PikoCNC Sterownik maszyny CNC via USB

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu PikoCNC
Awatar użytkownika

sajgon
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 43
Posty: 1014
Rejestracja: 15 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Śląsk

#681

Post napisał: sajgon » 02 lut 2013, 20:17

gaspar pisze:Panowie, zainstalowałem najnowsze Piko i mam najważniejsze pytanie. Gdzie jest "włącz/wyłącz do obróbki"?
Niema , i brakuje tego .
Jest taka zakręcona opcja " ustaw szkic jako ścieżkę " / " ustaw ścieżkę jako szkic " ale ona działa tylko na [grupie konturów]* :roll: na ścieżkach wygenerowanych przez Cam- a już nie działa .

[*] Jeżeli z grupy głównej zaznaczę kontur/y i kliknę "utwórz grupę z konturu" to na tej grupie będą działać opcje ustaw szkic... ,ustaw ścieżkę... . Ale jeżeli z tej utworzonej grupy wygeneruje offset to już te opcje na niego nie działają.
Przynajmniej u mnie , może coś źle robię ,lub nie robię tak jak powinienem.

Lepsze było "włącz / wyłącz do obróbki" , bo zawsze działało.


Pozdrawiam , Michał. ;)

Tagi:


tad1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 174
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:01
Lokalizacja: skawa

#682

Post napisał: tad1 » 02 lut 2013, 20:39

ElSor pisze:Ostatnia ikonka w 2gim rzędzie w PicoCAMie
Dobrze że jest ,ale mimo wszystko uważam że dla mnie przyjażniejsza jest starsza wersja .


ElSor
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 111
Rejestracja: 29 gru 2008, 01:17
Lokalizacja: Ozimek

#683

Post napisał: ElSor » 02 lut 2013, 20:46

Kwestia przyzwyczajenia i potrzeb :razz:
Dziś już miałem przyjemność skorzystać z opcji "wysokość początkowa" i skrócić czas frezowania. O starej wersji już dawno zapomniałem :mrgreen:


tad1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 174
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:01
Lokalizacja: skawa

#684

Post napisał: tad1 » 02 lut 2013, 22:12

ElSor pisze:Kwestia przyzwyczajenia i potrzeb :razz:
Dziś już miałem przyjemność skorzystać z opcji "wysokość początkowa" i skrócić czas frezowania. O starej wersji już dawno zapomniałem :mrgreen:
Zgadza się kwestia przyzwyczajenia,i dlatego zostawiłem sobie starszą wersję bo mi bardziej odpowiada
Ja programu używam amatorsko i uważam że Pico jest jest najlepszy z programów które używałem,byle nie został przekombinowany
Tak jak i Cosimo jest w porządku ,nie raz go prosiłem o pomoc i zawsze ta pomoc była.

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 73
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#685

Post napisał: gaspar » 02 lut 2013, 22:24

mimo wszystko nie rozymiem jaka nowa funkcja miała zastąpić włącz/wyłącz z obróbki. przecież nie chodzi chyba o to by zapisywać parametry obróbki w kilku plikach?
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

Awatar użytkownika

mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 164
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

#686

Post napisał: mitek » 02 lut 2013, 22:44

To niedopatrzeni na pewno się poprawi to :)
Coś jest niemożliwe do czasu... gdy przyjdzie ktoś kto nie wie że jest to niemożliwe i to zrobi :-D

Awatar użytkownika

Autor tematu
cosimo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 253
Posty: 631
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:02
Lokalizacja: Damasławek

#687

Post napisał: cosimo » 03 lut 2013, 11:05

O co mi chodzi. Mianowicie o to czy jest możliwe aby PicoCAM sam automatycznie zmieniał punkty wejścia w kontur aby nie dochodziło do sytuacji jak na foto2 i foto4, tylko tworzył od razu po ustawieniu kierunku konturów (foto1) i wybraniu odpowiedniej opcji ładne ścieżki narzędzia? Dojście do rozwiązania problemu zajęło mi dłuższą chwile, poleciało kilka niecenzuralnych słów przy tym ale jak widać znalazłem sposób na to. Tylko co w chwili, gdy będzie więcej konturów....
Nie jest możliwe, gdyż skąd program miał by wiedzieć o co chodzi? Jeżeli jakiś kontur w całości znajduje się w innym konturze to sprawa jest jasna, natomiast gdy kontury się przecinają to nie da się powiedzieć który jest zewnętrzny a który wewnętrzny. Dlatego przyjąłem taką metodę, że jeżeli punkt wejścia jest w obrębie innego konturu to traktowany jest jako wewnętrzny (i tu dobrze wyczaiłeś ;-)
Dlatego w aktualnej wersji można to zmieniać tylko punktem wejścia. Jednak następnym razem dodam opcję wyłączenia automatycznego kierunkowania konturów i po prostu będzie można ręcznie kierunki ustawić w takiej sytuacji.
Panowie, zainstalowałem najnowsze Piko i mam najważniejsze pytanie. Gdzie jest "włącz/wyłącz do obróbki"?
Nie ma. :oops: Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że jesteście tak przywiązani do tego ;-) Udostępnię następnym razem – ale tylko dla grup, wyłącznie pojedynczych konturów według mnie nie ma większego sensu (w końcu zawsze można z nich zrobić osobną grupę).
Ja wróciłem do starszej wersji w nowej brakuje mi miedzy innymi zmiany konturów zew- wew .Jak to robicie w nowej wersji.
Nowa wersja automatycznie zmienia kierunki konturów zależnie od tego co klikniesz: offset czy pocket. Przycisk zmiany kierunku pojedynczego konturu na wiele się nie przydaje. Chociaż w następnej wersji (jak pisałem wcześniej) będzie możliwość wyłączenia automatycznego kierunkowania. I jeszcze jedna uwaga: przy tworzeniu ścieżek brane są pod uwagę wszystkie zaznaczone elementy nawet jeśli są w różnych grupach! Tak więc np. pocket może mieć wyspę, która jest z innej grupy (w starszej wersji tylko elementy z tej samej grupy mogły być wyspami)

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 73
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#688

Post napisał: gaspar » 03 lut 2013, 12:08

cosimo pisze:Udostępnię następnym razem – ale tylko dla grup, wyłącznie pojedynczych konturów według mnie nie ma większego sensu (w końcu zawsze można z nich zrobić osobną grupę).
Dokładnie tak. Ja np. nigdy nie używałem wyłączania poszczególnych konturów. Natomiast włączając/wyłączając całe grupy można fajnie sobie zarządzać obróbką skomplikowanych elementów dla których chcemy robić "przystanki", by coś posprawdzać lub dodać/usunąć łapy mocujące lub np. używamy kilku narzędzi zmieniając je bez automatu...
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

Awatar użytkownika

mitek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 164
Posty: 744
Rejestracja: 09 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: k/Krakowa
Kontakt:

#689

Post napisał: mitek » 03 lut 2013, 20:15

No to po co zmieniać lepiej dodać możliwość przełączenia ścieżkę na szkic i odwrotnie i załatwi to sprawę i mniej komplikacji z nowymi ikonami.
Coś jest niemożliwe do czasu... gdy przyjdzie ktoś kto nie wie że jest to niemożliwe i to zrobi :-D

Awatar użytkownika

Autor tematu
cosimo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 253
Posty: 631
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:02
Lokalizacja: Damasławek

#690

Post napisał: cosimo » 08 lut 2013, 15:43

Zamieściłem dziś małą aktualizację:
Aktualizacja 1.2.1 z dnia 08.02.2013
Rozbudowano magazynek narzędzi.
Wprowadzono wizualizację według magazynu narzędzi.
W cam-ie oraz w modułach BMP i STL wprowadzono wybór narzędzia z magazynku.
W cam-ie przywrócono funkcje włącz/wyłącz z obróbki.
Dla „miarki” dodano opcje „Przyciągnij do linii” oraz „Raster 15*” .
Tak. Teraz wszystkie narzędzia wybieramy z magazynku, a więc pierwszą rzeczy jaką należy zrobić to podefiniować narzędzia. Dodałem też w cam-ie możliwość wyłączenia automatycznego kierunkowania konturów jeżeli akurat nie robi tego co chcemy. Musimy wtedy ręcznie ustawiać kierunki (jak w starszych wersjach). Mam nadzieje, że zmiany chociaż części użytkownikom przypadną do gustu. Pozostałych uspokoję, że nie planuje już większych zmian w programie – teraz tyko czwarta oś będzie na tapecie.

Wykorzystanie kilku narzędzi w symulatorze...
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „PikoCNC”