Jak masz TIG i MAG to spoko. Tylko dobrej wiertarki Ci brakuje no ale ona tutaj może być mało potrzebna.
Popatrz jak wygląda łoże tokarki:
https://www.google.com/search?q=%C5%82o ... QvWWV_AYNM:
Na te trójkąty nie zwracaj uwagi, one nie są istotne w amatorskiej maszynie. Najważniejsze jest że masz dwie płaskie względem siebie listwy. Chodzi o to żeby wykonać identyczna konstrukcję u Ciebie.
Jedyny sposób to wyciąć taki kształt laserem (ramkę jak na obraz z ewentualnymi wzmocnieniami pośrodku). Tak aby to się trzymało symetrii a pośrodku był otwór na wióry.
Potem to musisz zamontować (najlepiej dać na szlifierkę do płaszczyzn) na tych szynach kolejowych. I tu jest problem bo przykręcić się za bardzo nie da, a przy spawaniu może się pogiąć ( i czy szyna jest łatwo spawalna?). No ale TIGiem powinno się udać. W ten sposób zachowasz sztywność i będziesz miał normalne łoże. W którym łapiesz po zewnętrznej stronie i masz klasyczny suport tokarki. Pewnie szerokość będzie miała 0,5mm różnicy no ale to doszlifujesz wkładając papier ścierny i dociskając. Znacznie gorzej będzie z płaskością blachy jeśli nie dasz jej na szlifierkę, ale to pewnie w miarę tanie.
Jednak o spawaniu to ja wiem niewiele, więc ktoś inny powinien się wypowiedzieć.
Ewentualnie przyspawaj tam jakieś byle co i do tego przykręcaj prowadnice z odpowiednimi podkładkami. Efekt też powinien być niezły. Bo te same szyny kolejowe jako prowadnica, to jakaś kpina konstrukcyjna