MASZYNA DO CIECIA I ODIZOLOWANIA DA SIĘ ODZYSKAĆ BEBECHY ?

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
morgal
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 99
Rejestracja: 26 mar 2018, 23:12
Lokalizacja: Żyrardów

MASZYNA DO CIECIA I ODIZOLOWANIA DA SIĘ ODZYSKAĆ BEBECHY ?

#1

Post napisał: morgal » 27 mar 2018, 02:24

Witam Wszystkich Zgromadzonych, przy następującym problemie oczywiście moim, nie Waszym :D dlatego doceniam chęć pomocy.
Do rzeczy, otóż ostatnio wpadła mi w ręce maszyna do odizolowania i cięcia kabli i przewodów SHUTTER 9100 niestety bez panela kontrolnego ale za to z wypchanymi bebechami : 4 *silniki krokowe 1,4Nm 4 *sterowniki GS-D200S 2 *płyty główne , koła, paski, zasilacz, prowednice i.t.p.
Pomyślałem że wykorzystam maszynę jako dawcę części takie jak silniki to na pewno, ale zastanawia mnie sterowanie są tam sterowniki starsze 2.5A z możliwością pracy tylko max półkroku GS-D200S i dwie płyty widoczne na ostatnich zdjęciach.
Zakładam że serowniki da się wykorzystać do tych silników nic nie majstrując już przy płytkach, tylko wystarczy prześledzić ścieżki odpowiednich pinów z sygnałami i to chyba wszystko ze sterowania bo podejrzewam że pozostałe dwie płyty to już wyższa szkoła jazdy, o ile się da np. pod Macha?
Jest sporo kół zębatych z paskami tylko ta szerokość chyba 6mm nie przemawia do mnie wytrzymałością , widziałem też tam dziwne krańcówki chyba elektromagnetyczne takie małe walce mosiężne spotykające się na krańcach z jakby magnesikami jak z ich dokładnością czy da się je wykorzystać do niedużego ploterka ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




[email protected]
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2020, 20:40

Re: MASZYNA DO CIECIA I ODIZOLOWANIA DA SIĘ ODZYSKAĆ BEBECHY ?

#2

Post napisał: [email protected] » 26 kwie 2020, 20:42

Witam

ma Pan jeszcze ta maszyne? moze chce Pan ja sprzedac?
jakub. [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”