pytanie o oprogramowanie i problem grzania sie(chyba) agreg

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Remen
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 97
Rejestracja: 26 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: Kraków

pytanie o oprogramowanie i problem grzania sie(chyba) agreg

#1

Post napisał: Remen » 19 sie 2007, 23:06

Hej. Jak zaczalem prace przy plazmie to koles co ja przywiozl pokazal mi jak przetransportowac rysunekaz autocada do macha3. umozliwial to program LAZYCAM. Widzialem tylko jeden program typu CAM wlasnie lazy i uwazam ze jest najgorszy jaki widzialem ;). Problemy zaczely sie gdy przyszlo ustawic 10 blach razem w jednej serii a kazda miala 4 otwory a program nie oferowal ustawiania wpalen hurtowo albo nie przeczesalem go dobrze. opracowuje autorski program w jezyku C ktory umozliwia expresowe generowanie G kodu do prostych blach (blachy z otworami, fasolkami, zebra). dziala on tak: wpisuje wymiar blachy. wspolrzedne srodkow otworow predkosc i ilosc (na zasadzie 4x3 da 12 blach) operacja wprowadzenie trwa jakies 15 sekund i juz za jednym uderzeniuam mam 20 blach z dwoma otworami (palenie odbywa sie z uwspolnieniem krawedzi:). troche juz nad tym siedze ale wykazalem chyba maxymalna glupota :) bo nie sprawdzilem czy jest taki program:) wiec pytam czy jest :) i czy jest rownie prosty. u mnie w pracy jest tak ze jak przyjde rano z zamiarem wypalenia czegos to czasami musze czekac do nastepnego dnia bo co chwila kros cos chce (pracuje przy konstrukcjach stalowych)

Problem 2

Ostanio palilem wlasnie dlugie serie ok 15 minut (otowry i ciecia proste) i agregat sie wylaczal a palnik posuwal sie dalej. musialem troche odczekac zanim sie odmulil ( zaznaczam ze dzien byl upalny) :) acha agregat HYPERTHERM POWERMAX 1650 100A.
Mam prosbe o potwierdznie mojego przypuszczenia ze agregat sie przegrzewa badz wskazanie poprawniejszej drogi rozumowania :) no i czy wy tez macie takie problemy
ps (ucialem na nim #30 z minimalnym skosem predkosc 250 100A ale to chyba dlatego ze prad byl gesty tego dnia :) :)
pozdrawiam
dzieki



Tagi:


Michał cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:19
Lokalizacja: Mikołów

#2

Post napisał: Michał cnc » 21 sie 2007, 17:01

Zależy jakiego layzy cam'a używasz bo jeśli tego nowszego który jest dostępny na stronioe artsofta to można ustawić wbicia dla wszyskich detali jednym kliknięciem, tylko trzeba wcześniej ustawić jego długość, niestety jesli chodzi o przejrzystość funkcji to nie jest za ciekawy!! bawie sie w nim już z dobry miesiąc i co chwile mnie czymś ciekawym zaskakuje :grin: jeśli chodzi o wyłącznie plazmy to ja miałem taką sytuacje jak ciąłem na 45 amper a moje 100% maszyny to 30A więc być może maialeś za dużo amper ustawione i maszyna podczas ciągłej pracy poprostu musiała się schłodzić.


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#3

Post napisał: pop9 » 22 sie 2007, 00:25

To fakt przydużych prodach tak może byc że np kiepskie chłodzieni palnika jest!!
jak chcesz to mogę ci wygenerować program dla serii tylko powiedz jakie strowanie!!


Autor tematu
Remen
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 97
Rejestracja: 26 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: Remen » 22 sie 2007, 11:12

dzieki za info. zadbalem juz o to:) agregat ma wiekszy przewiew :)

sterowanie... hmmm uzywam mach3 i g kodow. czy ta informacja starczy? o co chodzi z tym wygenerowniem programu? zalezy mi na generownie serii takich elementow jak ( blachy prostokatne z otworami, zebra do IPE HEB ceuwek , zebra do blach stopowych (chyba piórka się na to woła :) . po wprowadzeniu kilku pozycji chce by program optymalizowal to do wymiarow blachy np : 1500x 3000 , 1000 x 2000 i zapisywal wszystko w g kodzie tak by nie potrzebne bylo zastanawianie sie jak to ulozyc by wszystko sie zmiescilo. chcialbym to zrobic w C. kazda informacja mi sie przyda i z gory dzieki za ten program dla serii i moze powiesz jak go generujesz? :)


Michał cnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:19
Lokalizacja: Mikołów

#5

Post napisał: Michał cnc » 22 sie 2007, 13:20

Jeżeli dobrze myśle to chodzi ci poprostu o "nesting" czyli rysujesz kilka detali i program automatycznie rozmieszcza ci elementy na arkuszu o podanych wymiarach!!? layzy cam raczej tej funkcji nie ma, no chyba że coś w nim przegapiłem!!! ja póki co robie rozkład w autocadzie, może to troche zajmuje ale idzie dać rade :mrgreen: później tylko ustawiam w layzycamie kolejność ciecia elementów, ustawiam wbicia i gotowe


Autor tematu
Remen
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 97
Rejestracja: 26 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: Remen » 22 sie 2007, 17:59

nesting:) dokladnie tak tylko z pominieciem slowa rysujesz :)


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#7

Post napisał: pop9 » 22 sie 2007, 21:47

Zrób to we wrykrysie i wyslj format wew do mnie a ja ci to przerobie na G


Autor tematu
Remen
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 97
Rejestracja: 26 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: Kraków

#8

Post napisał: Remen » 23 sie 2007, 21:54

dzieki bardzo. mam wrykrysa ale nie wnikalem w niego jeszcze . mam malutko czasu:(. postaram sie do niego zajrzec. no, i zaszlo pewne nieporozumienie gdyz pytaelam o to czy sa takie programy do cnc ktore obsluguja wybrane ksztalty i trzeba tylko wpisac wymiary i wspolrzedne otwory, srednice (zaero rysowania). z tego co wiem woelszosc programow ma szerokie zastosowanie(chocby wspomniany wrykrys czy o autocadzie nie wspomne:) . mo chodzi czy na cnc sa programy wyspecjalizowane? walne ten temat na dziale z oprogramowanie moze bedzie wiekszy odzew :) acha zalacze "program " ktory pisze. tylko prosze sie nie smiac to dopieroi poczatek. operator ze mnie jeszcze mierny o programowaniu nie wspomne.:)

acha rozszerzenie exe niedozwolone to sle ci na maila :)


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#9

Post napisał: pop9 » 24 sie 2007, 10:43

OK chyba czaje oco Ci chodzi!!! takich programów jak mówisz pewnie nie ma (chodzi mi o soft któryby odrazu z poziomu aplikacji sterował maszynką wg wpisanych danych)
Natomiast poważne aplikacjie posiadaja biblioteki elementów sparametryzoanych (np Wr ykrys) ale w tym przypaku jest to aplikacja działająca tylko pod Wrykrysem, znam niecoinny program MMC któego biblioteka działa bez aplikacji głowenej czeski ASPER


Autor tematu
Remen
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 5
Posty: 97
Rejestracja: 26 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: Kraków

#10

Post napisał: Remen » 24 sie 2007, 16:46

sprostowanko :) nie chodzi o program sterujacy z poziomu aplikacji:)

pozdro

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”