Połączenie gwintowe

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Magda_K
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2011, 17:08
Lokalizacja: Kielce

Połączenie gwintowe

#1

Post napisał: Magda_K » 09 kwie 2011, 17:15

Proszę o pomoc w narysowaniu takiego połączenia jak w załączniku nie wiem jak je zrobić, nie wiem jak ma to wyglądać, może chociaż jakieś wskazówki?

Obrazek

[ Dodano: 2011-04-09, 17:43 ]
Chodzi tu o rysunek wykonawczy połaczenia



Tagi:


bad_spider
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 102
Rejestracja: 30 mar 2011, 00:18
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

#2

Post napisał: bad_spider » 09 kwie 2011, 20:36

Wskazówka: wziąć się do nauki, Zacząć od lektury ksiazk: Tadeusza Dobrzańskiego - "Rysunek techniczny maszynowy" albo norm dotyczących połączeń śrubowych.


kyni13
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 02 kwie 2007, 20:34
Lokalizacja: Sosnowiec

#3

Post napisał: kyni13 » 09 kwie 2011, 23:20

witam

Kolega bad_spider ma rację co do wykonania rysunku techicznego połączenia. Tu trzeba zawrzeć odpowiednie pasowania śrub bo z tekstu zadania wynikam że są cztery śruby jako sworznie czyli mają odcinek 16mm tolerowany względem otworów. Ja proponuje na lekki wcisk H7. Co do obliczeń to racej ksiązka profesora Mazanka tam w dziale połaczenia wciskowe bespośrednie str 151 są przykłady podobnych zadań z opisami i obliczeniami. Trzeba tylko wi :wink: edzieć co to obciążenia styczne i normalne i kilka podstaw z wytrzymałości amteriałów. :wink:


bad_spider
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 102
Rejestracja: 30 mar 2011, 00:18
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

#4

Post napisał: bad_spider » 10 kwie 2011, 17:20

Heh, gdzie się podziało to stare dobre rozciąganie ze skręcaniem, Wszyscy teraz by tylko ścinali, a szlifować trzpieni i rozwiercać otworów to nie ma komu;)

Wracając do zadania wydaje mi się ze nie trzeba nic w nim liczyć tylko odpowiedzieć na odwieczne pytanie studentów "ten gwint to gruba czy cienka linia rysować? aa zresztą i tak mam tylko jeden ołówek"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”