Laser CO2

Co plecicie?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
mchmzr_
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2021, 10:24

Laser CO2

#1

Post napisał: mchmzr_ » 10 cze 2021, 10:40

Cześć!
Piszę z pytaniem o pomoc w wyborze zakupu plotera laserowego CO2. Maszyna przeznaczona w 85% do cięcia elementów z HDF oraz sklejki 3 mm, tektura, papier itp. grawer raczej okazjonalnie ( tak, widziałem jakość chińskich grawerów ).

Od 7 lat pracowałem na kilku laserach Trotec'a, znam jakość tych maszyn, ceny, wady, usterki, serwisy ( wiele rzeczy wymieniałem osobiście, silniki krokowe, płytki sterujące, paski itp. generalnie nie mam problemu z grzebaniem w maszynach ), ale potrzebuję zakupić tani laser "do roboty", który zwróci się szybciej niż zepsuje ( :wink: ). Wymaganie to pole robocze min. 50 cm x 70 cm. Czy ktoś z Was używał laserów polskich "producentów" CORMAK, PGCNC, SERON itp. Wiem, że to chińczyki w lepszej skórze, ale nie ukrywam, że możliwość leasingu to spory plus, jednak czy warto płacić dużo więcej za ładniejszą obudowę iii... w sumie nie wie za co więcej.

Czy chińczyk z allegro może się sprawdzić ( Nr. oferty: 8075179433 ) Może polecicie coś do budżetu 20k?

Pozdrawiam,
Michał




Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Laser CO2

#2

Post napisał: Daniu » 10 cze 2021, 11:22

prosba-w-doradzeniu-lasera-t111395.html


To tylko jeden z podobnych tematów. Jak się postarasz to znajdziesz więcej…
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


Autor tematu
mchmzr_
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2021, 10:24

Re: Laser CO2

#3

Post napisał: mchmzr_ » 10 cze 2021, 12:02

Szukałem tematów i nie znalazłem konkretnych informacji. W przytoczonym wątku nie znalazłem żadnej odpowiedzi na moje pytanie, więc proszę o konkretne odpowiedzi.

Mam produkty, stałą sprzedaż, klientów, własne projekty i produkty, po prostu chce wiedzieć czy jest sens kupić tańszy laser i jakie niesie to ze sobą "konsekwencje".

Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4697
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Laser CO2

#4

Post napisał: pitsa » 10 cze 2021, 12:12

mchmzr_ pisze:wiele rzeczy wymieniałem osobiście, silniki krokowe, płytki sterujące, paski itp. generalnie nie mam problemu z grzebaniem w maszynach
czyli dasz sobie radę z nieTROTEKIEM od losowo wybranego dystrybutora chińskich laserów. Przemyśl tylko jeszcze kwestię oprogramowania. Od niektórych dystrybutorów możesz wybrać z jakim panelem sterowniczym ma być skrzynia maszyny laserowej. :-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


kowal88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2021, 13:59

Re: Laser CO2

#5

Post napisał: kowal88 » 14 cze 2021, 13:41

Jeżeli chodzi o wycinanie HDF to ostatnio pojawiło się coś takiego:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”