Jak kasować luzy na śrubie trapezowej

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach
Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Jak kasować luzy na śrubie trapezowej

#1

Post napisał: Segitarius » 06 kwie 2012, 16:45

Większość odpowiedzi na tym forum zaczyna się od słów: "to już było, poczytaj"
Sorry nie znalazłem odrazu odpowiadam.

W jaki sposób skasować luzy na śrubie trapezowej 20 x 4 ?
Wiem, że "dwiema nakrętkami kontrować" Znalazłem takie puste hasło na forum ale nie wiele mi ono mówi.

(Tak jak bym komuś kto uczy się jeździć autem powiedział "ruszaj wajchą i wciskaj pedały" :))

Jestem zdania, że lepiej kupić trapezową śrubę od polaka niż kulową od chińczyka więc zdecydowałem się pomęczyć i poprosić bardziej doświadczonych o poradę.



Tagi:


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jak kasować luzy na śrubie trapezowej

#2

Post napisał: Zbych07 » 06 kwie 2012, 16:55

Segitarius pisze:Większość odpowiedzi na tym forum zaczyna się od słów: "to już było, poczytaj"
Sorry nie znalazłem odrazu odpowiadam.
to już było, poczytaj - :lol:

np: tu i ...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#3

Post napisał: Segitarius » 06 kwie 2012, 20:16

Jednak cofam to co napisałem. Wolę chińszczyznę bo to co można kupić w Polsce okazuje się i tak chińskie. Systematycznie kupuję coś w chinach więc dla czego by nie kupić tam śrub kulowych skoro elegancko przysyłają do domu i to bez cła (bo jako gift.)

http://www.made-in-china.com/showroom/n ... embly.html

Powyżej link do pięknej śrubki z nakrętką za 50 dolców. Mniej niż sama nakrętka w Polsce. Marża (czytaj: podatek od głupoty) w naszym kraju są potworne. Nie lubię zdzierstwa, chętnie pomogę z organizacją kontaktów z producentem z Chin.

Nasza pasja CNC nie musi być taka droga, wystarczy, że potrzebne ci części kupisz u kogoś kto nie chce zedrzeć z ciebie skóry z kopytami. Chętnie dam zarobić Chińczykom bo marża 500% to mała przesada.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#4

Post napisał: Zienek » 06 kwie 2012, 20:37

50$ za jaką śrubkę z nakrętką?
Możesz podzielić się cennikiem, czy pytać samemu?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#5

Post napisał: Segitarius » 06 kwie 2012, 21:07

Właśnie z tym cennikiem to jest tak, że ceny określają indywidualnie. Jeśli jest cena to znaczy, że oglądasz stronę pośrednika, a tam lepiej nie kupować. Trzeba ich dobrze zbajerować. Ja zawsze mówię, że chcę kupić dużo ale najpierw chcę próbkę. Jeśli towar jest lekki nakleją naklejkę "gift" - podarunek, zwolniony z opłat celnych. W przypadku takich śrubek może to nie przejść bo to chyba wykracza poza normy wagowo gabarytowe. Ale sprawdź.

Tu masz linka do stronki od której powinieneś zacząć:

http://www.kdt.com.pl/index.php?option= ... &Itemid=58

Jak będziesz miał pytania to wal. Może nawet zamówimy coś razem, bo wtedy przesyłka wyjdzie taniej. (to największe ograniczenie, ale mimo wszystko warto.

Spróbuj też stronkę alibaba.com Tam kupują wszystkie te osły z Polski i sprzedają z marżą kilkaset procent. Zauważyłem, że w Polsce jest tendencja na podkręcanie cen ludziom którzy są chorzy i potrzebują leków oraz tym, którzy mają pasję i wiadomo, że kupią.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#6

Post napisał: Zienek » 06 kwie 2012, 21:22

Jak się ogarnę z wydatkami to będzie można myśleć. Na razie miesiąc do córeczki :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#7

Post napisał: Segitarius » 06 kwie 2012, 21:27

Gdyby ktoś pytał to wszystko co kupujecie jako produkty super wysokiej klasy to chińszczyzna. Nie mówię, że zła bo robi się naprawdę dobra. Ale porównajcie sobie ceny u chińczyka i w Polsce. Ile jest marży. Moim zdaniem warto kupować bezpośrednio u producenta.

stamtąd jest wszystko!

śruby, wałki, bloki łożyskujące, wrzeciona, podpory wałków... Za cenę samego materiału w Polsce!

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post napisał: Piotr Rakowski » 07 kwie 2012, 10:10

Poruszamy panowie 2 sprawy:

1. Kasowanie luzów nakrętki trapezowej. Oprócz tego, że pisano o tym wielokrotnie warto podpowiedzieć rozwiązanie standardowe. Np. firma IGUS ma od zeszłego roku nakrętki z kasowaniem luzu.

2. Sprawa śrub kulowych i ich importu z Chin. Kol. Segitarius - powiedziałeś tylko pół-prawdy. Ja także od wielu lat handluję z Chińczykami i wiem, ile potrafi kosztować przesyłka z Chin, szczególnie, gdy jest ciężka i długa. Jest to duży koszt, który trzeba uwzględnić. Poza tym kwestia opłat celnych. Celnicy głupi nie są i jeśli przyjdzie duża i ciężka przesyłka w cenie sampli - nie oclą tego tak łatwo.

W linku, który podałeś jest napisane, że ceny zaczynają się od 50 USD, a nie, że oferta jest za 50 USD. Poza tym podejrzewam, że jest to cena samej śruby bez nakrętki, co warto jest sprawdzić przed zamówieniem.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#9

Post napisał: Segitarius » 07 kwie 2012, 10:28

Rozumien podejśie pana Piotra. Jest to istotnie poważna przeszkoda, a;e pocieszam się myślą, że znajdę kilka osób które będą w tym samym czasie chciały kupić to samo co ja od tego samego sprzedającego. Wyśle się wtedy większe zamówienie i koszty przesyłki się rozłożą. Z tym cłem tez jest trochę meksyk ale mimo wszystko uważam, że wyjdzie dużo taniej. W dużym stopniu się z Panem zgadzam, ale z drugiej strony dostrzegam więcej zalet takiego rozwiązania niż Pan. Gdyby przedsiębiorczość Polaków rozwinęła się do tego stopnia, że każdy umiałby z taką samą łatwością jak na allegro, kupować w Chnach to marże Polskich handlarzy spadłyby gwałtownie. Polski konformizm polega na zgadzaniu się z cenami,(nawet wysokimi) a nowoczesne podejście ludzi polega na omijaniu drapieżnych handlarzy i zakup u źródła.

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#10

Post napisał: MlKl » 07 kwie 2012, 10:29

Chińskie ceny są niskie z powodów, których wymieniać chyba nie trzeba... A polski pośrednik musi zarobić na swój lokal, wypłaty i ZUS pracowników, reklamacje i zwroty, i jeszcze trochę dla siebie. To nie jest towar powszechnej potrzeby - zmniejszenie marży nie przełoży się na jakiś wielki wzrost obrotów, który owo zmniejszenie zrekompensuje.

Dlatego zamiast wyklinać naszych handlowców proponuję wyjąć ze skarpetki kilkaset tysięcy, czy parę milionów, sprowadzić kontener czy dwa wszelakiego dobra, i sprzedać po kosztach - i potem poinformować nas, jak samopoczucie po takiej operacji.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”