imak szybkozmienny

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.
Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 17
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#591

Post napisał: senio » 25 paź 2017, 13:46

Avalyah pisze:A nie wystarczy skręcić sanek "na sztywno" dociskając listwami?
Jest jeszcze złącze obrotowe do stożków. U mnie najwięcej tam pływało i tam w mojej nic się już nie zrobi, oprócz dorobienia innego mocniejszego tego elementu. Może zależy też jaka maszynka i jak ten element ma wykonany, ale u mnie to było najsłabsze ogniwo w tym miejscu. Sanki można i trzeba skręcać tak aby luzu nie było, czy był jak najmniejszy.



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 47
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#592

Post napisał: RomanJ4 » 25 paź 2017, 14:36

Jak imak mocujesz bezpośrednio do stołu teowego to inna rozmowa, ale ja nie zamierzam się pozbywać sanek narzędziowych bo w manualnej maszynce są bardzo przydatne.
To masz problem z sankami/obrotnicą, a nie z imakiem...
Też mam Mtfx "A" i sprawuje się świetnie... nawet z 32mm listwą tnącą na płytki LFxx...

na jaskółkę..
[youtube][/youtube]
pozdrawiam,
Roman


walles.forge
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2017, 20:34
Lokalizacja: Wrocław-Poznań

#593

Post napisał: walles.forge » 25 paź 2017, 20:00

rc36 pisze:Tak się zachwycacie tymi imakami a ja od tygodnia mam szwajcarskiego multifixa rozmiar A, ale dopiero dzisiaj go trochę przetestowałem i du** nie urywa w porównaniu do zwykłego imaka, niby jest dobrze, ale przy ekstremalnym toczniu trochę sprężynuje, wcale się nie zdziwiłem bo fizyki nie oszukasz.
Jakość wykonania, spasowanie i materiał oczywiście rewelacja. Skoro wybrzydzam na multifixa to co bym powiedział na te imaki dorabiane chałupniczą metodą, pewnie bym tym rzucił o ziemię.
Bo Ty jesteś pro gościu a my tylko amatorzy... Do takiej tokarki i zastosowań hobbystyczno zabawowych mamy do wyboru aluminiowy imak z aliexpress, pozostanie przy oryginale i męczenie się z jednym rozmiarem noży i podkładkami, albo taki "dorabiany chałupniczą metodą", który według mnie jest idealny. Nikt chyba normalny nie wymaga od tej tokarki "ekstremalnego" toczenia, a kupowanie do niej imaka za połowę kwoty tokarki to też trochę przesada.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 29
Posty: 1914
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

#594

Post napisał: szopenn » 28 paź 2017, 10:45

Ja kupiłem u łukasza radomskiego, mam 12 kostek i w życiu bym tego nie wymienił na zwykły imak, a też nie widzę potrzeby przechodzenia na multifixa. Gdyby coś nie grało to bym to rozpatrywał... mogę jeszcze raz tu podziękować Łukaszowi za rewelacyjny produkt.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 47
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#595

Post napisał: RomanJ4 » 28 paź 2017, 11:57

Czym się różni Multifix od jaskółkowego ? Funkcjonalnie niczym, oba umożliwiają szybką wymianę i dowolnie(w pewnym zakresie) regulowaną wysokość noża do osi. Różnica jest tylko taka, że w Multifixie można bez luzowania korpusu ustawić kostkę pod różnymi, choć ze względu na żłobkowanie nie do końca dowolnymi kątami do obrabianego materiału.
Ma to niekiedy swoje zalety. I tylko tyle.
A o przewadze szybkomocującego nad tradycyjnym chyba nie trzeba użytkowników przekonywać...
pozdrawiam,
Roman


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 29
Posty: 1914
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

#596

Post napisał: szopenn » 28 paź 2017, 14:49

w multifixie stać byłoby mnie na max 3 kostki więc jaka to realna pomoc?

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 47
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#597

Post napisał: RomanJ4 » 28 paź 2017, 22:48

Chyba się nie zrozumieliśmy, nie piszę, że tylko Multifix, ale każdy szybkomocujący.. :wink:
pozdrawiam,
Roman


mariusz.p
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2017, 13:13
Lokalizacja: Szczecin

Re: imak szybkozmienny

#598

Post napisał: mariusz.p » 07 sty 2018, 23:03

Od kilku tygodni też jestem szczęśliwym posiadaczem imaka marki Łukasz.R i tą drogą chciałbym chciałbym podziękować Koledze Łukaszowi za wysoki poziom realizacji i obsługi. Jako, że jest to mój pierwszy post na tym Forum serdecznie witam wszystkich Użytkowników. Jestem co prawda nowym użytkownikiem, ale za to starym czytelnikiem tego Forum, bo czytam je co najmniej od 7 lat. Nie jestem i nie będę aktywnym użytkownikiem, albowiem nie mam nic do powiedzenia w tych tematach. Mogę jedynie chłonąć Waszą wiedzę, którą dzielicie się na forum. Niejako przy okazji, Kolego RomanieJ4, obserwując Twoje wpisy na tym Forum i na forum pfmrc.eu nasuwa mi się pytanie: czy nie powinieneś wydać jakiejś książki np. pt. "ABC tokarstwa" lub o podobnym tytule?

Jeszcze napiszę krótko o sobie. Jestem totalnym amatorem w branży metalowej. Pierwszą tokarkę (Proma 300 SE) kupiłem w trakcie realizacji mojego projektu pt. odbudowa albo lepiej budowa repliki samochodu kempingowego, o której możecie poczytać tutaj. Kupiłem ponieważ miałem doczynienie z bardzo niesolidnymi tokarzami, potrafiłem jechać 20 km tylko po to by dowiedzieć się, że "dzisiaj też nie dało rady" zrobić jakiejś pierdółki. Z czasem polubiłem tą zabawę i naprawdę toczenie jest przyjemnym zajęciem, które pozwala odstresować się po pracy za biurkiem.
Pozdrawiam,
Mariusz.


Autor tematu
jaoperator
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 50
Posty: 102
Rejestracja: 08 lis 2009, 15:20
Lokalizacja: kraków

Re: imak szybkozmienny

#599

Post napisał: jaoperator » 09 sty 2018, 11:52

Witam wszystkich witam że mój wątek imaki się poważnie rozkrecil .wracam z powrotem do produkcji imakow . Jakościowo każdy wie jak wygląda sprawa kto zamawial . Robię z bardzo dobrych materiałów do tego azotuje profesjonalnie żeby utwardzic powierzchnię co bardzo podnosi ich jakość . Osoby zainteresowane zamówieniem imakow zapraszam na prv


Autor tematu
jaoperator
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 50
Posty: 102
Rejestracja: 08 lis 2009, 15:20
Lokalizacja: kraków

Re: imak szybkozmienny

#600

Post napisał: jaoperator » 10 sty 2018, 14:35

Ewentualnie jak ktoś miałby jakieś detale do frezowania na numerycznej może się skontaktować na mail [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”