podzielnica ous 1 - weryfikacja części

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#11

Post napisał: panzmiasta » 24 gru 2012, 22:09

i tak w prezencie wigilijnym zamieszczam kilka zdjęć w tym rysunek poprawionej części dolnej. Nigdy bym nie przypuszczał że można dobrać z takimi tolerancjami wymiary , widocznie mozna :twisted: . i tak :
1 . Nałożyłem tasmę teflonową na mimośród ślimaka ponieważ w obudowie podzielnicy był luz 0,18mm ! Po honowaniu o 0,03mm można było nakleić taśmę , mimośród obraca się ciasno bez wyczucia jakiegokolwiek luzu
2 Bolec ustalający tarczki= porażka . Każda tarczka miała luz na boki , wyciągnąłem oryginalnego gwoździa [tfu ! ] fi 4mm , nagwintowałem m5 i dałem śrubę o twardości 12,9 wystająca na 3,8mm[ wysokość dobieramy najcieńsza tarczka -0,05mm u mnie rozpietość w grubościach do 0,3mm ! ] - z obciętym łbem i nacięciem na śrubokręt . Dlaczego gwintowana ? Wystający trzpień staczamy na tarczkę z najbardziej rozwierconym otworem ustalającym położenie , u mnie wystarczyły 2 wykręcenia i stoczenie końca z 4,83 na 4,75mm , do tego wymiaru wypiłowałem otwory we wszystkich tarczkach .
3 Oring dodany by nie wpadały żadne opiłki do środka
4Pierścień mosiężny robi za łożysko ślizgowo-ustalające , dodatkowo zabezpiecza przed wygięciem się wrzeciona przy konkretnym dokręceniu hamulca

Ps : wiercenia fi5mm na moim szpetnym rysunku zrobiłem "na zapas " , umożliwi łatwe odkręcenie zabieraka - jeszcze zostało mi dorobić klucz i finalne składanie całości .
Załączniki
tuleja poprawiona.jpg
tuleja poprawiona.jpg (187.07 KiB) Przejrzano 2140 razy
pasowanie tulejki hamulca.jpg
pasowanie tulejki hamulca.jpg (170.24 KiB) Przejrzano 2125 razy
podzielnica gadgety.jpg
podzielnica gadgety.jpg (163.48 KiB) Przejrzano 2132 razy


perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam

Tagi:

Awatar użytkownika

allegromtn
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 309
Rejestracja: 20 cze 2014, 15:02
Lokalizacja: Bielawa

#12

Post napisał: allegromtn » 24 paź 2014, 21:44

Ostatnio jeden z kolegów z forum poprosił mnie o dokładne zdjęcie tarczek podzielnicy do ous'a. Postanowiłem udostępnić dla potomnych, mam nadzieje ze założyciel tematu nie będzie maił mi za złe :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika

Autor tematu
panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#13

Post napisał: panzmiasta » 06 lis 2014, 19:21

Dlaczego miałbym mieć za złe , lubię treściwe posty jak powyżej ... Co ciekawe kupiłem jakiś czas temu OUS-a od pierwszego właściciela który się zarzekał że w jego podzielnicy od początku były 4ry tarczki , nie wiem czy to nowsze modele w ramach oszczędności tak miały, można sobie gdybać .

PS: Moja podzielniczka już "zarabia" , kiedyś dałem zagadkę ale nikt jej nie rozszyfrował - dlaczego na pokrętle zaciskającym są 4 przefrezowania ? - a no dlatego że obawiałem się że pokrętło dokręcone może się "samozacisnąć" w obudowie typu podczas frezowania , wibracje , coś przekręci się itp . I zrobiłem przefrezowania pod klucz do szlifierki kątowej jak na zdjęciu , okazało się że można też dodakowo podczas pracy dokręcić mocniej pokrętło przy średnicach materiału ok 150mm [mój rekord :oops: ] bo przy dokręceniu ręcznym i takiej średnicy obrabianej zacisk był jeszcze przysłaby . teraz jestem zadowolony .
Załączniki
klucz do pokrętła.jpg
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”