cincinatti milacron 1250 - butla z gazem

Dyskusje o obrabiarkach CNC firmy Cincinnati

Autor tematu
kaacka
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:37
Lokalizacja: slask

cincinatti milacron 1250 - butla z gazem

#1

Post napisał: kaacka » 10 lis 2010, 22:54

witam,

mam taką zabawkę - cincinatti milacron arrow 1250 - w której za wrzecionem jest butla z gazem. niestety już pusta - brak ciśnienia. ponoć - wg opinii fachowców - ten gaz zapobiega opadaniu wrzeciennika / całego Zeta/ przy zaniku zasilania.
Czy ktoś z Was wie jaki gaz powinien być w środku ??
Ew. instrukcja byłaby mile widziana.
Dzięki.

[ Dodano: 2010-11-12, 12:19 ]
rozmawialem ze znajomym ktory zna nieco cincinatti. ponoc 0 (zero) na manometrze butli wcale nie oznacza ze nie ma gazu w srodku. ponoc pracuje to to razem z olejem i brak oleju objawi sie spadkiem cisnienia na manometrze i opadaniem osi.
ktos wie cos wiecej w tej kwestii ??

[ Dodano: 2010-11-15, 16:48 ]
witam ponowniem,

a posiada ktos moze instrukcje /service manual/ do takiej lub jakiejkolwiek cincinattki ??
jesli nie cala to chociaz czesc dotyczaca gazu...
bylbym wdzieczny.



Tagi:


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: czort » 24 lis 2010, 21:42

Witam
a owa butla nie jest porostu akumulatorem hydraulicznym ? Manometr mierzy ciśnienie gazu czy oleju ? Firmę (jak i miasto zresztą też :mrgreen: )Cincinnati znam wyłącznie ze zdjęć ale coś niecoś konstrukcji obrabiarek liznąłem. Jeżeli owa butla jest akumulatorem hydraulicznym (czyli działa jak butla hydroforowa ) stosowanym często w układach hydraulicznych np by "wygładzić " skoki ciśnienia. Jeżeli manometr mierzy ciśnienie oleju które to ciśnienie pojawia się po załączeniu pompy, to prawdopodobnie wszystko jest w porządku w owej butli powiną być membrana rozdzielająca olej i gaz co zapobiega wyciekom owego gazu (najprawdopodobniej argon azot albo jakiś inny obojętny ) po ustaniu ciśnienia oleju . Jeżeli akumulator pracuje przy odciążeniu osi Z i na owej osi przy podnoszeniu nie ma kosmicznego obciążenia to też wskazuje na to że wszystko jest w porządku.
Mam nadzieje że rzuciłem nieco światła na temat.

Pozdrawiam


Autor tematu
kaacka
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 78
Rejestracja: 17 wrz 2007, 21:37
Lokalizacja: slask

#3

Post napisał: kaacka » 24 lis 2010, 22:15

no jestes pierwszy ktory odpowiedzial ;]

btw - butla jest napelniona wylacznie gazem. oleju nie musi / nie powinno tam byc.
i tez tak kombinowalem ze to pewnei hydroakumulator - ale cos tak podejrzanie wygladalo. zdjalem oslonki, przyjrzalem sie dokladnie instalacji - i tylko gaz ;] teraz juz wszystko spowrotem cacy dziala.

pzdr


czort
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 346
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:08
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: czort » 19 gru 2010, 09:21

jeżeli tylko gazem to bez sensu. No chyba że odciążenie wrzeciennika (bo jak domniemam frezarka jest pionowa ) jest realizowane pneumatycznie i przewód z butli jest podłączony do siłownika i koniec historii. W takim wypadku nie powinno być tam oleju ale i manometr powinien wskazywać jakieś ciśnienie (a jak sie to ma przy podłączeniu do instalacji pneumatycznej ? )

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#5

Post napisał: cnccad » 19 gru 2010, 11:30

mnie sie również wydaje że to jest akumulator.
ja w prasie hydraulicznej jak miała problemy ze sterowaniem tłoka , to zdejmowałem ten akumulator , wylewałem olej którego tam właśnie nie powinno być i przez mniej więcej godzinę biłem do niej powietrze ok 7...8 bar.
następnie podłączałem do pracy ( prasa hydrauliczna z Ponaru żywiec - stara...bardzo stara ) i wszystko wracało do normy.
Ten akumulator miał dwa zaworki które sie wkręcało / wykręcało do nabicia powietrzem.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Cincinnati CNC”