gięcie rur

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
omm
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 96
Rejestracja: 03 mar 2009, 13:39
Lokalizacja: Poznań

gięcie rur

#1

Post napisał: omm » 16 lis 2010, 19:25

Witam Panów mam pytanie odnośnie wytrzymałości materiałów mam rurę 60x1,5.Rura ta ma być gięta pod kątem 90 stopni kupując materiał od pewnej firmy X zauwarzyłem że rura ta podczas gięcią zachowuję się nie co inaczej niż rura którą kupiłem od firmy Y. Mając podane parametry Re,Rm i A5%, np Re=235 MPa Rm=360 A5%=25 przy założeniu że max siła gięcia maszyny cnc wynosi X jestem wstanie sobie wyliczyć czy moja maszyna sprosta temu zadaniu.Uściślając mając parametry Re,Rm,A5% jestem wstanie dobra sobie taką rurę która ugnie mi się na maszynie i uzyskam porządany kształ gięcia.


Drugi temat tyczy się gięcia profila eliptycznego np:60x40x2 gięte na maszynie rolkowej problem jest tego typu iż boję się że w przekroju giętym może ulec znaczne spłaszcze danego porfilu i teraz pytani czy miał może ktoś styczność z gięcie tego typu profila z tego co się doczytałem to można by wypełnić profil np piaskem :) nie stosowałem jedynie przeczytałem w grę może wchodzić jakiś trzpień usztywniający ale będzie kłopot z wyciągnięciem i nie wiem jak się to sprawdzi w praktyce.Z góry dziękuje za odpowiedz.



Tagi:


jenoot1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2020, 22:23

Re: gięcie rur

#2

Post napisał: jenoot1 » 29 lip 2020, 22:36

Witam .Mam pytanko czy ktoś z kolegów posiada instrukcje programowania gięcia do maszyny CNC soco sb63 auto?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”