Przeplatanie reliefów ArtCam2008

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
Kriskow
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2016, 18:12
Lokalizacja: Łódź

Przeplatanie reliefów ArtCam2008

#1

Post napisał: Kriskow » 27 paź 2016, 18:32

Hej wszystkim. Mam taki mały problem. Opracowałem wzór ramy do obrazu ze starego zdj. Jest tam dużo elementów które nachodzą na siebie. Udało mi się nałożyć relief jeden na drugi. Jednak mam problem z zaznaczonym fragmentem na zdjęciu.
Obrazek

Czy istnieje opcja pozwalająca uzyskać przeplot gdy mam wektory które w jednym miejscu chowają się pod drugi a w innym są na wierzchu?



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Przeplatanie reliefów ArtCam2008

#2

Post napisał: lajosz » 28 paź 2016, 07:57

Kriskow pisze:Czy istnieje opcja pozwalająca uzyskać przeplot gdy mam wektory które w jednym miejscu chowają się pod drugi a w innym są na wierzchu?
Witamy nowego kolegę na forum.

Nie napisałeś jaką masz wersję ArtCAM-a, a to nie jest bez znaczenia.

Otóż w wyższych wersjach istnieje coś takiego jak "Kreator wyplatania" i służy do tego co chcesz uzyskać, ale ... działa na takiej zasadzie, że wszystkie przecięcia się wektorów traktuje jako przeplot, a nie tylko te wybrane.
Niemniej jednak, jeśli się nim odpowiednio posłużymy, to uzyskamy przecięcia tylko w wybranych miejscach.

Można jeszcze na co najmniej dwa inne sposoby wykonać taki przeplot i to bardziej (że się tak wyrażę) kontrolowany , ale to długi opis musiałby być, więc po prostu (sorry) nie chce mi się tego opisywać.

Poza tym, nie wstawiłeś zdjęcia tej ramy, więc nie za bardzo wiadomo jak miałoby to wyglądać, czyli gdzie są niższe, a gdzie wyższe partie reliefu.

Mimo wszystko NA PEWNO jest to do wykonania.


Autor tematu
Kriskow
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2016, 18:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeplatanie reliefów ArtCam2008

#3

Post napisał: Kriskow » 28 paź 2016, 12:21

Pełna rama wygląda tak:

Obrazek

A używam ArtCama 2008. Zanim napisałem na forum, znalazłem tego kreatora przeplatania. Kombinowałem z różnymi ustawieniami i nic. Jestem otwarty na ten kontrolowany sposób :mrgreen:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#4

Post napisał: lajosz » 28 paź 2016, 22:40

Witam ponownie.

Jak już pisałem, nie będę pisał tutoriala, bo zwyczajnie mi się nie chce.
Napiszę tylko, że to co widzisz na screenie poniżej tego tekstu, powstało w Artcamie, a wyrenderowane było w Keyshot.

Co prawda do modelowania użyłem Artcam-a 2015, ale zapewniam, że w Artcami-e 2008 można zrobić dokładnie to samo i tymi samymi narzędziami, tyle że w Artcam-ie 2015 można to zrobić o wiele szybciej bo widzimy efekty modelowania w czasie rzeczywistym.

Dodam, że używałem tylko zwykłego wyciągania (w sekcji operacje reliefu) i tzw. rzeźbienia ręcznego.

Poniżej screen przedstawiający efekty pracy w oparciu o grafikę z Twojego obrazka, a dokładnie ten fragment zaznaczony czerwonym kwadratem widocznym w oknie Adobe Ilustratora.


Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”