Maxiem opinie użytkowników

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#81

Post napisał: dance1 » 19 gru 2012, 23:33

Fajnie, tylko też tej Twojej opinii nie widzę, pewnie wina mojej przeglądarki, windowsa czy też nie zainstalowanych wtyczek, dodatków, zestarzała pasta na procesorze i wiele wiele innych...
Sorry za OT ale tak jakoś wyszło myślę że kolega ziebota nie będzie urażony.



Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#82

Post napisał: clubber84 » 19 gru 2012, 23:40

Nie będzie urażony, bo się dopiero zarejestrował i się chłopina musi dostosować :mrgreen:
Chyba, że jest to jednodniowy, jednorazowy użytkownik, co to przyjdzie, zapyta czy ktoś pomoże/zrobi za niego i już więcej się nie pojawi :razz:



W

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#83

Post napisał: andryjan » 20 gru 2012, 08:39

Ja jednak widzę w tym wszystkim pochodną dyskusji opinii użytkowników owych maszyn :cool:.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


zieblota
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2012, 19:41
Lokalizacja: Pieszyce

Opinia

#84

Post napisał: zieblota » 22 gru 2012, 21:22

Jestem zainteresowany kupnem water jeta i również rozważałem kupno Maxiema, takiej maszyny nie mam i trudno o niej wyrażać opinię. Widząc ten wątek miałem nadzieję, że ktoś z UŻYTKOWNIKÓW opisze swoje doświadczenia, na co wskazywał post Blachusa. Widząc jednak wpisy, sądzę, że jesteście Państwo konkurencją Maxiema a nie użytkownikami tej maszyny. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt oraz wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku.

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#85

Post napisał: andryjan » 23 gru 2012, 08:22

Konkurencja rzeczywiście często tutaj zagląda(ła) być może w trosce o opinie użytkowników :wink:.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#86

Post napisał: MlKl » 23 gru 2012, 09:32

Ja nie jestem konkurencją, waterjeta nawet na obrazku nie widziałem. Ale od Maxiema nie kupiłbym nawet paczki zapałek po występach jego przedstawiciela tutaj.


zieblota
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2012, 19:41
Lokalizacja: Pieszyce

#87

Post napisał: zieblota » 23 gru 2012, 13:30

Zgadzam się z MIKI i z innymi forumowiczami, widziałem ta maszynę w ubiegłym tygodniu w akcji i na pewno jej nie kupię, odradzam też innym poszukującym.


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 21

#88

Post napisał: www.kimla.pl_ » 23 gru 2012, 22:26

Znalazłem na forum jeszcze taką ciekawostkę w sprawie oprogramowania do maszyn Omax i Maxiem:

https://www.cnc.info.pl/topics115/kody- ... t32365.htm


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#89

Post napisał: rdarek » 05 sty 2013, 00:19

www.kimla.pl_ pisze: Aha no i ten genialny napęd "tarciowy" :



Tak, to nie żart, napęd maszyn Maxiem (i Omax zresztą też) to ta mosiężna tulejka nabita na ośkę silnika, która tocząc się po pręcie ciągnie tarciowo suport.
Witam

Jestem tu nowym użytkownikiem, choć forum odwiedzam często.
Przeczytałem ten post do samego końca i chcę wtrącić swoje 3 grosze mimo, że może czekać mnie lincz.
Nie jestem użytkownikiem ani tym bardziej sprzedawcą czy producentem takich urządzeń.
Dopiero planuję zakup plotera CO2 ale to inna bajka.

1. Jednak w urządzeniach na których pracuję (inna branża) wykorzystuje się właśnie ten typ napędu i to z rewelacyjnymi efektami, jest on wręcz bezobsługowy. Ale aby nie było tak różowo wymaga on wysokiej czystości prawie jak na przysłowiowej sali operacyjnej. Reasumując co sprawdziło się w jednym urządzeniu nie koniecznie musi dobrze działać w innym.

2. również bardzo prosto można zkompensować wydłużanie się prowadnic bez szkody dla pracy maszyny, oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety. Najprostrzym sposobem jest zastosowanie enkoderów obrotowych zamiast liniowych. W przypadku ich zastosowania wydłużenie się prowadnicy o dowolną długość nie ma najmniejszego znaczenia pod warunkiem, że nie będzie się ona odkształcała.


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 21

#90

Post napisał: www.kimla.pl_ » 05 sty 2013, 00:31

Szanowny Kolego,

Lincz nikogo tu nie czeka. Można co najwyżej wymienić argumenty.
Niestety z argumentami kolegi się zgodzić nie mogę ponieważ jeśli by zamienić pomiar liniowy na obrotowy z enkoderem, wówczas całkowicie stracili byśmy kontrolę nad pozycją maszyny, ponieważ każdy poślizg rolki napędowej spowodowałby błąd pozycji niewykrywalny przez system sterowania, a co za tym idzie maszyna nie nadawała by się do użytku.
Jeśli by natomiast zastosować listwy zębate to niczego to i tak nie poprawi ponieważ pomimo, że enkoder spowoduje poprawne pozycjonowanie kątowe napędowego koła zębatego, to nie skompensuje on błędów wynikających z rozszerzalności samych listew zębatych.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”