smarowanie prowadnic liniowych

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

Autor tematu
b_j
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 301
Rejestracja: 04 mar 2006, 22:36
Lokalizacja: poznan

smarowanie prowadnic liniowych

#1

Post napisał: b_j » 20 lut 2009, 22:22

witam,
od pewnego czasu przyswieca mi pomysł nasmarowania wszystkich wózków i nakrętek kulowych . Mam jednak problem - nie zabardzo moge sobie poradzić ze smarowaniem wózków - jest tam smarowniczka lejkowa z gwintem M3. I nie moge w zadem sposób dac rade zeby wstrzknac do środka srodek smarny NUB-8 podajze. akurat taki mam i gdzis doczytałem ze bedzie ok. ( smar staly ale raczej dosc rzadki - zabarwienie - jasno beżowe).
Wracając do smarowniczek - lejek jest średnicy 4mm i żadna smarownica która mam nie jest taka mała. Próbowałem strzykawką ale nie dało rady. Czy ktoś z forumowiczów wie gdzie można dostać jakiś sprzęt do smarowania - z koncówką która będzie do tego pasowała ? Mam prowadnice stara - szerokosc 15 mm.



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 20 lut 2009, 22:31

witam.
przecież smarownice nożne i ręczne występują w " przyrodzie " - a dają ciśnienie że aż strach !
zrób sobie przejściówkę i po sprawie .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: Piotr Rakowski » 21 lut 2009, 08:04

W porządnych chińskich maszynach (konia z rzędem temu, kto widział taki system w tzw. dobrych maszynach produkowanych np. w Polsce) jest system centralnego smarowania. Podchodzisz do maszyny, raz naciskasz nogą i po sprawie.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


waldemas1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 230
Rejestracja: 21 maja 2008, 23:20
Lokalizacja: mazur

#4

Post napisał: waldemas1 » 04 lip 2015, 16:58

Odgrzebałem temat bo potrzebuje towotnicy do kalamitek fi 5mm na zewnątrz (gwint m4)
Nie mogę znaleźć odpowiedniej , o tak małej średnicy. Smarowanie prowadnic osi x,y i z w maszynie . Bardzo mało miejsca między obudową a kalamitką . Wkręcone w tzw. kasety.
Macie moze jakieś namiary linki ? Będę wdzięczny.
Nie martw się że jest źle , zawsze może być gorzej ... .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”