Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

#101

Post napisał: Yarec » 03 paź 2018, 02:06

strikexp pisze:To poskręcaj sobie . . .

już skręcałem, ale nie ½ dnia, bo na leżąco nie nie spier...
a mogłeś zobaczyć moją graciarnię , ale nie skorzystałeś -
bo nie umiesz podać wymogów obudowy - nie przytoczę wymiany mailowej
(twój temat: topic95135.html - "projekt opakowania" )


Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


Natan5064
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 373
Rejestracja: 06 sty 2015, 00:45
Lokalizacja: Konin

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

#102

Post napisał: Natan5064 » 03 paź 2018, 12:59

Przecież On tam nic nie robi.... poza układaniem. U mnie na biurku był większy bałagan podczas nauki do egzaminów..
Lutuję elektronikę który prawdziwy elektronik z zawodu tak mówi ? tacy ludzie mają łeb na karku i są naprawdę inteligentnymi ludźmi, najczęściej mają swoją wąską specjalizację, a do tego mają wyspecjalizowane narzędzia. I maja tyle roboty że nie wchodzą na fora, bo relaksują sie przy tym co sprawia im przyjemność.
strikexp pisze:
30 wrz 2018, 13:13
Lutuję tam elektronikę więc widzę otwory 1mm.

A tutaj trochę inne oświetlenie, na ścianie z prawej poziomo wisi bodajże 40W. Z boku jest 2-3 żarówki tak jakby za moimi plecami i z prawej za oprawą 40W ale ta akurat świeci punktowo na ZX7016.
Przynęta dla ojca z bratem.. A potem wszystkich mama woła i jemy kolacje...
A ten bulbulator na palecie to pewnie abstrakcja twórcza.
Wszyscy na ciebie narzekają że nic mądrego nie piszesz.. ktoś normalny to już by sobie odpuścił te błazenadę.

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

#103

Post napisał: Yarec » 03 paź 2018, 14:17

Natan5064 pisze:Wszyscy na ciebie narzekają że nic mądrego nie piszesz.. ktoś normalny to już by sobie odpuścił te błazenadę.

Jak tak uważacie - to może rzeczywiście zaprzestanę (?) choć szkoda,
TO forum, to dla mnie "odskocznia" od giga-problemów życia codziennego, a czasami CÓŚ podpowiedziałem ...
i jakoś nikt nie postradał ani zdrowia ani życia po "moich sugestiach".
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 41
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

#104

Post napisał: strikexp » 03 paź 2018, 17:13

Natan5064 pisze:
03 paź 2018, 12:59
Lutuję elektronikę który prawdziwy elektronik z zawodu tak mówi ? tacy ludzie mają łeb na karku i są naprawdę inteligentnymi ludźmi, najczęściej mają swoją wąską specjalizację
No właśnie nie jestem elektronikiem z zawodu tylko programistą (tu zawsze jest wąska specjalizacja).
Jesteście tak zajęci pluciem jadem że nawet nie załapaliście że ja tu tylko odpowiedziałem na pytanie o oświetlenie. No ale powyżywajcie się, mi tam wszystko jedno co piszecie :mrgreen:


Natan5064
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 373
Rejestracja: 06 sty 2015, 00:45
Lokalizacja: Konin

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

#105

Post napisał: Natan5064 » 03 paź 2018, 17:23

Yarec pisze:
03 paź 2018, 14:17
Natan5064 pisze:Wszyscy na ciebie narzekają że nic mądrego nie piszesz.. ktoś normalny to już by sobie odpuścił te błazenadę.

Jak tak uważacie - to może rzeczywiście zaprzestanę (?) choć szkoda,
TO forum, to dla mnie "odskocznia" od giga-problemów życia codziennego, a czasami CÓŚ podpowiedziałem ...
i jakoś nikt nie postradał ani zdrowia ani życia po "moich sugestiach".
To nie było do Ciebie Yarec. Pisałem do strikexp-a.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

#106

Post napisał: jasiu... » 03 paź 2018, 18:11

strikexp pisze:
03 paź 2018, 17:13

No właśnie nie jestem elektronikiem z zawodu tylko programistą (tu zawsze jest wąska specjalizacja).
Ja na "Budowie maszyn" miałem tylko wykłady z przedmiotów technicznych. Później praca cały czas związana z obrabiarkami i obróbką. Ale jakby chciał ktoś podyskutować o medycynie, to chętnie. Może też się na tym znam? :mrgreen:


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 41
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

#107

Post napisał: strikexp » 03 paź 2018, 18:18

Ja akurat elektronikę miałem na studiach, no ale nie będę się mądrzył jakimiś równaniami. Starcza mi że sobie zrobię jakąś płytkę rozszerzającą do Arduino i czujniki na kablach ;)
A jak już muszę coś zaprojektować trzeba przewalić kilkadziesiąt stron dokumentacji i zrobić kilka kartek obliczeń. Tylko tego nie robię przy stole z palet w warsztacie ale w mieszkaniu. Przez takie głópkowate docinki robicie tylko burdel na forum.


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2351
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

#108

Post napisał: Avalyah » 03 paź 2018, 18:42

Co Wy się czepiacie? Ktoś sobie hobbystycznie wkręca śrubki i składa urządzenia i nie nam to oceniać. Jak Kolegę to relaksuje to nic, tylko się cieszyć.

Jedna sprawa kłócić się z pochopnymi (albo zupełnie błędnymi) stwierdzeniami, a druga prześwietlać kilka wrzuconych zdjęć do pokazania oświetlenia, żeby znaleźć się czegoś do uczepienia. W temacie pokaż swój warsztat nie widziałem ani raz takiej postawy, co się zmieniło, że widać ją tutaj? Pojawią się może wymagania do minimalnej wartości sprzętu na zdjęciu, zanim będzie można je wrzucić? Albo odsetek objętości drewna do objętości metalu w kadrze?


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 41
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

#109

Post napisał: strikexp » 03 paź 2018, 18:55

A ja chciałem zwrócić jeszcze uwagę na jedna rzecz:
jasiu... pisze:
03 paź 2018, 18:11
Ale jakby chciał ktoś podyskutować o medycynie, to chętnie.
Jak ktoś potrafi gadać tylko o jednym, to raczej znaczy że jest niezbyt inteligentny. Żeby oceniać świat to jednak trzeba trochę zobaczyć w życiu. Chociażby naprawdę inteligentnych ludzi.
Wiecie teraz w robocie mam nad sobą panią z dr. na początku. Niby humanistka z wykształcenia, ale przy niej to Ci wszyscy magistrzy zarządzania projektami IT to są po prostu tępe h.... :wink: A są jeszcze mocniejsi, co biorą podręcznik akademicki z innej dziedziny i czytają go jak poranną gazetę.
Generalnie jak ktoś rozumie matematykę wyższą, to jest w stanie z marszu wejść w praktycznie każdą dziedzinę. Te same zasady co w maszynach elektrycznych występują w genetyce, tylko równania inne.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 19
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Przyszłość kierunku Mechanika i budowa maszyn a rozwój branży motoryzacyjnej w kierunku samochodów elektrycznych

#110

Post napisał: jasiu... » 03 paź 2018, 19:02

strikexp pisze:
03 paź 2018, 18:55

Generalnie jak ktoś rozumie matematykę wyższą, to jest w stanie z marszu wejść w praktycznie każdą dziedzinę.
I to mi się podoba. Kiedyś opanowałem w końcu ten rachunek tensorowy, udało się zaliczyć. Pogadamy o medycynie :P

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”