Budowa nowej maszyny CNC

Maszyny do wycinania gorącym drutem

Autor tematu
AndMax
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2010, 17:23
Lokalizacja: Włocławek

#21

Post napisał: AndMax » 23 kwie 2010, 23:55

Czyli precyzja w CNC, w znaczącym stopniu wynika z użytego sposobu przeniesienia napędu. Dokładność rzędu 0.25mm jest moim zdaniem zbyt mała do uzyskania zadawalającego efektu… chyba, że do wycinania reklamowych napisów. Dziękuję ezbig za pomoc !. Powiedz, jakie jest Twoje zdanie w tym przypadku… śruba czy pasek?.



Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#22

Post napisał: ezbig » 24 kwie 2010, 00:37

Nie wiem jak to jest ze styropianem i czy są możliwe takie dokładności cięcia na poziomie 0.05 i mniej - to w końcu miękka materia i podatna na odkształcenia. Producenci styroploterów chwalą się pozycjonowaniem na poziomie 0.01, ale w cięcie z taką precyzją nie wierzę. Ja bym dał paski, tylko zrobiłbym przełożenie 1:5 i wyszłoby pozycjonowanie na poziomie 0.05mm/krok. Będzie to dodatkowy koszt na poziomie ok 50 zł/silnik, ale zyskasz większą dokładność i większy moment obrotowy, więc możesz dać małe silniczki.

Jak popatrzysz w internecie, choćby na allegro, pod hasłem "ploter termiczny" to wyskakują same konstrukcje z paskami (niektórzy chwalą się, że dają przekładnie dla zwiększenia dokładności).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”