Frezarka do alu 500x500x150

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
oskar9595
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 23
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2017, 03:41
Lokalizacja: tczew

#21

Post napisał: oskar9595 » 05 mar 2017, 11:37

Za prawdziwą broń nie zamierzam się brać. Podałem przykład najbardziej skomplikowanego elementu który będzie obrabiany. Jeśli zrobię dzwona to nic nie poradzę. Mam tylko pytanie czy jeśli chciałbym kupić np obrabiarke za 300 tysięcy to też polecalbys mi najpierw kupienie lub zrobienie frezarki z drewna żeby dzwona nie zrobić na lepszej? Liczę się z tym. Dla tego nie robię czegoś mega dużego i skomplikowanego tylko taka prosta konstrukcje która jestem w stanie wyciąć na wymiar w jeden dzień i dać do spawania i wyrzazania. Jak będzie przestoj to nic nie zmienię...

Wracając do tematu.. Czy mam dać jakieś wzmocnienia na tą bramę czy to co wysłałem w załączniku będzie wystarczające. Profil na tył ściany bramy lub po bokach?



Tagi:


domator
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 6
Posty: 61
Rejestracja: 21 gru 2004, 19:51
Lokalizacja: Będzin

#22

Post napisał: domator » 05 mar 2017, 20:19

Widzę że masz szersze grono do udzielania porad, więc i ja też coś by zmienił w twoim projekcie zwiększ wysokość bramy przynajmniej o 100mm lub więcej tam się musi zmieścić blat stołu na prowadnicach.


Autor tematu
oskar9595
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 23
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2017, 03:41
Lokalizacja: tczew

#23

Post napisał: oskar9595 » 05 mar 2017, 20:54

No właśnie nad tą wysokością bramy też się zastanawiałem żeby ją zwiększyć. Wezmę to pod uwage, jednak dalej nie wiem najważniejszej rzeczy. Czy dać wzmocnienie na tył bramy i boki. Obecnie to jest najwieksze moje pytanie. Żeby bez sensu nie dodawać materiału.


supremacja
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 59
Rejestracja: 29 lip 2016, 12:43
Lokalizacja: pl

#24

Post napisał: supremacja » 05 mar 2017, 21:51

Petroholic pisze: PS Czy tylko ja zauważyłem, że kolega chce wyfrezować broń??? Nie wiem jakiego rodzaju ale coś mi tu śmierdzi...
Niepokoi Cię możliwość robienia broni palnej w domu przez osoby nie posiadające koncesje?

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#25

Post napisał: Petroholic » 05 mar 2017, 23:59

supremacja pisze:
Petroholic pisze: PS Czy tylko ja zauważyłem, że kolega chce wyfrezować broń??? Nie wiem jakiego rodzaju ale coś mi tu śmierdzi...
Niepokoi Cię możliwość robienia broni palnej w domu przez osoby nie posiadające koncesje?
Niepokoi mnie raczej coś innego. Po hecach z terrorystami/imigrantami i wszelką inną swołoczą pomoc osobie, która robi takie coś też jest wbrew prawu i podlega karze... Jak również wiedza, że ktoś robi i nie poinformowanie władzy o tym...
To tak jak ja bym zapytał "jak zrobić bombę?", dzięki komuś z forum ją zbudował, a potem wysadził jakiś polityczny grajdołek... Każdy kto wypowiedziałby się w temacie byłby minimum ciągany po prokuraturze, a gdyby coś "pomógł" to świat w kratkę... Przykład może bardziej oczywisty ale niestety paragraf ten sam :(

Aczkolwiek w przypadku ASG nie ma tematu... Zakończmy OFFTOP.

Można już śmiało wrócić do merytorycznej dyskusji odnośnie frezarki :)


supremacja
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 59
Rejestracja: 29 lip 2016, 12:43
Lokalizacja: pl

#26

Post napisał: supremacja » 06 mar 2017, 03:33

Co do odpowiedzialności karnej za niepoinformowanie państwowych organów ścigania o przygotowywaniu się do popełnienia przestępstwa nielegalnego wytwarzania broni palnej, lub jego popełnieniu, to jesteś w błędzie. Owszem, istnieje taki przepis prawny (Art. 240. KK), ale nie za ten czyn:

§ 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygo­towaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118 eksterminacja, art. 118a udział w masowym zamachu - odpowiedzialność karna, art 120–124, art. 127 zamach stanu, art. 128 zamach na organ konstytucyjny RP, art. 130 szpiegostwo, art. 134 zamach na życie Prezydenta, art. 140 zamach terrorystyczny, art. 148 zabójstwo, art. 163 sprowadzenie zdarzenia niebezpiecznego, art. 166 piractwo, art. 189 pozbawienie człowieka wolności, art. 252 wzięcie zakładnika lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawia­damia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1, kto zaniechał zawiadomienia, mając dostateczną podstawę do przypuszczenia, że wymieniony w § 1 organ wie o przygotowywanym, usiłowanym lub dokonanym czynie zabronionym; nie popełnia przestępstwa również ten, kto zapobiegł popełnieniu przygotowywanego lub usiłowanego czynu zabronionego określonego w § 1.
§ 3. Nie podlega karze, kto zaniechał zawiadomienia z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym.

Co do odpowiedzialności za współudział to masz oczywiście rację, ale nie imputujmy ludziom od razu prób łamania prawa na takich, niewyobrażalnie wątpliwych i chwiejnych, poszlakach... Tak się poprostu nie godzi, to niemiłe, to nie po chrześcijańsku.

Generalnie to uspokoiłeś mnie. Bałem się, naprawdę się bałem, że cierpisz na hoplofobię. Całe szczęście nic z tych rzeczy. Ale uważaj, legalizm to równie straszliwa choroba!

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#27

Post napisał: Yarec » 06 mar 2017, 04:36

A może by tak wrócić do meritum tematu ?
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


Autor tematu
oskar9595
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 23
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2017, 03:41
Lokalizacja: tczew

#28

Post napisał: oskar9595 » 06 mar 2017, 13:09

znowu temat zboczył... Pytanie kolejne, czy 4 przewdy w silniku są okej, czy raczej szukać silników z 8 przewodami?


wiadompol
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2017, 17:37
Lokalizacja: ok. Wadowic

#29

Post napisał: wiadompol » 06 mar 2017, 18:25

Ja znalazłem na alledrogo jakieś używki sanyo denki 3a po 50 zeta sztuka i przy f600 jak się zaprę o stół (ruchomy) to mi na śrubie 25x10 70cio kilową maszynke przesuwa, a silniki kroków nie gubią. Silniki 4ro przewodowe i tb6600 na 46v :twisted:
Zbieram na Ferrari:P


Autor tematu
oskar9595
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 23
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2017, 03:41
Lokalizacja: tczew

#30

Post napisał: oskar9595 » 06 mar 2017, 18:53

No to mnie uspokoiles. Moja maszynka to nie będzie 70 a 700 kilo.wagi. Tego Raczej nie przesune zapierając się o.stół ;p.

Co do ramy.

Poszły części do wycięcia. Konstrukcja Będzie najpierw skrecona na śruby imbusowe do usztywnienia i ustawienia wstępnego. Wtedy całość Pójdzie do spawania po.okolo 2cm spawu 5cm przerwy.

Zmieniłem w planach wysokość bramy do 600mm tak więc 150 mm więcej od Wcześniejszych planów.

Na bramie nie będę montowal wzmocnień z profili zamkniętych, stwierdziliśmy, że 20 mm stali jest wystarczające. Jakby cokolwiek się gielo to wtedy dodam wzmocnienie.

Konstrukcja Będzie się robiła w wolnych chwilach, więc pewnie za 2-3 tygodnie przedstawię wam.pierwszy zarys tego co planuje stworzyć.

Macie może sprawdzone metody zakrycia osi? Na osi z i Y planuje ładnie zabudowac harmonijkami, a na X (stół) nie mam żadnego trwałego pomysłu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”