Frezarka do alu 500x500x150

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
oskar9595
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 23
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2017, 03:41
Lokalizacja: tczew

#11

Post napisał: oskar9595 » 04 mar 2017, 03:51

Ok, Dzięki wielkie, dopisane do listy zakupów.

Siedzę teraz przy projekcie ramy, mam wątpliwości jak to wyjdzie z sztywnością bramy przy metrowym rozstawie, zastanawiam się nad wspawaniem jednego lub dwóch profili
z tyłu blachy która ma być grubości 20mm, dodadkowo dół nie wiem czy nie będzie zbyt wiotki.
Podstawa będzie z blachy 1000x1000x40, reszta z blachy grubości 20mm. Wysokość bramy to 450mm, tak aby uzyskać te 150mm ruchu na Zetce.


Całość według dzisiejszych Wyliczeń będzie ważyła około 640-700kg wraz z Stołem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szkoda, że z tylu osób na forum tylko ty się udzielasz, liczyłem na pomoc większej ilosci głów nad wymyśleniem czegoś, czym będę mógł sobie w garażu dłubać ;)

[ Dodano: 2017-03-04, 03:59 ]
Dodaję jeszcze raz, ponieważ nie działają...ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 04 mar 2017, 14:25 przez oskar9595, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: Yarec » 04 mar 2017, 06:07

"...będzie z blachy 1000x1000x40, reszta z blachy grubości 20mm" - ooo Q.. to jest blacha ?
wklejaj zdjęcia o nazwach bez polskiej czcionki, i po 2 > enter - będą w prostokącie a nie w linii (się nie mieszczą na ekranie.

Jak dokładny opis tego co chcesz wykonać (chodzi o pierwszy post)
A w ogóle, to przypadkiem nie porwałeś się z projektem (?) jak z cepem na Abrams'a (czołg) ?
Może najpierw popraw całościowo poziom wiedzy o CNC ?

Przenieś ten temat na forum : CNC podstawy (poproś o to Moderatora) !
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


Autor tematu
oskar9595
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 23
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2017, 03:41
Lokalizacja: tczew

#13

Post napisał: oskar9595 » 04 mar 2017, 14:39

Czemu porwałem się z projektem? Chodzi Ci o fakt, żę chcę zrobić Pancerną ramę która będzie precyzyjna, czy coś innego? zrobienie małej frezarki jest dla mnie bez sensu, chcę taką która będzie miała to Pole robocze ok 500x500x150 i jednak możliwość na większą sztywność od innych tej wielkości. Na tej chcę się właśnie douczyć, żeby później zrobić lepszą do większych wartości posuwu i precyzji obróbki aluminium. Chyba, że mówimy tu o budżecie, że za mały, jednak wszystko jest do ewentualnej zmiany. Dlatego tutaj Wam, specjalistom to podsyłam i pytam o rzeczach ktróre nie do końca mam pewność. Jak nie blacha to co. Formatka Czy jak taki kawał stali nazwać? ;)

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#14

Post napisał: Yarec » 04 mar 2017, 14:57

Pierwsze CUŚ robi sie z byle czego oby zadziałało (Polacy uczą się na własnych błędach -niestety)
Jak się coś popi..doli to: albo poprawa albo na ognisko (po demoncie składowych stałych).
Wzorujesz Się na jakich producentach obrabiarek klasy PRO (wymień): . . . .
Jaka Cię zadowoli dokładność / powtarzalność ? 0,001 mm ?
Odpisz !
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#15

Post napisał: Petroholic » 04 mar 2017, 19:43

0,001mm? :shock:

Jak na mojej wyjdzie 0,02mm to będę się piętami po du*** klepał i tydzień pił :D

PS Czy tylko ja zauważyłem, że kolega chce wyfrezować broń??? Nie wiem jakiego rodzaju ale coś mi tu śmierdzi... Chyba, że to jakieś ASG...


Autor tematu
oskar9595
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 23
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2017, 03:41
Lokalizacja: tczew

#16

Post napisał: oskar9595 » 04 mar 2017, 21:19

Brawo za spostrzegawczość ;) to jest akurat gearbox czyli skrzynka zębatek sprężyny spustu i tłoka do karabinka ASG. Dokładność... Jeśli będę miał dokładność rzędu 0,1mm to będę bardzo zadowolony wystarczająco jak na obecną chwilę. Chyba, że uda się więcej to bajka...

Yarec. Rozumiem.twoje obawy, że coś spieprze a raczej świadomość tego że to zrobię. Także mam taką świadomość, że zrobię coś źle. Jak zrobię coś źle z drewna to mogę zdjąć i od nowa zrobić. A w metalu to już tak nie mogę? Bo najprawdopodobniej jeśli coś bardzo mocno spieprze to najzwyczajniej w świecie zrobi się od nowa...

Słowo źle i spieprzyc to motyw przewodni dzisiejszego dnia ;P

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#17

Post napisał: Petroholic » 04 mar 2017, 22:30

Różnica polega na tym, że jak coś spieprzysz w ramie drewnianej to będziesz miał trochę opału na zimę i w planach zakup nowego materiału na ramę za parę dych. Jak coś spieprzysz w ramie stalowej/ALU to masz sporo taniego złomu do oddania z perspektywą zakupu nowego materiału za parę stówek...

Nauka na drewnie generalnie jest sporo tańsza... Dotyczy to zarówno budowy jak i użytkowania... Jak zaliczysz porządnego dzwona w materiał i złamiesz bramę drewnianą to popłaczesz i zbudujesz nową. Jak zegniesz skręcaną/spawaną i planowaną pod prowadnice bramę ALU/stal to popłaczesz, potem popłaczesz, potem popłaczeszz jeszcze chwilę, potem będziesz kurwiał maszynę, potem siebie, potem wszystkich dookoła i na końcu polecisz do banku po pożyczkę na nową bramę, która będzie gotowa za 2 miesiące, a robota przy której zaliczyłeś dzwona miała być na przedwczoraj :D

Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

#18

Post napisał: Yarec » 04 mar 2017, 22:33

Petroholic - " PS Czy tylko ja zauważyłem . ." czyżby ? A jak Twój Lublin XIII ? Lata ?

oskar9595 - A fundament pod taaaką maszynę masz ? :-) Przy "pancerniku" się narobisz i w razie pomyłek będzie szkoda roboty i czasu bo nie wszystko co stalowe daje się poprawić
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design


Autor tematu
oskar9595
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 23
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2017, 03:41
Lokalizacja: tczew

#19

Post napisał: oskar9595 » 04 mar 2017, 22:43

Będzie stała przy około 10 innych maszynach. PrasachGietarkach numerycznych do drutu itp u ojca w firmie w hali o powierzchni ok 2000m2 na specjalnym Podłożu Przystosowanym do dużo większych obciążeń więc o to sir nie martwię. Park.maszynowy do ewentualnych napraw itp mam. Na koniec jeszcze przed samą produkcja tego pójdę do automatyka i technologa, z tym, że chciałbym iść do niego dopiero jak będę miał większość zaprojektowane.

Co takiego mogę schrzanic najbardziej? Podstawa od bramy będzie mogła być na początku oddzielona Mogę zrobić pierw prototyp tylko skrecony śrubami i sprawdzić, jak.zadziała to wszystko ładnie się sfazuje i wyspawa po czym da do wyrzazania...

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#20

Post napisał: Petroholic » 04 mar 2017, 23:18

Yarec pisze:Petroholic - " PS Czy tylko ja zauważyłem . ." czyżby ? A jak Twój Lublin XIII ? Lata ?
Bardziej chodziło mi o to, że gdyby jednak kolega miał ochotę wyfrezować UZI to na to już paragraf jest niestety :( I nikt wcześniej nie zapytał. Ale skoro to ASG to można się bawić...

Mój Lublin będzie latał jak będę go miał na czym zrobić :) Na razie to tylko marzenie... Jedno z baaaaaardzo wielu...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”