Tłoczenie blachy - proces technologiczny...

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
kolo333
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 22
Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:51
Lokalizacja: Wlkp

#11

Post napisał: kolo333 » 20 maja 2012, 22:47

W punkcie 3-cim napisales: "Pkt.3 Poprzedź wykrawaniem tych wybrań (konstrukcja wyrojnika paskudna - na ślizgi boczne , ale wykonalna)."
Moglbys mi mniej wiecej opisać w jaki sposob mozna wykrawac te wybrania za pomoca wykrojnika? Bo sobie tego nie moge w ogole wyobrazic. Za jednym "strzalem" ucinamy wybranie (tam gdzie nie bedzie kolnierza) i wybranie "okienkowe"? Cholera, ciezko mi sobie to wyobrazic... :mrgreen:
Dzieki za pomoc. Duzo mi rozjasniles.
Pozdrawiam.



Tagi:


Autor tematu
kolo333
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 22
Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:51
Lokalizacja: Wlkp

#12

Post napisał: kolo333 » 23 maja 2012, 21:13

Witam ponownie.
Zaczalem projektowac procesy technologiczne poszczegolnych czesci sprzegla samochodowego, ale martwi mnie jedna rzecz, bo podobno oprawy sprzegla sa wytloczkami z blachy zrobionymi za jednym "uderzeniem".
Czy ktos z Was moglby to potwierdzic? Np. taka oprawa sprzegla jak w zalaczniku.
Oczywiscie chodzi mi o sama oprawe.

Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#13

Post napisał: WZÓR » 24 maja 2012, 10:34

kolo333 pisze: ... Zaczalem projektowac procesy technologiczne poszczegolnych czesci sprzegla samochodowego ...
Procesy technologiczne bez przyrządów są nic nie warte.
.... a przyrządy kto zaprojektuje?
... , ale martwi mnie jedna rzecz, bo podobno oprawy sprzegla sa wytloczkami z blachy zrobionymi za jednym "uderzeniem". ....
Zgadza się , ale co ten fakt w temacie zmienia?

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
kolo333
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 22
Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:51
Lokalizacja: Wlkp

#14

Post napisał: kolo333 » 24 maja 2012, 11:11

Wiem, ze sa nic nie warte, ale na szczescie nie musze ich projektowac, bo bym chyba sie zalamal. Zwlaszcza ze to w ogole nie jest moja specjalizacja, ale jak mus to mus...
"Zgadza się , ale co ten fakt w temacie zmienia?" - tak sobie pomyslalem, zebym zmienil model 3D oprawy sprzegla na taka oprawe, zeby jej proces technologiczny mogl byc wykonany za jednym uderzeniem prasy. Bo napisales mi wczesniej, ze moja oprawa (ktora byla robiona w SolidWorks) jest niemozliwa do wykonania w przypadku jednej operacji wytlaczania. I nasuwa mi sie takie pytanie - w jaki sposob musialbym zmodyfikowac ta oprawe, aby nie utrudniac sobie zycia w przypadku jej procesu technologicznego?
Bo sam widzisz, ze wykonywanie "mojej" oprawy to troche syzyfowa praca (duzo operacji, duzo wykrojnikow, ktore sa drogie itd.). Wydaje mi sie, ze jest po prostu nieekonomiczna.
Myslisz, ze to jest dobry pomysl?
Z gory dzieki za odpowiedz.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#15

Post napisał: WZÓR » 24 maja 2012, 11:37

kolo333 pisze: .... Bo napisales mi wczesniej, ze moja oprawa (ktora byla robiona w SolidWorks) jest niemozliwa do wykonania w przypadku jednej operacji wytlaczania. I nasuwa mi sie takie pytanie - w jaki sposob musialbym zmodyfikowac ta oprawe, aby nie utrudniac sobie zycia w przypadku jej procesu technologicznego?
...
Usuń element który ma być zgrzewany lub fragment (w pionie) zaznaczony strzałką i masz problem z głowy.

Obrazek

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
kolo333
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 22
Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:51
Lokalizacja: Wlkp

#16

Post napisał: kolo333 » 24 maja 2012, 12:40

Czyli rozumiem, ze taki model (zalacznik) jestem w stanie wykonac w jednej operacji wytlaczania?
Obrazek
Patrzac na taka oprawe z punktu wytrzymalosci materialow - myslisz, ze zastosowanie takiej oprawy do sprzegla samochodowego jest mozliwy? Tarcza dociskowa jest przymocowana nitami wlasnie do tego kolnierza. Czy brak "podparcia" moze spowodowac jakas awarie przy przenoszeniu momentu obrotowego?
W zalaczniku zalaczam zlozeniowke w 3D (ale bez kola zamachowego, mechanizmu wyciskowego i walka sprzeglowego).
Obrazek
Obrazek
Dzieki za pomoc!

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#17

Post napisał: WZÓR » 24 maja 2012, 12:52

kolo333 pisze:Czyli rozumiem, ze taki model (zalacznik) jestem w stanie wykonac w jednej operacji wytlaczania? ...
W jednej operacji wytłaczania wykonasz tylko tak.

Obrazek

.... wykrawanie i przeginanie należy wykonać w następnych operacjach , na oddzielnych przyrządach.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”