Mini frezarka

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

pacyfic_77
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:00
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

#11

Post napisał: pacyfic_77 » 12 kwie 2007, 14:29

Rysunki, założenia,materiały,propozycje :grin: może nie w tej kolejności ale mógłbyś coś więcej napisać o twoim projekcie :arrow: Cos więcej niż na samym początku :wink:



Tagi:


faniron
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 12 lut 2006, 18:56
Lokalizacja: Dolnośląskie

#12

Post napisał: faniron » 12 kwie 2007, 21:13

A może taka mała frezareczka stołowa?
Załączniki
IMG_1001.rar
(58.75 KiB) Pobrany 406 razy
DSCN1357.rar
(145.65 KiB) Pobrany 495 razy


Autor tematu
Tezet
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2006, 21:38
Lokalizacja: Gdynia

#13

Post napisał: Tezet » 13 kwie 2007, 00:44

Linki zaraz sciagne i pewnie zrobie edit ;) a wiec hmmm od czego by tu zaczac ;)

Zalozenia: Mala, lekka, zwarta, prosta konstrukcja ktora nie bedzie az tak bardzo precyzyjna ze wzgledu na cene ;)
Materialy: myslalem nad alu, mozliwe ze mialbym dostep do ciecia laserem wiec inne metale tez wchodza w gre ;)
Rysunkow nie mam jeszcze bo caly czas sie zastanawiam czy to brama ma stac a stol sie przesuwac czy stol staly a brama jezdzaca ;) Jednak patrzac na to pod wzgledem stabilnosci i jakiejkolwiek precyzji to chyba bede robil stala brame i jezdzacy stol, bo stol raczej bedzie stabilniejszy (wieksza powierzchnia styku z prowadnicami) niz brama (wysoka, chwiejna, wasko osadzona na prowadnicach) ;)

A ogolnie to zajmuje sie modelarstwem i jak wiadomo, czasami ciezko wykonac jakas fajna podstawe pod diorame, z pomoca przychodzi gips i jego formowanie, ale czesto po zrobieniu juz podloza okazuje sie ze przydalo by sie je zmienic :wink: a tu gips suchutki niestety :neutral: Wtedy z pomoca przyszla by taka obrabiareczka ktora przefrezowala by podloze wg rysunku :wink: pozatym czesto bywa tak ze w modelu brakuje jakiegos detalu co czasami wyglada komicznie albo elementy nie sa idealnie spasowane i wtedy takze taka frezareczka pomogla by uzyskac zadany efekt ;)


Faniron, konstrukcja bardzo fajna, podoba mi sie, ale sadzac z rozmiarow - obok klawiatura, talerzyk ;) - jest ona dla mnie stanowczo za duza :wink: w gre wchodzi powierzchnia dwoch paczek po fajkach albo obszar wielkosci pudelka CD :grin:


no i wysiedzialem swoje, pomyslalem, stwierdzilem jedno, szyny od szuflad odpadaja :P pobawilem sie nimi i jakos tak nie dosc ze skokowo chodza to potrafia tez byc luzne :roll: ale wpadlem na pomysl ;) stol bedzie sie poruszal po dwoch plaskownikach po bokach na 8 lozyskach ;) po 4 na strone. czyli po 2 na kazdy "rog" stolu czyli... jedno od gory plaskownika, drugie od dolu. Do tego dojda 4 lozyska ktore beda w tej samej plaszczyznie co stol zeby nie latal na boki ;) co myslicie o takim pomysle??

szkicnolem cokolwiek zeby troche to przyblizyc ;) jak widac stol bedzie na 12 lozyskach takze chyba jego stabilnosc i gladkosc posuwu bedzie w miare komfortowa ;) lozyska mam gratis ;) na oko (bo gdzies sie suwmiarka schowala) te mniejsze maja 1cm srednicy zewnetrznej i ok 3-4 mm srednicy wewnetrznej ;)

Obrazek

co o tym myslicie ? :wink:

[ Dodano: 2007-04-15, 01:44 ]
Panowie, czy mozecie mi powiedziec na co zwrocic uwage kupujac silniki ?? tak przegladalem aukcje i nie rozumiem pewnej rzeczy :( sa takie:

Sanyo Denki 0,4Nm
http://www.allegro.pl/item184970804_sil ... do_fv.html

3.5 V
0,95 A
1.8deg/step

i takie Lepteto Motor
http://www.allegro.pl/item184913041_kro ... d_1zl.html

12 V
1 A
1,8deg/step

no i patrzac z punktu prostego elektronika to pierwszy ma 3,325 W, a drugi 12 W. Ale jak sie ma moment do mocy ?? bo nie chce sie wpakowac w jakies shitexy od tych co mam teraz z drukarek :roll:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#14

Post napisał: gmaro » 24 kwie 2007, 12:15

wyżej zapodałem link do takiej małej konstrukcji a tutaj film jak ona pracuję http://www.cnc-dag50.it/content/view/35/51/
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”