz pełne spektrum dźwięku. O ile stać cię na kilkanaście tysięcy euro na to, żeby w klitce mieć salę koncertową.

Może spojrzysz, jak się to kalibruje? Niestety, tylko w tym języku, ale dość przystępnie pokazane:

No właśnie, to są monitory bliskiego pola. Tej nazwy nie powinno się używać w stosunku do małych głośników, które są może i odsłuchami, ale do monitorów im dalej, niż hulajnodze do Harleya. Tym bardziej, że jak to Słowacy pokazali, monitor może ważyć sporo ponad 200 kilo.

Naprawdę, wiem jak wyglądają profesjonalne studia. I nigdy nie spotkałem tam akustyka w słuchawkach.

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#155

Post napisał: kwarc » 13 lis 2018, 19:00

jasiu... pisze:
13 lis 2018, 18:14
kwarc pisze:
13 lis 2018, 17:51

jasiu drogi kolego ....uwierz mi na słowo iż napisalem czym są te monitory bliskiego pola ,
dodam są popularne ponieważ są małe , w małej klitce można je ustawić ...
Tak i po kalibracji, czyli dopasowaniu do klitki masz pełne spektrum dźwięku. O ile stać cię na kilkanaście tysięcy euro na to, żeby w klitce mieć salę koncertową.

Może spojrzysz, jak się to kalibruje? Niestety, tylko w tym języku, ale dość przystępnie pokazane:

No właśnie, to są monitory bliskiego pola. Tej nazwy nie powinno się używać w stosunku do małych głośników, które są może i odsłuchami, ale do monitorów im dalej, niż hulajnodze do Harleya. Tym bardziej, że jak to Słowacy pokazali, monitor może ważyć sporo ponad 200 kilo.

Naprawdę, wiem jak wyglądają profesjonalne studia. I nigdy nie spotkałem tam akustyka w słuchawkach.
Jasiu , ty mnie nie czytasz z zrozumieniem ....tobie siem wydaje iż ja krytykuje jakieś monitory :)
Typie ja dobrze wiem jak ważną robote robią takie monitory ale ja pisze o czymś wiecej niż chałtura realizatora nagrań ......

Dodane 1 minuta 29 sekundy:
Jasiu ja nie kwestionuje tego że są fajne dobre monitory studyjne ,ja nie o tym pisze !!!!!!!!

Dodane 1 godzina 47 minuty 27 sekundy:
Niestety musze stwierdzić iż powolanie tego tematu to porażka ......tu niema ludzi do rozmowy , znających tematyke !!!!!!!!!
wiekszość coś chrzani nawet nie znajac podstaw a i tak idzie to wszystko w ogóry ,bo to widać nie jest temat na forum o cnc......

Dodane 5 minuty 1 sekunda:
====================================
temat do zamkniecia !!!!!!!!!!!

Dodane 4 minuty 58 sekundy:
naprawde przykro mi ale taka prawda ,
to jest koniec .(no chyba że ktoś inny pociągnie) ale wątpie .


Dodane 3 minuty 44 sekundy:
Koniec ,nie bedzie schematów ,rozmow ,niechce uczestniczyć w bredzeniu ....wole sobie zrobić kompot z wionogron .................................................................................................

Dodane 11 minuty 2 sekundy:
1kg winogron z supermarketu + 4 litry wody ,zagotować i dosłodzić ............i cieszyć sie kompotem z winogron........

Dodane 4 minuty 44 sekundy:
a specjalne podziekowania za zakonczenie tematu temu na zielono o nicku impuls ....dzieki chłopie

Dodane 1 minuta 5 sekundy:
facet zapracował na zamkniecie tematu i trzeba go docenić ....dobra robotra....

Dodane 2 minuty 37 sekundy:
też chciałbym podkreślić chwalebną nienawićś do innych piszącycxh . to podkreśle ,,jak to fajnie jest jak sie ludzie nienawidzą i gratuluje wam takiej postawy ......To jestnaprawde warte podkreslenia i zapamietania......

Dodane 1 minuta 55 sekundy:
no co tu moge wiecej ....no tak że zycze podtrzymywania tej nienawisci ,wzajemnej walki i niszczenia ...no tak w skrucie .

Dodane 4 minuty 8 sekundy:
=======================
ale jest też drugie dno tego .............i to znacznie ważniejsze .......dla mnie .....


logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 24
Posty: 450
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Wzmacniacze audio.

#156

Post napisał: logopeda » 13 lis 2018, 21:33

kwarc.. Ty zadajesz pytania na które sam odpowiadasz.. wszystko z Tobą w porządku? bez złośliwości oczywiście...

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#157

Post napisał: kwarc » 13 lis 2018, 21:36

ach jaki zapach i smak z gara ,tam w ty garze robi siem kompot zwykly i zaden z adminów czy innych policjantów nie ma wpływu na to jak smaczy bedzie :)

Dodane 1 minuta 27 sekundy:
logopeda pisze:
13 lis 2018, 21:33
kwarc.. Ty zadajesz pytania na które sam odpowiadasz.. wszystko z Tobą w porządku? bez złośliwości oczywiście...
a czego oczekujesz? jak dla ciebie moze nie być w porządku , pasuje tobie?to OK.

Dodane 1 minuta 40 sekundy:
Logopeda , pomine kwestie co robisz w tym temacie ........bo napewno nie interesuja cie wzmacniacze audio .....

Dodane 3 minuty 7 sekundy:
mnie teraz interesuje zapiekanka ,buleczka ,cebulka, szyneczka ,pieczarki ,papryka ........ide robić

Dodane 1 minuta 32 sekundy:
Logopeda , jak ja już oleje to zajmiesz siem tym teamatem?

Dodane 12 minuty 40 sekundy:
ale na razie ,stul usta .........:)


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 36
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Wzmacniacze audio.

#158

Post napisał: IMPULS3 » 13 lis 2018, 21:57

kwarc pisze:facet zapracował na zamkniecie tematu i trzeba go docenić ....dobra robotra....

To się nazywa zwalanie winy na innych. :) To że masz o sobie jakieś dziwne wyobrażenie to jedno. Mnie zatkało jak przeczytałem to:
kwarc pisze:Potrafie zapamietać kupe schematów elektronicznych ,zaprojektować i zbudowac skąplikowany układ bez dokumentacji a pisze z błedami . taki jestem.Musze z tym żyć i wy też musicie to czytać :)
Potrafie bez liczenia zlożyć analogowy uklad , i potem podczas uruchamiania dochodzą tylko lekkie korekty niewielu podzespołów :)
Bez żadnego liczenia rezystorow itp ,podswiadomość za mnie to robi.

To że piszesz o muzyce w temacie wzmacniaczy a nie masz o niej pojecia podstawowego to nic, ale ten wpis o tym że nie liczysz niczego w elektronicznych schematach to już przeszło wszelkie moje wyobrażenia. Jeszcze rozumiem żeby nie liczyć rezystora dla jakiejś diody led przy danym napięciu (jeśli się to robi często) czy kondensatora w zasilaczu ale w "skomplikowanym schemacie" ? :) Teraz wiem dlaczego jedyny schemat wzmacniacza w tym temacie jaki zamieściłeś to jest z neta. :P
logopeda pisze:kwarc.. Ty zadajesz pytania na które sam odpowiadasz.. wszystko z Tobą w porządku?

Nie pisz tak do niego bo też zostaniesz wrogiem publicznym nr.2 -zaraz po mnie. :)
Odnoszę wrażenie że Kwarc chce sam z sobą pogadać na forum (ewentualnie z jakimś adoratorem) a jak ktoś mu zwróci na cokolwiek uwagę a co gorsza ma odmienne zdanie to jest wróg. :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
kwarc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 92
Posty: 1058
Rejestracja: 06 sty 2007, 18:13
Lokalizacja: Mgławica Andromedy

Re: Wzmacniacze audio.

#159

Post napisał: kwarc » 21 lis 2018, 21:21

ja pisze tez jakie byki robią mlodzi realizatorzy nagrań ale oni patrzą w charakterystyki monitorów ,niech patrzą za 10 lat może zaczną słyszeć a nie patrzeć .....

Dodane 3 minuty 2 sekundy:
a nARAZIE NARKA PANOWIE ,zastanawiajcie siem dlaczego cos wam nie brzmi :) i zmieniajcie monitory studyjne :)

Dodane 8 minuty 26 sekundy:
jasiu...- kup t3e monitory , niech też cała reszta je kupi , ook?
i SPADAĆ Z pytaniami jak zrobić jakieś brzmienie . Bedziecie miec super monitory to i super brzmienie w nich usłyszycie :) Kupować a potem milczeć !!!!!

Dodane 8 minuty 38 sekundy:
co do harakterystyk to wsadzcie je sobie wiecie gdzie .


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 47
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacze audio.

#160

Post napisał: strikexp » 21 lis 2018, 21:54

IMPULS3 pisze:
13 lis 2018, 21:57
To że piszesz o muzyce w temacie wzmacniaczy a nie masz o niej pojecia podstawowego to nic, ale ten wpis o tym że nie liczysz niczego w elektronicznych schematach to już przeszło wszelkie moje wyobrażenia. Jeszcze rozumiem żeby nie liczyć rezystora dla jakiejś diody led przy danym napięciu (jeśli się to robi często) czy kondensatora w zasilaczu ale w "skomplikowanym schemacie" ? :) Teraz wiem dlaczego jedyny schemat wzmacniacza w tym temacie jaki zamieściłeś to jest z neta. :P
Sporo osób zajmujących się elektroniką tak robi. W układach cyfrowych masz 5V lub 3.3V, więc z głowy można podawać wartości. To nie wynika z tego że się nie liczy, a z tego że się pamięta :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”