Jak kasować luzy na śrubie trapezowej

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach
Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#11

Post napisał: Segitarius » 07 kwie 2012, 10:41

Super myślenie! Gratuluję pomysłowości! Potrzebne są mi 3 śruby ale celem zaproponowanego przez Mikiego eksperymentu ekonomicznego kupię kontener. Odpowiedź jest kolego Miki prosta. Handlowiec myśli od dobrze swoim a nie moim (dlatego nakłada marżę), natomiast ja myślę o dobrze swoim, a nie jego, więc pozwól, że zamówię tylko 3 i nie zapłacę marży.

P.s

A jeśli chodzi o kontener, to mam nadzieję, że do kilku osób, które chcą kupić taki przedmiot wraz ze mną dołączy jeszcze kilka co przełoży się na obniżenie ceny i rozłożenie cen transportu. Zaś poruszony temat jakości jest dość kontrowersyjny. Z Chin masz czajnik, skarpetki, kabinę prysznicową i nawet pewnie monitor, na który właśnie patrzysz. Nie żyjmy stereotypami. Chińskie = bubel, to hasło z przed 5 lat. Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Post napisał: Piotr Rakowski » 07 kwie 2012, 10:41

Tutaj kol. Segitarius muszę Cię zmartwić. Ceny w Chinach w najwyższym stopniu zależne są od ilości kupowanego towaru. Ostatnio mam znakomitą ofertę na prowadnice liniowe i śruby kulowe od firmy z Krakowa, która sprzedaje mi to w tych samych cenach, jakie zaproponował mi Chińczyk (ich producent). A więc bez kłopotu, przesyłki cła itd. A dzieje się tak dlatego, że oni ciągną całe kontenery towaru, a jak kupuję pod konkretną produkcję.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#13

Post napisał: ezbig » 07 kwie 2012, 13:31

Segitarius pisze:Super myślenie! Gratuluję pomysłowości! Potrzebne są mi 3 śruby ale celem zaproponowanego przez Mikiego eksperymentu ekonomicznego kupię kontener. Odpowiedź jest kolego Miki prosta. Handlowiec myśli od dobrze swoim a nie moim (dlatego nakłada marżę), natomiast ja myślę o dobrze swoim, a nie jego, więc pozwól, że zamówię tylko 3 i nie zapłacę marży.

P.s

A jeśli chodzi o kontener, to mam nadzieję, że do kilku osób, które chcą kupić taki przedmiot wraz ze mną dołączy jeszcze kilka co przełoży się na obniżenie ceny i rozłożenie cen transportu. Zaś poruszony temat jakości jest dość kontrowersyjny. Z Chin masz czajnik, skarpetki, kabinę prysznicową i nawet pewnie monitor, na który właśnie patrzysz. Nie żyjmy stereotypami. Chińskie = bubel, to hasło z przed 5 lat. Pozdrawiam.
Kierujesz się jakimś naiwnym myśleniem, że ktoś sprowadzi za ciebie towar z chin za 5% marży i zapewni przy tym gwarancję i serwis. Jak się nastawiasz na import z chin to musisz w kalkulacji zysku brać pod uwagę, że nieraz wymienisz w ramach reklamacji uszkodzony na nowy towar, bo klient nie może w Polsce czekać na serwis pół roku (zanim uzbierasz zamówień na kontener, lub doczekasz się realizacji reklamacji od producenta).

Dla siebie możesz kupić i traktować "jak używane" (bo nie będzie ci się opłacało odsyłać w razie reklamacji). Akurat śruby i prowadnice słabo się psują, ale jak wspomniał Piotr Rakowski da się to w Polsce kupić w przystępnej cenie. Warto czasem odwiedzać targi i przekonać się, że na allegro można sporo przepłacić. Zainteresuj się też czeskimi dostawcami. Z chin opłaci się kupować serwa, wrzeciona itp. drogie rzeczy, bo na tanich zaoszczędzisz grosze (nie warte zachodu).

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#14

Post napisał: Segitarius » 07 kwie 2012, 14:27

Ciekawe podejście. Zwrócę uwagę na podpowiedzi. Nie należę do osób kurczowo trzymających się pomysłów, które łatwo obalić sensownym argumentem. Na czeskie artykuły jeszcze nie patrzyłem, mówiąc szczerze to nie bardzo wiem gdzie miałbym szukać. Natomiast jeśli chodzi o śruby kulowe to jeśli możecie podpowiedzcie gdzie można takowe nabyć nie płacąc wcześniej wspomnianej złodziejskiej marży. Porównałem kilka ofert z Allegro z ofertami Chińczyków. Te same artykuły potrafią kosztować do dziesięciu razy więcej. Przytłaczające.


GSM
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2007, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post napisał: GSM » 07 kwie 2012, 14:44

Segitarius pisze:Porównałem kilka ofert z Allegro z ofertami Chińczyków. Te same artykuły potrafią kosztować do dziesięciu razy więcej. Przytłaczające.
Proszę podać konkretne (sensowne) przykłady.
Poza tym Allegro jest słabym punktem odniesienia cen...
Trzeba sobie uświadomić, że Allegro jako rynek ogólno-dostępny jest miejscem szukania (przez sprzedawców) łosia. Wiele towarów jest w zawyżonej cenie ze względu na pogląd kupujących "na allegro musi być najtaniej".
Trzeba kupować z głową, zadzwonić do producenta lub porządnego dystrybutora, popytać.

Pozdrawiam,
GSM

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#16

Post napisał: Segitarius » 07 kwie 2012, 15:00

Przykład z życia wzięty ( mojego :))

Kupiłem 3 sterowniki u chińczyka. 9 dolarów sztuka

http://czmotor520.en.made-in-china.com/ ... outer.html

Na allegro 6 amperowy kosztuje:
http://allegro.pl/sterownik-mdc860-siln ... 41688.html

Kupiłem bez cła, płacąc za przesyłkę jestem dużo do przodu. Wiem, kłopot z gwarancją, ale uważam, że za rozsądne pieniądze naprawię jak cy coś się zepsuło.


lasekm
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2012, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

#17

Post napisał: lasekm » 07 kwie 2012, 15:34

Oczywiscie wiele produktów z Chin jest dużo tańszych ale to że są one droższe w Polsce to normalna sprawa. Przecież każdy musi zarobić bo niby po co sprowadzać i sprzedawać po podobnej cenie jak w Chinach.

Ale zauważyłem że niektóre produkty jak np Bloki łożyskujące do śrub napędowych BK12/BF12 czy FK12/FF12 są w Polsce tańsze niż w Chinach. W Chinach taki komplet pary bloków kosztuje około 80-90 $=260-270zl w Polsce na allegro 130+70=200zl.

Natomiast sruby kulowe czy wrzeciona i tak opłaca się kupić w Chinach mimo żę mogą dowalić podatki. Oczywiście przy dużych zamówieniach czyli grupowych jest bardzo prawdopodobne że dodatkowe opłaty będą.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 11
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#18

Post napisał: Segitarius » 07 kwie 2012, 15:40

Właśnie! Grupowe zamówienie jest moim zdaniem sednem sprawy. Chińczycy lubią sprzedawać dużo i tanio. Wystarczy zebrać ekipę, która potrzebuje tego samego i jako jedną przesyłkę kupić kilka sztuk. Natomiast z tymi blokami łożyskującymi to mnie kolega zaskoczył. Poproszę o namiary gdzie takie tanie Pan wyczaił.


lasekm
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2012, 16:39
Lokalizacja: Warszawa

#19

Post napisał: lasekm » 07 kwie 2012, 15:52

ja szukałem tutaj komplet:
http://www.aliexpress.com/product-fm/48 ... alers.html

Na ebay mozna znależć minimalnie taniej niz na allegro wiedz szkoda zachodu:

http://www.ebay.com/itm/New-1pc-FK12-an ... 20c3c128ed


Na allegro w swojej ofercie takie bloki ma sprzedającyPoltechCNC:
To jest link tylko do jednego rodzaju bloku ale w swojej ofercie maja inne

http://allegro.pl/bloki-lozyskujace-do- ... 09132.html

A odnośnie tych sterowników które kolega Segitarius kupił za 9 $. A ile kosztowała przesyłak do tych sterowników? Bo np sterownik 2M542 znalazlem najtaniej za 36 $ z przesyłka ale przy zakupie 10szt. Wiedz 9 $ porównując do 270zł to naprawde spora różnica
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2012, 15:57 przez lasekm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Post napisał: Piotr Rakowski » 07 kwie 2012, 15:55

Kol. Segitarius - daleka droga przed tobą niestety. Sterowniki CW nie są niestety najlepsze. Dość kiepsko napisane są tablice mikrokroków. Źle napisane tablice skutkują przedziwnym zachowaniem z różnymi silnikami. Tak naprawdę trzeba kupować komplety = silnik + sterownik od tego samego dostawcy i to nie handlarza, a producenta, który wie co robi.

Miałem do czynienia z tymi sterownikami - wszyscy, których znam (nawet chińscy producenci maszyn) z nich zrezygnowali. Pewnie dlatego tak niska - superdumpingowa cena. Podobny sterownik firmy Leadshine (ten od M542) kosztuje ponad 50 USD w zakupie - więc sam masz okazję porównać.

Jak chcecie dobre sterowniki, od producenta polskiego, co ważnie wiedzącego co sprzedaje i reagującego potrzeby rynku - polecam firmę Jawo z Łodzi. Mam je "do bólu" przetestowane, mało tego - wysyłałem tam moje silniki do poprawienia tablic mikrokroków specjalnie do silników, jakie używam.

My tu gadu, gadu, a temat wątku nam uciekł. Link do nakrętek bezluzowych: http://www.igus.pl/wpck/default.aspx?Pa ... 0&CL=PL-pl
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”