drukarka PCB

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#111

Post napisał: skoczek » 24 maja 2009, 14:54

Witam serdecznie.
Znalazłem ciekawy FILMIK , choć niektórzy pewnie mogą znać go z cnczone. Może kogoś zaciekawi lub zainspiruje do prób.
Pozdrawiam, skoczek.


Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Tagi:


Pikczu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2007, 17:34
Lokalizacja: Dublin

#112

Post napisał: Pikczu » 17 lip 2009, 17:39

Witam Skoczek to juz było to właśnie zainspirowało mnie do zmasakrowania mojej drukarki ale ja chciałem ominąć ten problem z tuszami i użyć drukarki laserowej, jak możesz zobaczyć na fotach powyżej da się ale bęben się niszczy tak ze nawet calgonit nie pomoże wiec jedynym rozwiązaniem przerobić mechanizm tak żeby płytka była nieruchoma a jeździła cała drukarka


oriong
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 24 kwie 2009, 09:21
Lokalizacja: Narol

#113

Post napisał: oriong » 17 lip 2009, 20:07

Nie chciało mi się czytać całego tematu - może było.

Robi się tak:
Kupuje się w papierniczym sklepie kredową kartkę i drukujemy na drukarce laserowej w odbiciu lustrzanym, następnie stroną zadrukowaną przykładamy do płytki i kartkę prasujemy żelaskiem (trzeba małej wprawy). Na płytce zostaje toner i można śmiało trawić - efekt znakomity


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#114

Post napisał: 251mz » 18 lip 2009, 15:15

człowieku , jak nie chce Ci się czegoś czytać to daruj sobie odpowiedzi w wątku którego podstaw nie znasz....
Ludzie którzy próbują nowych technik nanoszenia technikę przez Ciebie przedstawioną znają od podszewki...
Cały myk w tym jak wyeliminować pośrednie metody i bezpośrednio nanosić wzór na miedź aby móc drukować bezbłędnie i z dużymi dokładnościami....


Bisu
Posty w temacie: 1

#115

Post napisał: Bisu » 14 paź 2009, 18:55

Witam, przeglądam sobie temat i nawet jestem zainteresowany.....
Może by tak spróbować z takimi tuszami:
Powinny być trwałe i nie są gęste, cena przystępna więc...


http://www.mistik.pl/produkt-8960-153-tusz_tusze.html
http://www.on-line.shop.pl/?p=p_38&sName=grog


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#116

Post napisał: oprawcafotografii » 14 paź 2009, 19:31

Bisu pisze:Witam, przeglądam sobie temat i nawet jestem zainteresowany.....
Może by tak spróbować z takimi tuszami:
Powinny być trwałe i nie są gęste, cena przystępna więc...


http://www.mistik.pl/produkt-8960-153-tusz_tusze.html
http://www.on-line.shop.pl/?p=p_38&sName=grog
A czym je bedziesz nakladal?
Bardzo watpie zeby jakakolwiek drukarka atramentowa to przezyla...

J.


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

druk pcb

#117

Post napisał: wt » 15 paź 2009, 04:31

Dobre rezultaty powinno dać złożenie trzech w jednym. Frezarka zrobiona według zasad wykładanych na forum cnc, we frezarce laser z nagrywarki dvd zrobiony według przepisu z forum elektroda i toner z drukarki laserowej ładnie rozsypany na laminacie. Podgrzany toner będzie się trzymał laminatu, a reszta po zsypaniu trafi do ponownego rozsypania. Opracowany laminat po dodatkowym utrwaleniu, co jednocześnie wygładzi krawędzie, sprawdzeniu i wytrawieniu, powinien być jakości nie gorszej od wszystkich poprzednio opisanych metod. Nic tu się nie uszkodzi i niczego nie trzeba przerabiać. Jak ktoś chce pozostać przy żelazku to pomaga kilkakrotne przepuszczenie papieru przez drukarkę. Trzeba tylko dobrze trafić, bo papier nie ma dobrego prowadzenia. Do nagrzewania najlepiej nadaje się prasa termotransferowa. Jeśli taka prasa nie będzie mogła być bezpośrednio wykorzystana ze względu na cenę, to może być wzorem do skopiowania.


Pikczu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 2007, 17:34
Lokalizacja: Dublin

#118

Post napisał: Pikczu » 15 paź 2009, 22:19

Witam a widziałeś moje zdjęcia z przeróbki drukarki laserowej ??
Całkiem nieźle drukowała ale potrzebowała większej przeróbki tak żeby laminat był na stałe a jeździła górna część zobacz na stronę 9 tego wątku tam są zdjęcia.


zygmunt49
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2006, 10:13
Lokalizacja: Łódź

#119

Post napisał: zygmunt49 » 04 lis 2009, 09:03

Witam wszystkich interesujących się tym tematem. Czy ktoś próbował wykorzystać do wykonania pcb drukarkę termosublimacyjną?


gpql
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 11 paź 2009, 23:36
Lokalizacja: Biłgoraj

#120

Post napisał: gpql » 05 gru 2009, 22:30

termosublimacja testowana nie jest za wesoło musi nagrzać punkt aby przenieść z folii barwnik, a miedz dobrze chłodzi.

Moja metoda to zmodyfikowany piecyk z drukarki laserowej. Modyfikacja polega na dołożeniu sterowania ruchu wałka. Dokładnie to jest czujnik optyczny wykrywający koniec płytki i po 2 sek zmienia kierunek ruchu. Takie "wachlowanie" załatwia dobre przyleganie toneru do płytki do tego pomiar temperatury płytki czujnikiem z piecyka.
Po osiągnięciu temperatury płytki z 2 stron 190 st proces się kończy i "wypluwa" płytkę.

Trawienie kostka do akwarium + wytrawiarka zbudowana z szyb sklejonych klejem do akwarium. Dodatkowo grzałka z akwarium szklana z termostatem 150W. Jako sprężarka agregat z chłodziarki. Płytki do wymiaru b5 (zeszyt) wychodzą elegancko.
Nadruk strony elementów robię z oderwaniem na gorąco. Do amatorskich płytek wystarczająco. Profesjonalne zamawiam w firmie.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”