Sprężarka trzytłokowa - powietrze w komorze korbowodowej

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
savxx
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:35
Lokalizacja: Miechów/małopolska

#11

Post napisał: savxx » 12 cze 2015, 13:39

Goś od którego mam tą sprężarkę mówił że oryginalnie pracowała z silnikiem 5,5kW,koło pasowe silnika miało 160mm i takie chcę też zastosować.W opisach sklepowych tych sprężarek piszą że optymalny zakres obrotów to 1100-1400 i przeliczając to(mam nadzieje ze dobrze) wychodzi że stosując koło 160mm wyjdzie gdzieś pośrodku.Tak że myślę że silnik nie powinien być przeciążony.Mam jeszcze pytanie....Jeśli na silniku (tabliczka) pisze 6KW 380V i znaczek trojkąta to tak mam go podpiać?W trójkąt?Na tabliczce nie ma innego oznaczenia typu "Y" - czyli wedlug tego silnik może pracować w tylko w trójkącie.Za to na denku puszki elektr.są już oznaczenia trójkąta i gwiazdy(jak podpiąć).U poprzedniego właściciela silnika wygląda że pracowało to w "Y" bo są napisane ręcznie na obudowie 1,2,3,0 i on coś wspominał że miał problemy z bezpiecznikami.Przyznam że trochę zgłupiałem...



Tagi:


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#12

Post napisał: Mariuszczs » 12 cze 2015, 13:55

Najlepiej jakbyś zbudował sobie rozruch elektroniczny gwiazda trójkąt. Gwiazda nieraz jest pominięta na tabliczce. Denko może być uniwersalne. Weryfikujesz po ilości wyprowadzeń i obmierzasz jak są rozmieszczone uzwojenia . Co innego jakbyś miał opisane gwiazda 400V to nie masz wyboru co do podłączenia .

Jeśli trójkąt jest 400V to tak podpinasz właśnie najprościej .

6 kW masz mocy na ok 600- 700 l/min do 8 bar nie przeciążając silnika


Autor tematu
savxx
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:35
Lokalizacja: Miechów/małopolska

#13

Post napisał: savxx » 12 cze 2015, 14:53

Taka ilość powietrza dla mnie jest wystarczająca...Teraz mam ok. 220l/min i czasem przy większych elementach i pistolecie hvlp brakuje "luftu",Nie wspominając o szlifierce mimośrodowej która też apetyt na powietrze ma.Wyprowadzeń(kabli) jest 6.W tym momencie nie ma założonych zworek.Nie wiem czy dobrze rozumuję...silnik będzie załączał i wyłączał prestostat i może się okazać że rozruch silnika na trójkącie będzie mi wyrzucał bezpieczniki i dlatego gdyby był elektroniczny rozruch gwiazdada/trójkąt to sam rozruch na "Y" byłby lżejszy?Jak pomierzyć te uzwojenia np.U1 z U2 ? i resztę tak samo ?Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”