Nie żyje Stephen Hawking.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Nie żyje Stephen Hawking.

#1

Post napisał: RomanJ4 » 14 mar 2018, 08:48

Nie żyje Stephen Hawking. Jeden z najbardziej znanych i wpływowych naukowców ostatnich lat zmarł w Cambridge w wieku 76 lat. O śmierci naukowca poinformował rzecznik prasowy jego rodziny.
http://technowinki.onet.pl/nie-zyje-ste ... ing/krsf64
Szkoda, wielka szkoda, w swojej dziedzinie geniusz na miarę Einsteina.
Jego "Krótka historia czasu" jest wprost genialna. I choć muszę przyznać, że wielu poruszonych w niej kwestii nie rozumiem(np zagadnienia parowania materii za Horyzontem Zdarzeń), to i tak zrozumiałem z niej naprawdę sporo.
No, ale w końcu nie jestem astrofizykiem, a i wielu z nich ma trudności z jego teoriami... Obrazek

Obrazek


pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Nie żyje Stephen Hawking.

#2

Post napisał: clipper7 » 14 mar 2018, 10:34

RomanJ4 pisze:Jego "Krótka historia czasu" jest wprost genialna. I choć muszę przyznać, że wielu poruszonych w niej kwestii nie rozumiem

Ta książka okupowała szczyty rankingów przez długi czas, mimo, że podobno statystyczny czytelnik dobrnął tylko do 26. strony.
Co ciekawe, mało kto wspomina inną Jego książkę, "Jeszcze krótsza historia czasu", a warto przeczytać.
Szkoda wielkiego człowieka, żywego symbolu walki wielkiego umysłu z wątłym ciałem. Był chyba najdłużej żyjącym człowiekiem z tą chorobą i nie był to przypadek.
Miło było żyć współcześnie z Geniuszem, niewielu ich pozostało, a szkoda.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie żyje Stephen Hawking.

#3

Post napisał: strikexp » 14 mar 2018, 13:56

Wielka strata dla świata nauki :(
RomanJ4 pisze:
14 mar 2018, 08:48
Szkoda, wielka szkoda, w swojej dziedzinie geniusz na miarę Einsteina.
Nie w swojej dziedzinie ale ogólnie uznawany za współczesnego Einsteina. Po prostu problemy jakie nam zostały do rozwiązania znajdują się w innym miejscu. :mrgreen:

Awatar użytkownika

Autor tematu
RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Nie żyje Stephen Hawking.

#4

Post napisał: RomanJ4 » 14 mar 2018, 14:11

Ja przeczytałem całą, choć jak napisałem - nie wszystko jestem w stanie logicznie zrozumieć - za mało wiedzy. Dlatego chylę czoło przed Jego geniuszem, i zadaje sobie pytanie czego więcej jeszcze mógłby dokonać gdyby nie niewątpliwie utrudniająca swobodne funkcjonowanie ułomność jego ciała...?
(choć w/g niektórych teorii takie ułomności potęgują inne talenty dotkniętych nimi osób, vide- np niewidomi czy sawanci)
pozdrawiam,
Roman


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2351
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nie żyje Stephen Hawking.

#5

Post napisał: Avalyah » 14 mar 2018, 15:03

Oj tak, "Krótka historia czasu" brnie o ile dobrze pamiętam trochę w matematykę już. Również polecam "Jeszcze krótsza historia czasu" - tutaj są już same koncepcje, bez niepotrzebnych szczegółów, które i tak mało kto zrozumie.

Awatar użytkownika

cieslak_2005r
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 213
Rejestracja: 01 kwie 2006, 17:00
Lokalizacja: Trinidad and Tobago

Re: Nie żyje Stephen Hawking.

#6

Post napisał: cieslak_2005r » 14 mar 2018, 15:24

Jeden z większych szkodników w cywilizacji niewolniczej zaraz za A. Einsteinem.
Chore głowy prowadzące ludzkość na skraj upadku.


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 14
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

Re: Nie żyje Stephen Hawking.

#7

Post napisał: Areo84 » 14 mar 2018, 16:15

cieslak_2005r pisze:Jeden z większych szkodników w cywilizacji niewolniczej zaraz za A. Einsteinem.
Chore głowy prowadzące ludzkość na skraj upadku.


Wypadałoby to rozwinąć , napisac dlaczego , a najlepiej naukowo obalić teorie jednego czy drugiego i podzielić się ze wszystkimi. Ludzkość czeka . :lol:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7590
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Nie żyje Stephen Hawking.

#8

Post napisał: pukury » 14 mar 2018, 17:38

Hej.
Również czekam z niecierpliwością na dłuższy wywód.
Kogo jeszcze Kol. zaliczy do tego grona ( niszczycieli Świata ) ?
pzd.
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

cieslak_2005r
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 213
Rejestracja: 01 kwie 2006, 17:00
Lokalizacja: Trinidad and Tobago

Re: Nie żyje Stephen Hawking.

#9

Post napisał: cieslak_2005r » 14 mar 2018, 17:53

Widzisz nie trzeba obalać teorii aby stwierdzić, że ktoś jest szkodnikiem. To, że ktoś wymyślając coś niewiedział, że czyni źle i jego teoria czy wynalazek przyczyni się do stworzenia broni niosącej śmierć i zagładę wielu tysięcy ludzi a w przyszłości być może doprowadzi do upadku cywilizacji a może zagłady ludzkości i wielu wielu innych form życia. (tak właśnie się stanie w momencie rozpoczęcia konfliktu nuklearnego na skalę światową)
Wielbi się naukowców za tytuły i stanwiska jakie obejmują. Większość ich wynalazków służy śmierci i destrukcji a ponad wszystko osiąganiu zysków i eksploatacji jednych przez drugich.
Długo by pisać ... Poszukaj, przeanalizuj, oceń sam ...
Najpierw musiałbyś odnaleść swoje miejsce w tym świecie, zrozumieć że jesteś tylko niewolnikiem, którego roola sprowadza się do dostarczenia kolejnego pokolenia niewolników i utrzymywanie kastowych systemów hierarchicznych. Kiedy z otwartym umysłem dotrzesz do momentu zrozumienia działania filozofi systemów społecznych opartych na relacjach pionowych (piramidalnych) będziesz mógł podejść do oceny tzw. autorytetów i szkodliwości ich działalności a nie wielbić ich tylko za to, że swym umysłem ogarneli coś co wybiega poza rozumienie innych a co jest nadal jedynie teorją a nie faktem. Teorią do której dobudowuje się ideologię w chorych umysłach naukowców :-)


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie żyje Stephen Hawking.

#10

Post napisał: strikexp » 14 mar 2018, 18:28

cieslak_2005r pisze:
14 mar 2018, 17:53
Widzisz nie trzeba obalać teorii aby stwierdzić, że ktoś jest szkodnikiem. To, że ktoś wymyślając coś niewiedział, że czyni źle
Proponuję ulepić sobie lepiankę z gówna i w niej odciąć się od ryzyka wymyślenia czegoś bardziej zaawansowanego. :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”