Wymiary hali przemysłowej 300m2

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#11

Post napisał: dance1 » 21 wrz 2017, 09:13

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :grin: dobrze pośmiać się z rana.


I don't like principles, I prefer prejudices


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiary hali przemysłowej 300m2

#12

Post napisał: strikexp » 21 wrz 2017, 10:53

einstein pisze: Czy może ktoś polecić producenta hal z terenów Trójmiasta?
A od kiedy murarza określa się producentem według Was? :mrgreen:
Może trochę źle się wyraziłem pisząc hala namiotowa, ale wiadomo że chodzi o konstrukcję czysto stalową. Wszystko jedno z czego będzie dach i ściany, zasada konstrukcji jest ta sama i posiada te same wady czyli głównie małą wagę.
Warto pomyśleć o czymś murowanym niż potem rwać sobie włosy z powodu maszyn zalanych wodą. Albo jeszcze gorzej uszkodzonych. A jak już hala stalowa to solidna, tyle tylko że to wtedy drogo wychodzi.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Wymiary hali przemysłowej 300m2

#13

Post napisał: rdarek » 21 wrz 2017, 12:02

strikexp pisze:
einstein pisze: Czy może ktoś polecić producenta hal z terenów Trójmiasta?
A od kiedy murarza określa się producentem według Was? :mrgreen:
Może trochę źle się wyraziłem pisząc hala namiotowa, ale wiadomo że chodzi o konstrukcję czysto stalową. Wszystko jedno z czego będzie dach i ściany, zasada konstrukcji jest ta sama i posiada te same wady czyli głównie małą wagę.
Warto pomyśleć o czymś murowanym niż potem rwać sobie włosy z powodu maszyn zalanych wodą. Albo jeszcze gorzej uszkodzonych. A jak już hala stalowa to solidna, tyle tylko że to wtedy drogo wychodzi.
To już nawet nie pośmiać, to czarna rozpacz :shock: A widział ty na oczy halę namiotową, a znasz definicję konstrukcji lekkiej :shock: Następny budowlaniec jak byś coś wybudował to bałbym się stanąć w odległości mniejszej niż 1,5 wymiaru wysokości obiektu.

Awatar użytkownika

Yogi_
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 759
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:07
Lokalizacja: Braniewo

#14

Post napisał: Yogi_ » 21 wrz 2017, 13:17

strikexp pisze:Może trochę źle się wyraziłem pisząc hala namiotowa, ale wiadomo że chodzi o konstrukcję czysto stalową. Wszystko jedno z czego będzie dach i ściany, zasada konstrukcji jest ta sama i posiada te same wady czyli głównie małą wagę.
Że zacytuję Mistrza:
O tempora, o mores, o ku***!
Waligórski (bodajże)
Pozdrawiam
Krzysiek


Autor tematu
einstein
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 595
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#15

Post napisał: einstein » 21 wrz 2017, 13:37

W pobliżu mnie jest firma Borga która robi hale lekkie, ale nie namiotowe. Zaletą hal stalowych/modułowych jest nie wątpliwe czas postawienia i estetyka.
Nie zakładam montażu suwnicy, bo nie robię dużych elementów.
Wstępnie zakładałem szerokość hali około 9-10m. Wtedy zostanie mi droga komunikacyjna i po bokach wejdą jeszcze centra obróbcze. Obecnie mam 6m i to jest stanowczo za wąsko.

rdarek, czy mogę prosić na priva, kogo omijać szerokim łukiem.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#16

Post napisał: rdarek » 21 wrz 2017, 14:13

einstein pisze:rdarek, czy mogę prosić na priva, kogo omijać szerokim łukiem.
Oczywiście już wysyłam


Autor tematu
einstein
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 595
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#17

Post napisał: einstein » 05 paź 2017, 19:56

Zastanawiam się jeszcze, gdzie lepiej umieścić część biurową. Czy lepiej w środku hali (pewnie tańsza wersja) czy doklejone z boku hali.
Czy podzielicie się swoimi spostrzeżeniami?

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#18

Post napisał: WZÓR » 05 paź 2017, 20:05

einstein pisze:Zastanawiam się jeszcze, gdzie lepiej umieścić część biurową. Czy lepiej w środku hali (pewnie tańsza wersja) czy doklejone z boku hali.
Czy podzielicie się swoimi spostrzeżeniami?
U mnie w okolicy widze kilka nowych inwestycji .
Wszyscy część biurową stawiają przed halą w jednym ciągu.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


JakubbW
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2018, 11:55

Re: Wymiary hali przemysłowej 300m2

#19

Post napisał: JakubbW » 27 lip 2018, 11:57

Temat w twoim przypadku jest już pewnie zamknięty, ale mogę polecić producenta hal przemysłowych tutam masz pełną ofertę https://best-pol.com/pl/oferta/hale/hale-przemyslowe


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Wymiary hali przemysłowej 300m2

#20

Post napisał: IMPULS3 » 10 sie 2018, 21:27

einstein pisze: Zaletą hal stalowych/modułowych jest nie wątpliwe czas postawienia i estetyka.


I to że żaden mur Ci nie pęknie z biegiem lat a i koszty wbrew pozorom nie są większe od murowanych. Masz wykończone i ocieplone ściany już w momencie postawienia. Minus to byż moze troszkę większy hałas niż w budynkach murowanych.
einstein pisze:Wstępnie zakładałem szerokość hali około 9-10m. Wtedy zostanie mi droga komunikacyjna i po bokach wejdą jeszcze centra obróbcze. Obecnie mam 6m i to jest stanowczo za wąsko.


Ja jestem zdania ze im szersza tym lepiej. Maszyny możesz rozmieścić w 3 czy nawet 4 rzędach a co będziesz robił w przyszłości to nikt tego nie wie. Szeroka halę możesz zawsze podzielić a wąską nawet rozbudować jest dość ciężko.

Część biurową oczywiście przed halą, raz że to wizerunek firmy czyli zawsze w miarę czysty (nikt nie zaczepi widlakiem z materiałem akurat o ścianę, :P ) a dwa ze hałas od strony maszyn czy dowożących samochodów tylko z jednej strony.
Oczywiście wszystko zależy od działki jaką dysponujesz.
Ja większe pomieszczenie mam 12x9 metrów i nie jest ono wcale tak dobrze ustawne. 12x12 byłoby znacznie lepsze, oczywiście w Twoim przypadku to 12x24 już byłoby znacznie lepsze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”