Chińczyk woodpacker 3018

Problem ogólny

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Browarek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2017, 23:53
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Chińczyk woodpacker 3018

#1

Post napisał: Browarek » 29 gru 2017, 00:06

Witam serdecznie
Jestem nowym użytkownikiem forum ,i niestety potrzebuje waszej pomocy posiadam takie coś jak woodpacker cnc 3018 laser i frezy .Ostatnio powstało a raczej robi się zwarcie przy podłączaniu ploterka do zasilania i od tamtej pory komputer czy tez sam ploterek go nie widzi sterowniki się instalują kontrolki na płycie sterowniczej woodpacker cnc grlb 0.9j się świecą , silniczek ploterka chodzi non stop brak jakiej kolwiek integracji w niego prócz odłączenia zasilania laser tez załącza się na sekundę po podłączeniu zasilania głównego i gaśnie , czy ta płytka się spaliła ?? Bo ten czip nie pamietam nazwy jest strasznie gorący ... jeśli tak to jak zbudować nowy sterownik ? Potrzebował bym bardzo dokładnej instrukcji krok po kroku co kupić jak to połączyć itd bo niestety w tum zielony jestem pozdrawiam




Autor tematu
Browarek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2017, 23:53
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Re: Chińczyk woodpacker 3018

#2

Post napisał: Browarek » 02 sty 2018, 16:14

Witam ponownie otóż zepsuta była płytka sterowania , i jeden sterownika a4988 ... Tak kupiłem andruido atmega uno i podkładkę cnc shield v3 wgrałem sterowniki grlb 0.9j ,sterowniki chodzą narazie dwa bo muszę dokupić jeszcze jeden , i tutaj mam problem mam nadzieje że mi pomożecie (na oryginalna płytkę sterowania będę czekać prawdopodobnie z 40 dni gwarancja made in chiny ) problem jest w tym bo nie mam zielonego pojęcia jak podłączyć silniczek plotera do tej płytki sterownania tak żeby móc sterować obrotami wrzeciona no i jak podłaczyć też laser mw500 bardzo proszę o pomoc

Awatar użytkownika

allegromtn
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 309
Rejestracja: 20 cze 2014, 15:02
Lokalizacja: Bielawa

Re: Chińczyk woodpacker 3018

#3

Post napisał: allegromtn » 02 sty 2018, 17:52

Zdjęcia, schematy, dokumentacja - bardzo by tutaj ułatwiły i pomogły.
Pozdrawiam Marek


piotr56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 189
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chińczyk woodpacker 3018

#4

Post napisał: piotr56 » 03 sty 2018, 15:41

Witam
Czasami szukacie pomocy przez internet, a być może za płotem mieszka fachowiec, jednym spojrzeniem oceni sytuację i ma w szufladzie płytki których Ci brak
Proponuję uzupełnić lokalizację co może uprościć sprawę.
Co do sterowania laserem i obrotami silnika to chyba magiczna końcówka Pin 11, musisz popatrzeć na opis GRBLa i numer wersji GRBL i dostaniesz informację gdzie masz obsługiwany PWM, zależne jest to od wersji.
Jak już masz wszystko to musisz dokupić MOSFET z kanałem M Logic Level i to w zasadzie wszystko.
Pamiętaj jednak że silniki krokowe i wrzeciono mogą być zasilane z wyższego napięcia, natomiast laser zwykle wymaga w miarę stabilnego napięcia 12V.


Autor tematu
Browarek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2017, 23:53
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Re: Chińczyk woodpacker 3018

#5

Post napisał: Browarek » 06 sty 2018, 13:53

Witam ponownie , otóż poprosił bym zdjęcie tego modułu mosfet na kanala m żebym wiedział dokładnie jaki kupić , a i druga sprawa wgrany mam gbrl 1.1f ten najnowszy ale laser głupieje to znaczy nie potrafi odnaleść się na polu roboczym posówy idą do kónca do oporu już kazdy jeden , a i najwaazniejsze jak wypala coś używam mini laser program , to napisy są dosłownie odwrotnie wyalnane czyli literki nawet nie są w odbicu lustrzanym tylko jakoś dziwnie , co tutaj jest nie halo ?


piotr56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 189
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chińczyk woodpacker 3018

#6

Post napisał: piotr56 » 10 sty 2018, 09:43

Witam
IRL540, IRLZ540, BUZ11 można próbować takie tranzystory najlepiej w tej kolejności.
Takie wystarczą, gdyby laser był mocniejszy to są bardziej wykwintne tranzystory, ale pewnie w sklepie za rogiem niezbyt dostępne.
Pamiętaj też o rezystorze w bramce, 50 Ohm to max.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”