Odpowiedni Sterownik.

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
emil1319
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2017, 19:57
Lokalizacja: Biała Podlaska

Odpowiedni Sterownik.

#1

Post napisał: emil1319 » 27 cze 2017, 20:04

Witam. Jestem w trakcie składania mojego cnc, Zestaw składa się z Arduino mega 2560, cnc shild. Grbl nie wchodzi tak jak powinien. Ma problem z komunikacją na koniec nie łączy się z Grbl kontrolerem. Merlin działa ale nie obsługuje cnc shild. Macie jakieś propozycje dla mnie odnośnie sterowników jakich mógł bym użyć?



Tagi:


lewy87r
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:08
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: lewy87r » 07 lip 2017, 09:35

Proponuje pomęczyć tego grbl i arduino bo to musi działać :) popróbuj inne metody zaprogramowania arduino, mi jak programowałem mikrokontroler przez usbasp czy z kwarcem czy bez to też nie działało, dopiero poszło jak przez ISP w płytce arduino zaprogramowałem również przez usbasp :)


piotr56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Post napisał: piotr56 » 15 lip 2017, 08:40

Witam
Czy ta Twoja Mega pracowała wcześniej w jakiejś innej aplikacji?
Natknąłem się na gdzieś na info, że instalka GRBL nie czyści pamięci EEPROM w Atmedze i to może sprawiać kłopoty.
Był to polski tutorial 3 częściowy do budowy małej maszynki z mechaniką od DVD i autor zalecał czyszczenie EEPROM przed instalacją GRBL, zamieścił nawet mały program który czyścił całą przestrzeń EEPROM.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”