Kurs programisty cnc?

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#31

Post napisał: jasiu... » 30 cze 2010, 09:59

Po pierwsze, nie ładnie peter 1125 wciskać się w cudze wątki. Masz temat, to załóż swój wątek, a nie narzekaj na forum. Fakt, jest tu luźniejsza atmosfera, niż na niektórych forach, gdzie ambicje moderatorów ustawiają wszystko jak w pruskiej armii, ale czepiać się nie masz o co.

Nie znajdziesz firmy szkolniowej, która miałaby na stanie porządną szlifierkę CNC. I powiem ci dlaczego. Ja pracuję w niemieckiej fabryce maszyn, która takie szlifierki robi. Wiesz jaki jest koszt takiej maszyny? Kilka, kilkanaście razy większy niż zwykłej frezarki, czy tokarki CNC i naprawdę niewiele firm stać na takie maszyny, a co dopiero kupować je, żeby na nich szkolić. To się po prostu nie opłaci - dla szkoleń kupuje się najtańsze i najprostsze maszyny, byle tylko odwalić jakąś tam praktykę.

Poza tym, jeśli klient kupuje maszynę u nas, to ma zagwarantowane w kontrakcie przeszkolenie obsługi (tydzień czasu u nas w firmie) w warunkach produkcyjnych. To zdaje egzamin i kursy są niepotrzebne.



Tagi:


vipCNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2008, 10:48
Lokalizacja: Katowice

?????

#32

Post napisał: vipCNC » 30 wrz 2010, 11:14

jasiu... pisze: ...dla szkoleń kupuje się najtańsze i najprostsze maszyny, byle tylko odwalić jakąś tam praktykę.
Witam jasiu...
znowu ta twoja marna propaganda odnośnie kursów i szkoleń cnc.
Ja brałem ostatnio udział w szkoleniu w START CNC . na wg. ciebie na najtańszych i najprostrzych maszynach :arrow: ZOBACZCIE SAMI :arrow: .

BEZ KOMENTARZA

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#33

Post napisał: Magneto86 » 30 wrz 2010, 15:58

propaganda, to jest twoje konto vipCNC - przecież to jedna wielka reklama tego START CNC
vipCNC pisze:Ja brałem ostatnio udział w szkoleniu w START CNC . na wg. ciebie na najtańszych i najprostrzych maszynach :arrow: ZOBACZCIE SAMI :arrow: .
- chyba jako instruktor albo organizator....
90% Twoich postów to takie reklamy - ciekawe czy w regulaminie forum jest coś na ten temat...


Najemnik1078
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 60
Rejestracja: 14 maja 2010, 18:15
Lokalizacja: polska

#34

Post napisał: Najemnik1078 » 30 wrz 2010, 18:04

http://bazacnc.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=198 ten link wszystko wyjaśnia o panu vipCNC takie reklamy to pan szanowny organizator niech na swoim forum zamieszcza.A tak na marginesie koledzy jak ktoś chce sie czegoś nauczyć to i bez szkolenia się nauczy,literatury w sieci ogromne ilości.


vipCNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2008, 10:48
Lokalizacja: Katowice

#35

Post napisał: vipCNC » 30 wrz 2010, 18:21

Najemnik1078 pisze:jak ktoś chce sie czegoś nauczyć to i bez szkolenia się nauczy,literatury w sieci ogromne ilości.
Czy ja komuś karze zapisać się na kurs cnc? Sam przeszedłem takie szkolenie w start cnc, znalazłem dobrze płatną pracę w cnc i jestem im wdzięczny, czy to takie trudne do zrozumienia?

[ Dodano: 2010-09-30, 18:27 ]
Magneto86 pisze:propaganda, to jest twoje konto vipCNC - przecież to jedna wielka reklama tego START CNC
vipCNC pisze:Ja brałem ostatnio udział w szkoleniu w START CNC . na wg. ciebie na najtańszych i najprostrzych maszynach :arrow: ZOBACZCIE SAMI :arrow: .
- chyba jako instruktor albo organizator....
90% Twoich postów to takie reklamy - ciekawe czy w regulaminie forum jest coś na ten temat...
A co żal ci :mrgreen:

Awatar użytkownika

marchru
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 647
Rejestracja: 22 paź 2008, 15:09
Lokalizacja: Dolina Lotnicza

#36

Post napisał: marchru » 30 wrz 2010, 18:52

maszyny to i owszem może firma posiada ale czy są wykorzystywane do szkoleń to już nie jest pewne,
"Technologia rozwiązuje problemy, nie politycy"


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#37

Post napisał: jasiu... » 30 wrz 2010, 19:23

vipCNC pisze:Sam przeszedłem takie szkolenie w start cnc, znalazłem dobrze płatną pracę w cnc
vipie jeden, jeśli już wymyślasz, to staraj się przynajmniej wiarygodnie przedstawiać swoje wizje. Gdzie znalazłeś tą pracę? W cnc? A co to jest, jeśli mógłbyś mnie uświadomić?

Bo ja mam pracę w fabryce maszyn. Pracę mam bardzo prostą. Mam przykręcić kawałek metalu, tak by trzymał się w maszynie, popisać trochę na klawiaturze, sprawdzić narzędzia, czasem jakąś płytkę wymienić, później coś znów z klawiatury wpisać. Później naciskam zielony guzik i cieszę się, jak emulsja pryska i wióry lecą. Czasem coś zmierzę, znowu coś tam na klawiaturze popiszę i tak do końca dniówki. Fajna robota, nie? I żadnego kursu do jej wykonywania nie potrzebowałem. Może dlatego, że to taka prosta praca, przecież tak naprawdę to z boku patrząc, ja się większość dniówki przeobijam.

I wiesz, całkiem nieźle mi za to płacą. A ja przecież w żadnym cnc nie pracuję, tylko w fabryce maszyn. Bardzo ciekawych maszyn i bardzo drogich maszyn. Ot ten kawałek materiału, jaki przykręcam do maszyny potrafi ważyć i 15 ton, a więc niewskazane byłoby go popsuć. Opcji, że coś się pospawa oczywiście nie ma.

A co ty (pochwal się) niby w tym cnc robisz? Opisz, pochwal się, w końcu jaka firma? Bo ja jestem przekonany, że START CNC. Mam rację? Tylko czemu w poście: https://www.cnc.info.pl/topics86/kurs-p ... htm#160069 piszesz, że obecnie pracujesz w GB na Mazaczku (a obok nicka Katowice!). Co jeszcze potrafisz wymyślić? Czyta się fajnie.


vipCNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2008, 10:48
Lokalizacja: Katowice

#38

Post napisał: vipCNC » 30 wrz 2010, 20:14

jasiu... pisze:
vipCNC pisze:Sam przeszedłem takie szkolenie w start cnc, znalazłem dobrze płatną pracę w cnc
A co ty (pochwal się) niby w tym cnc robisz? Opisz, pochwal się, w końcu jaka firma? Bo ja jestem przekonany, że START CNC. Mam rację? Tylko czemu w poście: https://www.cnc.info.pl/topics86/kurs-p ... htm#160069 piszesz, że obecnie pracujesz w GB na Mazaczku (a obok nicka Katowice!). Co jeszcze potrafisz wymyślić? Czyta się fajnie.
Sorry ale nie będę ci się tłumaczył, gdzie pracowałem i gdzie obecnie pracuje! Ale od skończenia kursu obsługiwałem i programowałem 6 maszyn z różnymi sterowaniami za granicą jak i w Polsce, więc nie pisz, że kurs cnc nie ma sensu!

Pozdrawiam jasia... i innych starych wyjadaczy!

[ Dodano: 2010-09-30, 20:15 ]
marchru pisze:maszyny to i owszem może firma posiada ale czy są wykorzystywane do szkoleń to już nie jest pewne,
Zapisz się na szkolenie to się przekonasz :mrgreen:

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#39

Post napisał: Piotrjub » 30 wrz 2010, 21:56

Bardzo proszę o szkoleniu a nie wzajemne prywatne odnośniki.

Co prawda jak przeglądam teraz wszystkie kolegi vipCNC posty to trochę dużo tych odnośników do tej konkretnej firmy :mrgreen: ale to na pewno jak w życiu czysty przypadek :lol:


Pawlok88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2016, 11:51
Lokalizacja: Łódź

#40

Post napisał: Pawlok88 » 16 mar 2016, 15:08

A na strefakursow.pl nie ma czasami takich kursów? Tutaj widziałem pisali, że tam są kursy programistyczne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”