#45
Post
napisał: MarekM1 » 21 cze 2009, 14:13
Co do łożyskowania - to temat otwarty. Można dodać jeszcze jedno łożysko i wydłużyć oś wrzeciona roboczego. Choć nie jestem bardzo do tego przekonany. Stosunek odległości: od chwytu narzędzia do początku łożyska <-> łożysko - koło napędowe to mniej więcej 1:1. W większości "fabrycznych" wrzecion to dużo więcej, zatem momenty tam są większe niż w moim. Wymiary rzeczywiste - to: odległość chwyt-łożysko wynosi 30mm, a zewnętrzne strony obu łożysk - to 30mm. Całość od chwytu narzędzia do końca popychacza - 115mm, czyli tyle ma długości właściwe wrzeciono=część wirująca.
To w końcu prototyp - zatem jest i czas i miejsce do zmian i ulepszeń. Faktycznie - "czym" i "z czego" to raczej nie problem. Jak narazie - to sprawdziły się założenia wstępne co do zasady działania, siły chwytu narzędzia, sposobu chwyt-zwolnienie.
Teraz robie część "szkieletową" czyli płyte na której będzie to złożone oraz wsporniki mocujące dla siłownika pneumatycznego i Kressa. Na koniec zostaną osłony z blachy, tak żeby całość tworzyła zamnknięta kostkę.
Marek
"Diabeł jest mądry nie dlatego, że jest diabłem, tylko dlatego, że jest stary"