Cincinnati CFV-800i sterowanie Sinumerik 810i

Dyskusje o obrabiarkach CNC firmy Cincinnati

Autor tematu
robbin77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:22
Lokalizacja: Górny Śląsk

Cincinnati CFV-800i sterowanie Sinumerik 810i

#1

Post napisał: robbin77 » 03 wrz 2010, 10:52

Witam

Jestem nowy na forum i w tej branży więc jeśli palne coś niedorzecznego to proszę mnie nie sponiewierać zbytnio

Mam pytanie odnośnie Maszyny CNC takiej jak w tytule, mam pracować w Firmie która posiada taka maszynę, zaznaczam że nie jako operator ani programista tylko przedstawiciel handlowy tej Firmy, w związku z czym szukam wszelkich informacji o mozliwościach jakie można zaoferować posiadając takie "centrum obróbcze". Jak widzą inni tą maszynę, i jak najlepiej ją zagospodarować by nie stała i się nie kurzyła. Chcialem się dowiedzieć co takiego potrafi ta maszyna, czy poradzi sobie z jakimiś skomplikowanymi elementami czy szukając pracy na nią najlepiej szukać prostych seryjnych elementów.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi które mogą być również na PW. Dodam jeszcze że jestem zielony z programowania i operowania na tej maszynie, moim celem jest szukanie zleceń między innymi na nią.



Tagi:

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#2

Post napisał: marchru » 03 wrz 2010, 17:10

w takim razie jakim cudem firma cię zatrudniłą?
Nie miałem do czynienia z tą maszyną, zależy dużo jakie ma dokupione opcje i jaka jest jej dokładność ( stan maszyny). Jeżeli ma tylko 3 osie to cudów nie narobi, zwykłą uniwersalna frezarka.
Najlepiej zak zapytasz operatora, programisty, a jeszcze lepiej jak poobserwujesz pracę maszyny, poznasz ogólnie filozofie obróbki skrawaniem i po tygodniu patrzenia/pytania będziesz mógł śmiało samemu pozyskiwać zleceń.
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"


Autor tematu
robbin77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:22
Lokalizacja: Górny Śląsk

#3

Post napisał: robbin77 » 03 wrz 2010, 23:47

Tak maszyna pracuje w trzech osiach tylko.
Dziękuję za rade, wlaśnie taką metodę zastosowałem i szukam jak najwięcej informacji o możliwościach tej maszyny nie tylko u operatora ale i u fachowców innych jak np na tym forum. Co do pytania o zatrudnienie to odpowiem tak że ja mam być od handlu, żeby zrobić kalulację i wycenę i dobrze sprzedać elementy nie trzeba byc operatorem tej maszyny, aczkolwiek napewno znajomość tego wiele by mi pomogła.
Napisałem tu pytanie mając nadzieję że ktoś może zna mniej więcej możliwości na jakie stać tą maszynkę i co jest w miarę oplacalne dla niej


c0n0c
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2010, 17:57
Lokalizacja: Lower Silesia

#4

Post napisał: c0n0c » 05 wrz 2010, 13:50

Zostałeś zatrudniony w Firmie, która ma podaną maszynę, masz za zadanie wyszukiwać na rynku oferty/zlecenia na obróbkę dla tej maszyny, żeby nie stała bezczynnie.
Zbieraj rysunki detali przesyłane przez klientów do wykonania i konsultuj z operatorem CNC tej maszyny czy podejmie się i jakimi mocowaniami / narzędziami. Co do kalkulacji cenowej, za ile to można wykonać (najczęściej trzeba kupić materiał na detale i tu jest często dylemat :lol:) - są programy kalkulujące techologie wyrobu.
Możesz podpytać zleceniodawcę ile da za wykonanie.
Żeby nie błysnąć kompletną ignorancją, konsultuj się gdzie możesz.
Samo znalezienie niejednostkowej roboty na CNC już będzie małym sukcesem.


Autor tematu
robbin77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:22
Lokalizacja: Górny Śląsk

#5

Post napisał: robbin77 » 05 wrz 2010, 15:49

Właśnie dlatego konsultuje się gdzie mogę, także tutaj :) dzięki za porady każde są przydatne i ważne

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Cincinnati CNC”