Jaki jest najlepszy program do elektrodrążarki drutowej


Autor tematu
Zenith
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 31
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:38
Lokalizacja: Kraków

Jaki jest najlepszy program do elektrodrążarki drutowej

#1

Post napisał: Zenith » 23 wrz 2017, 11:59

Witam, chciałbym dowiedzieć się jaki jest najlepszy program do obsługi drążarek drutowych elektroerozyjnych.
Zależy mi na tym aby program miał możliwość programowania w trybach dzień/noc.
Potrzebuje program który może generować programy iso oraz cmd do drążarek Charmillesa, tak żeby generował mostki i umożliwiał pracę w trybie automatycznym.
Potrzebuje opinie o programach typu PEPS.
Bardzo proszę o opinie użytkowników.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2017, 12:26 przez Zenith, łącznie zmieniany 1 raz.


;)

Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 23 wrz 2017, 12:17

Rozwiń nieco pytanie, bo nie bardzo rozumiem. Wgłębne programuje się zwykle z palca na pulpicie lub softem dostarczonym przez producenta PC. Nie rozumiem stwierdzenia programowania w trybie dzień/ noc.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
Zenith
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 31
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:38
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: Zenith » 23 wrz 2017, 12:29

Napisałem w tytule że chcodzi mi o drutówki. Szukam opini o programach typu PEPS, ESPRIT, VISI PEPS, NX, MASTERCAM ewentualnie coś lepszego.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2017, 23:08 przez Zenith, łącznie zmieniany 1 raz.
;)


filklone
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2010, 17:53
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#4

Post napisał: filklone » 23 wrz 2017, 15:39

Nie ma najlepszych programów, nic nie zastąpi dobrego programisty/operatora.
Jeśli wiesz co chcesz uzyskać, program można napisać ręcznie za pomocą podprogramów oraz programu głównego wraz z automatycznym przewlekaniem drutu.
Ale w dobie XXI wieku jest to bez sensu i wykorzystuje się do tego programy.
Ja zaczynałem programowanie programem DLog, który działał jeszcze w Dos.
Aktualnie programuję za pomocą oprogramowania bobCAD-CAM, którym standardowo można programować cięcie w 2 osiach, 4 osiach, obróbkę bezodpadową, z mostkami, odwołań do technologii cięcia, itp., co tylko jest potrzebne.
Wszystko o czym nadmieniłeś jest dostępne w tym programie, wystarczy jedynie wybrać odpowiedni postprocesor lub zaadaptować podobny do modyfikacji.
Aby ciąć części w trybie nocnym, należy zastosować mostki, tak jak nadmieniłeś wraz z automatycznym przewlekaniem. Głównym twoim wyborem, oprócz funkcjonalności będzie również cena, w tej kwestii zwróć się do dealera w Polsce.


Autor tematu
Zenith
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 31
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:38
Lokalizacja: Kraków

#5

Post napisał: Zenith » 23 wrz 2017, 18:45

Zgadzam się że nic i nikt nie zastąpi dobrego programisty/operatora ale powiedzmy że nie mamy tyle czasu żeby pisać podprogramy ręcznie. Obecnie pracujemy na dobrym programie w którym zrobienie programu trwa kilka sekund na podstawie plików dxf, bezproblemowo robi nam też plik CMD niestety musimy robić osobno program do cięcia na prosto nawet wielu otworów a osobno po stożku. Natomiast nie możemy w nim właśnie ciąć w trybie automatycznym. Maszyny mają automatyczne zrywanie i nawlekanie. Szukamy rozwiązania które pozwoli wykorzystać możliwości maszyn. Liczę że są na tym forum specjaliści o druciarek, będę wdzięczny za konstruktywne opinie.
;)


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#6

Post napisał: zibi » 16 paź 2017, 07:43

Używam pepsa i jestem zadowolony gdyż mogę na komputerze bez ingerencji w maszynie przygotować kompletny program z technologią, dwa osobne pliki gdyż tak programuje się charmillesa 240cc. Część programów rbi tylko geometrię a technologię trzeba klepać na maszynie. Postprocesor tego nie zrobi bo nie wczyta nastaw generatora od producenta maszyny.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


michalmoz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2014, 01:22
Lokalizacja: wałbrzych

Re: Jaki jest najlepszy program do elektrodrążarki drutowej

#7

Post napisał: michalmoz » 12 lut 2018, 12:54

Ja pracuję na Esprit jestem bardzo zadowolony jeżeli chodzi o programowanie pod Mitsubishi wszystko na gotowo z poziomu PC. Natomiast Charmilles jak u kolegi wyżej program osobno i technologia osobno.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”