Drukarką laserową na foli to i owszem nadruk jest idealny ale niestety nie jest na tyle czarny aby spokojnie można było naświetlać i nie prześwietlić ścieżek. Próbowałem też na atramentówce drukować na foli wyszło super czarne ścieżki ale po minucie atrament rozpłynął się i ścieżki stały się półprzezroczysteALZ pisze:Ale po co kombinować skoro mozna wydrukować atramentówką na folii kliszę a laminat pokryć positivem. Płytki wychodzą idealnie i nikt nie jest w stanie sprawdzić czy to domowa robota czy w zakładzie pcb.

Jako ciekawostkę powiem, że wpadłem na ciekawy pomysł zrobienia negatywu w 100% nie przepuszczający światła bez obawy prześwietlenia ścieżek, metoda raczej do seryjnej produkcji. Wycinamy z bezbarwnej pleksi (pleksa z pudełka od płyty CD) format wielkości płytki PCB którą mamy naświetlać, matujemy drobniutkim papierem wodnym jedną stronę, następnie naklejamy na to też zmatowaną cienką blaszkę miedzianą (są do kupienia na allegro już od 0.1mm) metodą żelaskową naniosłem ścieżki i wytrawiłem to i tak powstał powiedziałbym idealny negatyw...
Zrobiłem próbę i wyszło dobrze, tylko trzeba dobrać jakiś dobry klej bo ja użyłem jakiś dwuskładnikowy i nie dał się dobrze rozprowadzić, miejscami ścieżki były nie przyklejone, mimo że ścisnąłem to w imadle poprzez grube podkładki z blachy stalowej, klej był za gęsty... może znalazła by się jakaś inna metoda przyklejenia, możne jakoś na gorąco...?