Cięcie laserem Vs. cięcie wodą ??

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

eightbitter
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 144
Rejestracja: 26 sie 2008, 15:19
Lokalizacja: Twierdza Modlin

Re: Cięcie laserem Vs. cięcie wodą ??

#11

Post napisał: eightbitter » 14 mar 2018, 11:41

Niedawno szukałem wykonawcy wycięcia niewielkich detali ze stali 3 mm. Ceny powalały, np. za wycięcie laserem (15 min. pracy maszyny) chcieli 500 zł, a ciecie wodą mi odradzał gość, że będą duże skosy. Tu widzę, że skosy nie są takie duże, więc pewnie nie chciało mu się robić jednostkowej produkcji.


Nikt nam lekkiego życia nie obiecywał i danego słowa dotrzymał.

Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

Re: Cięcie laserem Vs. cięcie wodą ??

#12

Post napisał: clubber84 » 04 kwie 2018, 12:37

Andrzej 40 pisze:
13 mar 2018, 19:23
Nie mam przekonania do parametrów dokładności (0,1mm) podawanych przez kolegów. Tylko raz korzystałem, ale proszę o podanie dlaczego cięta wodą płyta Al 5mm miała ukośne zbieżne boki po przecięciu (ca 0,2mm na 5mm)? Jakiś błąd czy normalność ? Sądzę że część powierzchni bliższa dyszy była dłużej poddana działaniu strumienia (może też strumień odbity ?) i w związku z tym utraciła nieco więcej materiału. Jakieś inne wyjaśnienie ?
Witam,
jeśli po wycięciu na krawędziach występowały skosy, to operator du.pa, bo nie załączył takiej opcji, która zwie się "kompensacja strumienia" lub "niwelacja stożka".
Powoduje ona taki ruch głowicą, aby krawędź elementu była cięta prosto, a odpadu po skosie (niezależnie od kierunku cięcia).
JeremiasPolska pisze:
14 mar 2018, 07:40
Pytanie kolejne się nasuwa, czy są innej jakości folie na blachach szczotkowanych o których warto pomyśleć do poważniejszych projektów? Jakieś uwagi...
Nie chodzi tu o jakość folii, co o jakość klejenia, bo niektóre hurtownie naklejają folię we własnym zakresie i zawsze nieciekawie to wygląda. Po prostu kupiliście blachę foliowaną w hurtowni, a nie fabrycznie.
Trzeba dołożyć kilka groszy i kupić blachę foliowaną fabrycznie, bez bąbli i zagnieceń.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”