Nowa odsłona forum

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum

dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Nowa odsłona forum

#191

Post napisał: dance1 » 22 lis 2017, 09:15

zainstaluj sobie blokery jak to już kolega powyżej napisał, ledwo wszedłem na forum a ABP zablokował 6 reklam, czyli działa. :D
Mało czytelne i "pstrokate" forum się zrobiło ale to już wybór właścicieli, użytkownik chce to będzie, nie chce to odejdzie.


I don't like principles, I prefer prejudices

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

#192

Post napisał: Jaszuk88 » 22 lis 2017, 09:24

Blokery nie są rozwiązaniem. Reklamy nie sa złe ale miejsce w którym są instalowane jest bardzo ważne.
Chyba tak z rozpędu włączne sa wszystkie funkcje przez admina.
Wielka szkoda bo to jest super forum ale zamieniło sie w supermarket.
Wszyscy znakomicie znali drogę do sklepu właściciela forum nie rozumiem po co te agrasywne reklamy.

Na marginesie gdzie mozna zmienić ades mailowy - nie mogę tego ogarnąc.


RobWan
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 60
Posty: 1617
Rejestracja: 17 paź 2004, 20:49
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

#193

Post napisał: RobWan » 22 lis 2017, 09:26

Nie wiem czy się powtarzać, czy czekać? Ktoś cały czas walczy i poprawia forum, czy tylko reaguje na zgłoszenie?
Np. link, który przychodzi mailem o nowej wypowiedzi w wątku nie prowadzi do ostatniej nieprzeczytanej.

Robert

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

#194

Post napisał: Petroholic » 22 lis 2017, 09:48

Jeszcze chwilę was potrolluję... Adblocker trochę usprawnił tempo forum :)

Jeszcze ogarnijcie wklejanie dużej ilości zdjęć i będzie gitara...

A co do reklam po prawej to znalazłem dla nich nową rolę i przestały mi przeszkadzać. Kątem oka patrzę na ceny i chichram się pod nosem :)


prm_ex
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 9
Posty: 78
Rejestracja: 28 lip 2015, 15:55
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa odsłona forum

#195

Post napisał: prm_ex » 22 lis 2017, 10:22

Jaszuk88 pisze:Na marginesie gdzie mozna zmienić ades mailowy - nie mogę tego ogarnąc.

Pewnie powinno być w edycji profilu/ustawienia konta.
Tyle że wygląda na to, że ktoś wpadł na pomysł aby samemu nie można było tego edytować.
Rozumiem nazwę użytkownika, ale email??!!
Na moje to w profilu obok www, fb i innych skype'ów powinno być pole z adresem email do wpisania.

Awatar użytkownika

Krzycho_Wporzo
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 307
Rejestracja: 05 wrz 2013, 10:08
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa odsłona forum

#196

Post napisał: Krzycho_Wporzo » 22 lis 2017, 10:39

Petroholic pisze:A co do reklam po prawej to znalazłem dla nich nową rolę i przestały mi przeszkadzać. Kątem oka patrzę na ceny i chichram się pod nosem :)


Ja też znalazłem na nie sposób, jest to Adguard :D

Znane są ty­siące spo­sobów za­bija­nia cza­su, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
Albercik


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2364
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa odsłona forum

#197

Post napisał: Avalyah » 22 lis 2017, 10:48

Robert_K pisze:
20 lis 2017, 21:42
Czy jest możliwość wyłączenia na stronie głównej opisu pod każdym działem kto go moderuje? Nie jest to przecież do niczego potrzebne, a po wyłączeniu tych opisów forum będzie o wiele bardziej przejrzyste.

Pozdrawiam.
W pełni popieram. Ta informacja jest nikomu niepotrzebna, a znacznie zmniejszyłaby rozmiar forum w pionie.

Co do nowej szaty graficznej - jak dla mnie nie jest zła, trzeba iść z duchem czasu. Trochę rzeczy trzeba doszlifować na pewno, ale nie ma dramatu, wszystko jest do zrobienia za pomocą drobnych poprawek.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Nowa odsłona forum

#198

Post napisał: rdarek » 22 lis 2017, 11:29

Koledzy Jak wam teraz forum działa na urządzeniach mobilnych?
Na początku jak wchodziłem z telefonu to była burza, teraz można nawet określić, że leży i kwiczy. Bardzo długo odświeża stronę chwilę, po czym wyrzuca informację o awarii karty. Aż nie chce się zaglądać.

Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 48
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

#199

Post napisał: chaos » 22 lis 2017, 11:36

Petroholic pisze:Propozycja ode mnie (według mnie dobra) : płatny symbolicznie dostęp do strony dla chcących tego użytkowników i w przypadku bycia takim użytkownikiem - działająca i zupełnie wyczyszczona ze wszystkich reklam i innych szpiegowskich pierdół strona, po prostu czyściutkie forum... Nie wiem - 5pln/mc jako abonament i jest dobrze...

To jak forum aktualnie wygląda oraz działa to według mnie kpina i obelga dla użytkowników... Aż pisać się odechciewa...


Forum jest darmowe, ale z czegoś trzeba żyć. Gdzie teraz nie ma reklam, na jakim dużym forum czy portalu? Utrzymanie serwera, na którym stoi forum i administracji serwerem to wydatek ponad 1000zł netto miesięcznie. Dodatkowo dochodzą koszty programisty, który to wszystko obsługuje i modyfikuje więc to kolejne tysiące zł. Jak by forum było płatne to na pewno nie miał byś tylu porad i informacji.
Od samego początku zamysłem było aby informacje tu zawarte były dostępne za darmo dla wszystkich. Żeby każdy mógł zadać pytanie i uzyskać odpowiedź za free.
Proszę zauważyć że na starej wersji forum było o wiele, wiele więcej reklam. Tu zmniejszyliśmy ich ilość do niezbędnego minimum więc nie wiem skąd raptem takie wielki halo o te reklamy.

Skrypt forum jest najnowszy i najlepszy jaki jest ogólnie dostępny na dzień dzisiejszy, ma wiele ułatwień i przydatnych funkcjonalności. Masz prawo do wyrażania swojego zdania, ale nie każdy musi mieć taki sam pogląd na estetykę jak Ty. Od wielu osób dostaje pochlebne informacje o wyglądzie i funkcjonowaniu portalu.
Nie wszystko jest jeszcze dopięte na ostatni guzik i niektóre rzeczy nie do końca poprawnie działają, nie dało się tego przetestować i wyłapać przed uruchomieniem forum, ale cały czas pracujemy nad tym aby poprawiać błędy, które zauważycie. Niektóre da się załatwić szybko a niektóre wymagają więcej czasu na wprowadzenie poprawek.
Wiadomo zmiany zawsze na początku spotykają się z oporem i krytyką bo stare było lepsze bo teraz na nowo trzeba wszystko poznawać, itd. Niestety postęp idzie do przodu i trzeba wchodzić z nową technologią. Stare forum miało ponad 10lat a świat informatyki i internetu w ciągu tego okresu wręcz wymógł zmianę skryptu na nowoczesny, łatwo modyfikowalny, przyjazny wyszukiwarkom i użytkownikom urządzeń mobilnych.
Życzę mniej negatywnych emocji przy korzystaniu z forum, proszę pisać co nie działa tak jak powinno będziemy poprawiać aż forum będzie działało perfekcyjnie.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 7547
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Nowa odsłona forum

#200

Post napisał: IMPULS3 » 22 lis 2017, 14:29

chaos pisze:Jak by forum było płatne to na pewno nie miał byś tylu porad i informacji.


Oczywiście ze tak. Nawet obecnie przy dostępności do tego forum ludzi z branży jest tylu co nic. Pewnie nawet do jednego procentu to sporo brakuje. :) Wiekszość to hobbyści. Przy przynależnosci do tego forum uwarunkowanym wpłatami nie byłoby praktycznie nikogo.
Co do samego wyglądu forum to mnie się podoba. A to że jeszcze nie wszystko działa jak nalezy to dramatu nie ma. Grunt że właściciel słucha uwag i sukcesywnie je wdraża. Gdyby tego nie robił to byłaby katastrofa.
Z mojej strony to minus obecnie tylko taki że ciągle brakuje zapamiętywania postów przeczytanych. To utrudnia przeglądanie przy tak dużej ilości działów i postów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”