G70,G71,Tipy,Korekcje ,czy wszytko jest dobrze proszę o pomoc +zdjęcia

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
arek172
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 27
Rejestracja: 06 sie 2017, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: G70,G71,Tipy,Korekcje ,czy wszytko jest dobrze proszę o pomoc +zdjęcia

#11

Post napisał: arek172 » 25 sie 2018, 10:40

Film po

Dodane 1 godzina 5 minuty 5 sekundy:
Film poświęcam i dedykuje tym znawcom , że się nie da tym nożem i że się nie znam na cnc , jak możecie kogoś oceniać nie znając go !!!. Zadałem kilka prostych pytań gdzie niby dla każdego to podstawa a nie napisał jak ma być .Nigdy nie pracowałem z g71 g70 i nie wiedziałem jak dokładnie użyć korekcji g41 g42 i określić rodzaj tipa. Bo psuć materiał to wy zapewne potraficie , a ja za niego muszę płacić. Proszę się powstrzymać od zbędnych komentarzy że na necie wszystko jest. Niby tak ale opisany w taki sposób gdzie miałem dylemat. Pozdrawiam :D




Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: G70,G71,Tipy,Korekcje ,czy wszytko jest dobrze proszę o pomoc +zdjęcia

#12

Post napisał: WZÓR » 25 sie 2018, 11:53

arek172 pisze:
25 sie 2018, 10:40
Film po

Dodane 1 godzina 5 minuty 5 sekundy:
Film poświęcam i dedykuje tym znawcom , że się nie da tym nożem i że się nie znam na cnc , jak możecie kogoś oceniać nie znając go !!!. Zadałem kilka prostych pytań gdzie niby dla każdego to podstawa a nie napisał jak ma być .Nigdy nie pracowałem z g71 g70 i nie wiedziałem jak dokładnie użyć korekcji g41 g42 i określić rodzaj tipa. Bo psuć materiał to wy zapewne potraficie , a ja za niego muszę płacić. Proszę się powstrzymać od zbędnych komentarzy że na necie wszystko jest. Niby tak ale opisany w taki sposób gdzie miałem dylemat. Pozdrawiam :D

Przetaczać wałki z średnicy X1 na średnicę X2 to my i bez Twojego instruktażu potrafimy. :mrgreen:

P.s.
Pochwal się jaki promień tam wyszedł po odcięciu detalu ...... , jest zgodny z rysunkiem (?)

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
arek172
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 27
Rejestracja: 06 sie 2017, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: G70,G71,Tipy,Korekcje ,czy wszytko jest dobrze proszę o pomoc +zdjęcia

#13

Post napisał: arek172 » 25 sie 2018, 12:19

LOL promień toczony jest na dwie pozycje .i jest zgodny z rysunkiem . Niby taka prosta rzecz a widzę z twoich wypowiedzi że coś się nie orientujesz, i w dodatku nie czytasz wszystkich postów. A jakoś jak pytałem czy program jest
dobrze napisany to nikt za bardzo się nie wypowiedział a twierdzisz że toczenie z X1 na X2 dla was to pestka.

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

Re: G70,G71,Tipy,Korekcje ,czy wszytko jest dobrze proszę o pomoc +zdjęcia

#14

Post napisał: viper » 25 sie 2018, 16:00

arek172 pisze:Film poświęcam i dedykuje tym znawcom , że się nie da tym nożem i że się nie znam na cnc

arek172 pisze:2.Niech mi ktoś wytłumaczy jak używać i odróżniać kwadranty (tipy) bo za cholere nie moge sie skapować.
arek172 pisze:3.Jak odróżnić toczenie przed osią i za osią co to oznacza i jak to się ma w praktyce bo od tego zależy kwadrant (pyt 2.)
arek172 pisze:4.Jak odróżniać G41 i G42 czytałem na ten temat i chyba dalej nie potrafię w sposób pewny to odróżnić.
arek172 pisze:5. Czym charakteryzuje się nóż prawy od lewego bo z tego co widzę niektórzy piszą sprzeczne ze sobą wiadomości.
arek172 pisze:. A promień dla tych kumatych co czytali program to jedynie wykonuje jego połowę osły

"ośle" skoro tak się znasz na cnc to ja chylę czoła przed fachowcem :lol:
myślisz że, się coś znasz a pytasz o np. kwadrant gdzie jest to coś tak prostego że aż śmiech zbiera...
arek172 pisze: a zawsze miałem gotowe programy od programisty
tylko co ci z tego programu dobrze napisanego jak ty nie umiesz narzędzia poprawnie opisać :lol: co z tego że, tam możesz mieć kompensacje jak ty walniesz zły kwadrant i myślisz że, promie masz wg. rysunku :lol:

a co do detalu z filmu to zrobienie promienia do połowy a potem i odcięcie a potem przekładka.... gościu widać że, masz pojęcie :lol:
WZÓR pisze:
25 sie 2018, 11:53
P.s.
Pochwal się jaki promień tam wyszedł po odcięciu detalu ...... , jest zgodny z rysunkiem (?)
no własnie :lol:

Dodane 1 minuta 51 sekundy:
to że, chłopaki pozwolili sobie na odrobinę śmiechu to sam sobie jesteś winny


Autor tematu
arek172
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 27
Rejestracja: 06 sie 2017, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: G70,G71,Tipy,Korekcje ,czy wszytko jest dobrze proszę o pomoc +zdjęcia

#15

Post napisał: arek172 » 25 sie 2018, 18:02

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc a oto detal na gotowo , promień sprawdzany promieniomierzem ładnie się pokrywa:DDDD pozdro i uważam że nowych tematów już nie będę zakładał bo po co jak inni twierdzą że ktoś pyta o podstawę ,że nic nie szuka , nic mu się nie chce, nie potrafi odróżnić narzędzi,żeby zmienił pracę, że będą efekty pirotechniczne, że technologia jest zła,no i rysunki podobno też komuś nie pasują (pewnie inż.mgr).Masakra aż się rozbawiłem i dobrze uśmiałem na tym forum , pazernością i wymieszania od razu człowieka z błotem ludzi którzy niosą innym pomoc.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


cosmonet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Mazowsze

Re: G70,G71,Tipy,Korekcje ,czy wszytko jest dobrze proszę o pomoc +zdjęcia

#16

Post napisał: cosmonet » 25 sie 2018, 18:39

Dajcie już na wstrzymanie. Się uczy tak jak ja napisałem, wcześniej. Ma bazę wiedzy jak ja dostałem w 2006 roku do opanowania jedno toczenie i nie tylko, a "te forum nie było tak rozbudowane" i nie miałem gdzie zapytać? I co dyrektor/właściciel nie mówił ze zwolni, a panie Kamilu trzeba zaprogramować coś co przyniesie nam obojgu korzysci .
I wiecie co jestem bezrobotny, chodziarz wiedzę mam ponad przeciętną.
Jak jedna z wielu "firm" mi proponuje" 2,5 nettto to mi się nie chce rozmawiać
Szkoda, że nie mam 25 lat, to tę polskę (specjalnie z małej litery, już dawno bym opuścił) .
Nie piszcie, że nie jestem - mi wystarczy rys. i dalej to mój problem - oczywiście za kasę, bo ja mogę zielony też sobie wciskać, za kasę.
Niecxh na prv się odzwą, do mnie, tylko oferty

Dodane 3 minuty 16 sekundy:
Z kąt wiesz?! Gratulacje!
W sobotę?
Kiedyś Haas SL10, Haas SL20, Haas SL30, Doosan LYNX220. Obecnie Haas SL20.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: G70,G71,Tipy,Korekcje ,czy wszytko jest dobrze proszę o pomoc +zdjęcia

#17

Post napisał: Petroholic » 25 sie 2018, 22:08

arek172 pisze:osły
Posłuchaj no kłapouchu i następnym razem uszy po sobie...
arek172 pisze:Stal to automatowa więc nie będę zakładał noży do zrubnej i wykończeniowej bo by mnie musiało chyba poieba.
Jakbyś jeszcze miał zapłacić za zużyte płytki przy niewłaściwej obróbce to byś pewnie zakładał... Ale co tam niech się szef martwi i płaci...
arek172 pisze:Przedmiot jest obrabiany na kilku obrabiarkach niech sobie nikt nie myśli że wszystko z jednej pozycji .
arek172 pisze:jedynie wykonuje jego połowę osły bo jakbym miał wyniki wykonać cały
Jakbyś nie był kłapouchym i słuchał bardziej doświadczonych od siebie, a nie tylko wciskał guzik to byś wykonał cały ten element z rysunku na jednej tokarce tylko w dwóch zamocowaniach i to bez większego problemu... Ale nad tym trzeba chwilę pomyśleć, a tobie najwyrazniej się nie chce...
arek172 pisze:noże nie mam żadnego odwrócone tylko normalne prawe jak na maszynie konwencjonalnej i wysztko toczę na M3
arek172 pisze:Jak coś to mogę mieć ale odwrócona oprawkę na nóż wielcy znawcy.
Oprawkę na nóż to możesz sobie odwrócić... Masz zamontowany prawy nóż do góry nogami w przystosowanej oprawce tak jak pisałem...

Podsumowując - nie unoś się tylko stul uszy po sobie i wyciągnij wnioski... Każdy z nas od czegoś zaczynał i każdy się uczył. Chcesz uniknąć jobów - to wez się do nauki... A swoją drogą to zmodyfikowałeś program z pierwszego postu bo na tych ustawieniach co miałeś byłaby pirotechnika stosowana i chłodzenie by nie pomogło :)


cosmonet
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Mazowsze

Re: G70,G71,Tipy,Korekcje ,czy wszytko jest dobrze proszę o pomoc +zdjęcia

#18

Post napisał: cosmonet » 26 sie 2018, 06:01

Amen, dzisiaj trzeba dać na tacę i się będzie toczyło.
Kiedyś Haas SL10, Haas SL20, Haas SL30, Doosan LYNX220. Obecnie Haas SL20.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”