Banał a jednak kłopot z rozciąganiem/skalowaniem


Autor tematu
Yannkes
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:54
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Banał a jednak kłopot z rozciąganiem/skalowaniem

#1

Post napisał: Yannkes » 29 wrz 2018, 08:43

Już mnie pomału szlag trafia:) chodzi mi o skalowanie i rozciąganie szkicu 2d. Mam stworzony kontur(linia) z 2 łuków i splajnu. Chciałbym to poprostu złapać wszystko naraz jak w sketchupie i dowolnie rozciągać niezależnie w osi x i y czy też rozciągnąć o zadaną wartość w mm. jak to zrobić? pierw musiałbym jakoś scalić ten mój kontur chyba..

Również w skalowaniu jest u mnie kłopot gdyż chciałbym dowiedzieć się jak można skalować na pożądany wymiar. Wiadomo to narzędzie rozciąga proporcjonalnie w 2 osiach przy szkicowaniu 2d. Np element ma 20 mm na 30 mm a chciałbym aby miał 33 mm na (proporcjonalnie więcej) mm.
W opcjach mam wartość skali ustawioną na 1.0 i jak ta małpa muszę wpisywać np 1,45 w skali aby trafić w to co ja chcę lecz zawsze zabraknie paru jednostek przez co i tak nie uzyskam danego wymiaru..

Chciałbym aby przy rozciąganiu i skalowaniu można mu było zadać daną wartość. Da się tak zrobić
Solid 17r



Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Banał a jednak kłopot z rozciąganiem/skalowaniem

#2

Post napisał: bildder » 30 wrz 2018, 07:46

Kontrola nad szkicem jest ograniczona. Wyciągnij powierzchnię, później tak https://pswug.info/forum/3/Modelowanie_ ... _zwezenie/ a następnie konwertuj krawędź i z powrotem masz szkic.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”