konstrukcja z aluminium niedokonczona

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#21

Post napisał: bartuss1 » 24 sie 2006, 15:12

to nie są zlosliwe komentarze


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#22

Post napisał: DZIKUS » 24 sie 2006, 19:38

bartuss1 pisze:to nie są zlosliwe komentarze
to fakt, bardziej one pachna lekkim cwaniactwem i zupelnie niezrozumialym poczuciem wiekszego wtajemniczenia technologicznego lub konstrukcyjnego, niestety wciaz nie podpartego zadnymi przykladami z twojej strony lub chocby forum.

co do rzeczonej podstawy, to i tak jest ona najtanszym elemntem konstrukcji a jak ktos wyzej anpsial moze byc robiona na zapas pod nastepna maszyne.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#23

Post napisał: bartuss1 » 24 sie 2006, 20:09

no cóż, zawsze to łatwiej komuś naubliżać niz przyznać mu troche racji ... zauwazyłem juz kilka bardzo nieprzychylnie nastawionych mi osób, a myślałem że wszystko traktruje sie tu bezosobowo, bardziej pod kątem problemu ..ekhm
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Boni
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 98
Rejestracja: 10 lip 2006, 18:25
Lokalizacja: Grodzisk Maz

#24

Post napisał: Boni » 25 sie 2006, 10:26

Uważasz że twoje światłe "ta podstawa jest za mocna" albo "ta brama jest za słaba" to jakieś rozwiązania problemu rzucane przed ciemniaków, szczególnie jeśli nie potrafisz powiedzieć jakie _konkretnie_ powinny być brama czy podstawa? Śnij dalej, i uważaj że komentarze jakie dostajesz dostajesz za niewinność lilijną.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#25

Post napisał: bartuss1 » 25 sie 2006, 12:42

no ładnie, jak rzucam hasło policz to mając taki a taki moment bezwładności przy takim a takim obciązeniu to nikt nie rozumie, jak mowie na chłopski rozum to też źle i od razu cwaniak, ale wiesz co ? nię będe sie wysilał bo i po co, chcesz to pisz maila i Ci policze, nie chcesz to zachowaj nieuprzejmy komentarz dla siebie, ciężko jest normalnie dyskutować i nie klócić sie przy tym oj ciężko :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Boni
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 98
Rejestracja: 10 lip 2006, 18:25
Lokalizacja: Grodzisk Maz

#26

Post napisał: Boni » 25 sie 2006, 15:07

Jak mi napisałeś
"troche ta brama wiotka mi si zdaje ... za mało wzmocnień"
to zapytałem gdzie widziałbyś wzmocnienia, ale juz ci inwencji nie starczyło na odpowiedź.
Podobnie tu
"proporcje wytrzymałościowe maszyny i podpory chyba nie pasują wzajemnie do siebie"
to jest porada? Oczekujesz podziękowań za takie uwagi? Dziwi cię że co bardziej przytomnych ludzi takie beztreściowe uwagi denerwują, zamiast wzbudzać podziw dla twej wiedzy?

Co do liczenia i sprawdzania, nie licz cudzych maszyn, pochwal się jakie ugięcie wyliczyłeś dla swojego plotera i jakie ci wyszło w naturze, to byłaby konkretna wskazówka dla innych userów i od razu zatkałbyś mordę takiemu nieuprzejmemu kłótliwemu wredniakowi jak ja.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#27

Post napisał: bartuss1 » 25 sie 2006, 16:07

Boni pisze:"proporcje wytrzymałościowe maszyny i podpory chyba nie pasują wzajemnie do siebie"
na pierwszy rzut oka temat pasował do tej zabawki z alu, co fakt faktem jedno ma sie do drugiego jak mysz do słonia (masowo?)
co do liczenia to moja brama nie ma żadnego ugięcia, wziąłem 15% zapasu, i o dziwo teoretycznie jak i praktycznie wszystko się zgadza.
jakbym wyskoczył z wzorkami i wynikami to zaraz byłby inny pretekst to niezadowolenia ze strony forumowiczów, ale każdemu nie dogodzisz ...

[ Dodano: 2006-08-25, 16:09 ]
poza tym jak przykręcisz do grubej blachy 2 patyki to sam sobie zadaj pytanie czy aby to nie jest wiotkie
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#28

Post napisał: gmaro » 25 sie 2006, 21:35

bartuss1 pisze:jakbym wyskoczył z wzorkami i wynikami to zaraz byłby inny pretekst to niezadowolenia ze strony forumowiczów
a tam gadasz to jest kwestia jak to pzedstawisz szerokiemu gronu tak , żeby było zrozumiałe a nie tylko że się "znasz na tym"...
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#29

Post napisał: olo_3 » 25 sie 2006, 22:16

bartuss1 pisze:
co do liczenia to moja brama nie ma żadnego ugięcia, wziąłem 15% zapasu, i o dziwo teoretycznie jak i praktycznie wszystko się zgadza.

Prosił bym kolegę o przemyślenie powtórne sprawy, potem jeszcze raz wyrażenie swojej opinii, albowiem to nie może być prawda (jestem praktykiem - nie teoretykiem i jak mowie to wiem)
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#30

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 26 sie 2006, 04:28

nie chcialem tego komentowac wczesniej, bo kazdy robi za wlasna kase i ma to co sobie wykombinowal, ale wspolczynnik 0.15 to bije konstukcje lotnicze gdzie zazwyczaj jest 0.2 ale bartus chyba cos wie na ten temat, przynajmniej jesli chodzi o motolotnie.
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”