Hinduskie miniaturki i nie tylko

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hinduskie miniaturki i nie tylko

#11

Post napisał: strikexp » 13 gru 2017, 21:02

Porównanie jakości maszyn do osiągnięć państwa w którym je się produkuje jest kiepskim argumentem. Wiedza o prostych maszynach skończyła się gdzieś w latach 30-50. Wystarczy wziąć pod uwagę fakt że jest sporo dobrych maszyn z lat 50 w sprzedaży.
Potem to już głównie badania materiałowe coraz nowszymi technikami. A od lat 60 pierwsza automatyka, jeśli dobrze pamiętam.
Jakość zależy głównie od ceny.

A ja uważam że ta tokarka jest kiczowata nie dlatego że produkują ją w Indiach. Ale dlatego że nie ma chociażby porządnego suportu jak niewiele droższa mini lathe.




AdamZSZ
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 23
Rejestracja: 11 gru 2017, 15:48

Re: Hinduskie miniaturki i nie tylko

#12

Post napisał: AdamZSZ » 13 gru 2017, 21:23

Odnośnie małych tokarko frezarek nie dawno zakupiłem niekompletnego OUS 1. Mam problem z zakładaniem tematów, więc podpinam się tutaj. Nie ma ktoś może suportu do OUS'a na sprzedaż? Z góry dzięki za odpowiedź.


Autor tematu
Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Hinduskie miniaturki i nie tylko

#13

Post napisał: Andrzej 40 » 14 gru 2017, 02:56

strikexp pisze:
13 gru 2017, 21:02
Porównanie jakości maszyn do osiągnięć państwa w którym je się produkuje jest kiepskim argumentem.

A ja uważam że ta tokarka jest kiczowata nie dlatego że produkują ją w Indiach. Ale dlatego że nie ma chociażby porządnego suportu jak niewiele droższa mini lathe.
Zakładanie, że coś jest kiczowate na podstawie zdjęcia mnie nie przekonuje. Prawdopodobieństwo dobrego produktu w pewnej mierze zależy od możliwości technicznych państwa z którego produkt pochodzi. Pewności to faktycznie nie daje, co (z uśmiechem :wink:) wykazał mi kol. RomanJ4.
Przykładem właśnie chińska Mini Lathe. Trudno wykonać coś tak tandetnie, w tym wymieniony przez kol. suport - wykonanie posuwów, reszty zresztą też. O koniku nie wspomnę. Można zobaczyć opinie innych kolegów na tym forum. Ja odnoszę wrażenie, że ta zegarmistrzowska jest jednak wykonana precyzyjniej, poza tym to inny kaliber. Głowy za jej jakość nie dam, bo jej nie miałem. Natomiast Mini Lathe mam.
Znalazłem taki filmik pozwalający przyjrzeć się lepiej suportowi tej zabawki (na YT jest jeszcze parę na jej temat):

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hinduskie miniaturki i nie tylko

#14

Post napisał: Yarec » 14 gru 2017, 04:06

strikexp pisze:Jakość zależy głównie od ceny.
- raczej odwrotnie.
zobacz: https://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Tokarka-P ... RATIS/7180 i zgadnij gdzie jest wytwarzana ?

Andrzej 40 - i jak testowałeś odrdzewiacze o których pisaliśmy ? odp. na PW.
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2350
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Hinduskie miniaturki i nie tylko

#15

Post napisał: Avalyah » 14 gru 2017, 12:10

Hehe, no to sobie życzą 400zł za każdy kilogram.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”