Jaki Ploter/Grawerka do skóry

Jaki kupić laser do cięcia, grawerowania skóry.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
g8d
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2020, 16:50

Jaki Ploter/Grawerka do skóry

#1

Post napisał: g8d » 07 lip 2020, 18:11

Cześć,

od jakiegoś czasu poszukuję do firmy plotera/grawerki CO2. Udało mi się przeskoczyć już większość w miarę aktualnych tematów na forum ale w związku z tym, że nie udało mi się upewnić, postanowiłem założyć temat.

Podstawowe wymagania/parametry:
- pole robocze np. ~1300/900mm choć w gre wchodzą również te z naszej dolnej granicy np. ~ 700/500mm.
- cięcie skóry/eko-skóry od 0.5-3mm w sporadycznych wypadkach 4-5mm.
- grawerowanie skóry/eko-skóry oczywiście tu jak najdokładniejsze.
- urządzenie nie będzie bardzo obciążone pracą, maksymalnie 1-2h dziennie.

Dodatkowe wymagania/parametry:
- cięcie i grawerowanie materiałów jak akryl/laminaty/pleksi/cienka sklejka.
- wykonywanie grawerunków w szkle - kieliszki/butelki => możliwość dołączenia stołu obrotowego.

Obecnie jestem po przejrzeniu ofert od tanich chińczyków przez polskie wersje/modyfikacje po używane Troteci i nie mam bladego pojęcia na co się decydować. Na ten moment mam oferty
- używanego 4-letniego Troteca Speedy 300 80W po jego przeglądzie/wymianie tuby/pasków z gwarancją samego Troteca na 6 miesiecy.
cena circa 54 tys. netto.
- ATMSa 1390 80W w pakiecie ze stołem podciśnieniowym, pompami, chillerem 5000/120W i półautomatycznym autofocusem, z 2 letnią gwarancją za circa 50 tys. brutto.
- prócz tego patrzyłem jeszcze na oferty Serona i różnych "polskich chińczyków" gdzie cena jest prawie dwukrotnie mniejsza.
( w wypadku tańszych chińczyków chciałbym kupić od kogoś kto ma możliwości gwarancyjne tuby oraz części zamienne).

Chciałbym zaznaczyć, że poza kilkoma próbami na których byłem to nie mam specjalnego doświadczenia w laserach CO2 dlatego proszę o wyrozumiałość.

Budżet zamyka się koło 50 tysięcy więc zastanawiam się czy iść w górną granicę jak ten ATMS/Używany Trotec czy kupić dwukrotnie tańszego chińczyka.
Czy moglibyście polecić coś co spełniało by moje wymagania?



Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Jaki Ploter/Grawerka do skóry

#2

Post napisał: bratanek65 » 07 lip 2020, 18:40

Kupić na początek prosto z Chin duży ploter (1300x900) z zapasem wszystkich ważnych części za 4-5 tyś USD + kilkaset na transport a za resztę zrobić mega imprezę. A jak się temat sprawdzi i maszyna zarobi to myśleć o Trotec- ku. Na 1-2h pracy dziennie nie ma co wariować z wydatkami.
"Let's Go Brandon"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”