Plotowanie tektury

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Andriuu
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 06 wrz 2004, 23:52
Lokalizacja: Gliwice

Plotowanie tektury

#1

Post napisał: Andriuu » 15 lis 2004, 22:45

Witam wszystkich czy ktoś wie jak przeskoczyć taki problem. Mianowicie jak tniemy tekturę około 1mm lub grubszą to przy próbie zmiany kierunku cięcia o duży kąt ( powiedzmy 90 stopni) to tektura się wyłamuje. I tu moje pytanie czy znacie jakiś program który by podnosił i obracał nóz o dany kąt by nie wyłamać tektury. :?:



Tagi:


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#2

Post napisał: anoda » 08 gru 2004, 13:11

Spróbuj załlamać narożniki na 3 -4 części np po 0,5 mm.
Nie piszesz z pod jakiego programu plotujesz. Może masz w ustawieniach programu rodzaj naroża - ostre lub przejście promieniem


Autor tematu
Andriuu
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 06 wrz 2004, 23:52
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: Andriuu » 09 gru 2004, 23:00

Nie mam programu . Wiem że niektóre programy potrafią podnieść i opuścić nóż jerzeli trzeba nagle zmienić kierunek ruchu tyle że taki program kosztuje pare tysięcy a ja szukam czegoś tańszego albo free. Dajcie znać jak ktoś coś bedzie miał na oku


pablo004
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 14 paź 2004, 22:14
Lokalizacja: warszawa

#4

Post napisał: pablo004 » 09 gru 2004, 23:34

Spróbuj budować wycinane figury z odcinków np. prostokąt to cztery niezależne odcinki .
Ploter po przejechaniu odcinka powinien podnieść narzędzie.
Pracujesz tzw nożem wleczonym i aby nie zniekształcać narożników powinien być w programie ustawiony offset, którego wartość zależy od kąta noża i grubości ciętego materiału . Progamy firmowe zwykle posiadają tę funkcję.
Można to zrobić "na piechotę" , lecz opłaca się tylko przy wycinaniu większej ilości powtarzalnych elementów. Trzeba każdy bok wycinanego np trójkąta nieco wydłużyć aby nóż wyjechał poza obiekt.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”